Cześć, zleciłem projektantowi wykonanie całej dokumentacji wraz z wykonaniem mapy do celów projektowych przez jego geotechnika. Wszystko jest ok, prócz tego, że poziom zero wynosi 80cm ponad grunt. Działka która posiadam jest pochylona, 80cm wynosi w najwyższym punkcie, zaś w najwyższym jest to, aż 1.40 powyżej gleby. Pozwolenie na budowę już uzyskałem, i teraz mam dwie opcje:
1. Robić tak jest jest w projekcie, wyniesie mnie to 8 warstw bloczków fundamentowych 14cm + ława 40cm + silka 24. Ziemie z wnętrza wykopu obsypać w najniższym punkcie i wyrównać. Opcja nawet spoko, ale zmieniają się wtedy rzędne terenu o około 1.1m na niekorzyść sąsiada. Nie wiem czy nikt się potem nie doczepi
2. Trzeba sporządzić projekt zamienny i ustalić nowe "0.0" I właśnie, jak taki projekt zamienny wygląda ? Czy wystarczy, że doniosę do nadzoru budowlanego mapę do celów projektowych z naniesionym nowym poziome 0.0 i załącze do tego odpowiednie pisemko ? Czy po naniesieniu nowego poziomu 0.0, muszę znowu czekać na pozwolenie na budowę ?
Za wszelkie porady z góry dziękuje i pozdrawiam