dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Zgoda zarządcy drogi na zjazd indywidualny do posesji a zastawianie przez sąsiada

    Witam serdecznie forumowiczów.
    Jest to mój pierwszy post na forum dlatego też miło mi wszystkich powitać, mam nadzieję sporo się od Was nauczyć a w przyszłości jak sam się "naumiem", wspierać innych.

    Budowa domu rusza w czerwcu, mój obecny problem dotyczy jednak wjazdu na posesję. Jest on przewidziany z ulicy innej niż pierwotnie a wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez zarządcę drogi. Został przygotowany projekt zjazdu, natomiast fizycznie nie został on jeszcze złożony - ze względu na ciężkie pojazdy jakie będą wjeżdzały na plac, budowę zjazdu planujemy rozpocząć po zamknięciu stanu surowego.

    Problem polega na tym, że planowany zjazd zlokalizowany jest na końcu ślepej uliczki, która jest notorycznie zastawiana pojazdami jednego z mieszkańców. Oczywiście sąsiad ten został poinformowany o planowanym zjeździe w tym miejscu, niestety nie reaguje na prośby usunięcia pojazdów a odnoszę wrażenie, że sprawa eskaluje a samochody (i od niedawna także smieci) stawiane są w celu skutecznego utrudnienia mi dostępu do posesji.

    Czy sama pozytywna decyzja zarządcy drogi o lokalizacji zjazdu w określonym miejscu, zgodnie z mapką jest wystarczającą podstawą do podjęcia interwencji przez stosowne służby?

    Serdecznie dziękuję za wszelkie udzielone informacje.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jak znam policję, to oleje sprawę i każe załatwiać to w sądzie.
    Niestety, na złośliwego sąsiada najlepszym rozwiązaniem jest zmiana działki.

    ta ślepa uliczka jest prywatna czy gminna?

  3. #3

    Domyślnie

    Ta uliczka jest na dzialce gminnej, z resztą o dołączenie się do niej występowałem do urzędu miasta.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Generalnie urzędy nie dają sobie rady z takimi aspołecznymi osobnikami.

  5. #5

    Domyślnie

    ale służby typu policja lub straż miejska raczej tak, co parę lat temu z konieczności musiałem sprawdzić. Pytanie tylko, czy to ze mam zgodę na wjazd w tym miejscu (bez fizycznego jego wybudowania) będzie dla nich wiążące przy podejmowaniu działań typu upomnienie/mandat/skierowanko na holowanko

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    niekoniecznie. Zalezy od dobrej woli.

  7. #7

    Domyślnie

    Ale tamtędy masz teraz wjazd i tamtędy będą wjeżdżały pojazdy budowy ?
    Czy teraz masz wjazd z innej drogi ale w przyszłości będziesz miał właśnie tam?
    Jeśli to pierwsze to policja bo przecież zastawiają Ci wjazd na posesję.
    Jeśli to drugie to teraz nic nie ugrasz, dopiero jak wjazd powstanie.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie mam praw do pierwotnego wjazdu - nie nabyłem udziału w nim z powodu miliona współwłaścicieli + faktu, że jest dogodniejsze miejsce z innej, omawianej ulicy. Fizycznie idzie "starym" dojazdem się dostać, prawnie - nie.

    Tak, to tym wjazdem o którym rozmawiamy mają jeździć pojazdy budowy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony