dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ocena projektu - parterowy z garażem 2-stanowiskowym

    Hej,

    To mój pierwszy post, ale przeglądam forum od jakiegoś czasu.
    Będę korzystał z projektu indywidualnego, ale zanim spotkam się z architektem chciałem przygotować wstępny projekt.

    Jesteśmy małżeństwem z dwójką dzieci (chłopczyk i dziewczynka). Nie mam doświadczenia w budownictwie, chciałbym aby projekt był dla nas idealny. Liczę, że forumowicze wskażą mi gdzie popełniłem błąd w założeniach lub wskażą mi projekty/inspiracje którymi mógłbym posiłkować się.

    Wypisałem kilka rzeczy, które były założeniem przy projekcie.

    Założenia
    - Zależy nam, aby dom był energooszczędny (chciałbym celować w zapotrzebowanie około 30-35 kWh/m2/rok)
    - parterowy bez użytkowego poddasza (już na tym etapie myślałem o stropie drewnianym)
    - dach czterospadowy (jedna część dachu przygotowana pod panele fotowoltaiczne w przyszłości)
    - wymiary- dom około 130-140 m2 powierzchni użytkowej + garaż dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. W domu miałby znaleźć się: Salon z kuchnią, 2 łazienki, 3 sypialnie, gabinet, pralnia i garderoba.
    - Przejście z garażu do wiatrołapu
    - dom na płycie fundamentowej
    - wentylacja mechaniczna z rekuperacją
    - typ ogrzewania - jeśli uda nam się zejść do zapotrzebowania około 30 kwh/m2/ rok to chciałbym kable grzejne w wylewce + panele fotowoltaiczne + 2 klimatyzatory typu split (bardziej do chłodzenia w okresie letnim). Jeśli nie to prawdopodobnie pompa ciepła i ogrzewanie wodne podłogowe.
    - dodatkowo rozważam również kozę w salonie, ale jeszcze nie wiem gdzie miałaby znajdować się

    Co mamy?
    Działkę o wielkości 1000 m2 z wjazdem od zachodu
    Wjazd od zachodu dyskwalifikuje wiele gotowych projektów, stąd też decyzja o projekcie indywidualnym. Nie znalazłem tego idealnego.


    Wstępny projekt
    Szukając wśród gotowych projektów trafiłem na projekt z51 z pracowni z500. Nie spełniał wszystkich moich oczekiwać i naniosłem swoje poprawki do Kazaplanu
    W załączniku projekt.

    Bardzo prosiłbym o podzielenie się sugestiami co do zamysłu projektu.

    Przy okazji chciałbym podziękować @Elfir i @Kaizen, czerpię dużo czytając wasze posty, a moja koncepcja zmieniła mi się diametralnie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut działki jpg.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	73,3 KB
ID:	441982   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut domu v1.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	441981  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    bardzo mało okien na południowej elewacji. Pokoje dzieci najsłabiej nasłonecznione.
    Tak naprawdę w gabinecie nie potrzeba silnego światła (bo odbija się od monitora)

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    może w tym kierunku:

  4. #4

    Domyślnie

    Hej,

    Elfir, jestem mega wdzięczny, poprawki wprowadzają dla mnie idealne rozwiązanie przy okazji zminimalizuję powierzchnię korytarzy i dodatkowo nie trzeba będzie przechodzić przez salon z kuchnią wchodząc do domu.

    Mam jeszcze pytania
    1 - na grafice (w załączniku strzałka 1) - "uskok" ściany jest zamierzony? chętnie dowiem się więcej na ten temat. Starałem się celować w jak najprostszą bryłę, ale może jest więcej plusów takiego rozwiązania.
    2 - strzałka 2 - czy otwieranie drzwi w tą stronę według Ciebie będzie korzystniejsze?
    3 - według Ciebie jaka jest optymalna szerokość korytarzy?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut domu po poprawkach.jpg
Wyświetleń:	25
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	442005

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    1. uskok ma za zadanie stworzyć zadaszony ganek aby otwierając drzwi nie stać w deszczu. Okap przed zacinającym deszczem tak dobrze nie osłoni jak wnęka. Poza tym skróciłam korytarz wewnątrz domu dzięki temu.
    2. To jest schemat rysowany na szybko w paincie, nie oczekuj dokładności drzwi powinny być odwrotnie.
    3. Korytarz główny widziałabym o szerokości 1,5 m. Można tam wstawić niskie regały na książki. Korytarzyk do sypialni rodziców 1,1-1,2 m

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony