dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Problem z instalacją hydroforową

    Hej! Od kilku dni pojawił mi się problem w instalacji. Pompa omnitech 1100 z pływakiem włącznik ciśnieniowy omnigena opc 59 hydrofor ocynk 300l. Otóż ciśnienia załączania ustawione mam na 2bar a wyłączania na 3.5bar i wszystko fajnie śmigało a teraz po włączeniu się pompy ciśnienie na hydroforze niemal po 3 sekundach idzie po za zakres na około 4,5 bara. Po wyłączeniu pompy od zasilania i odkręceniu wody również po jakiś 3 sekundach spada do zera. Przy włączonej pompie gdy odkręcę kran od razu ciśnienie spada i pompa się załącza tak jakby szarpie szybko nabija i spada mam wrażenie jakby do hydroforu było nabijane powietrze co zrobić? Myślałem na wyłącznikiem że uszkodzony lecz po zamknięciu zaworu między wyłącznikiem a hydroforem pompa normalnie wyłącza się przy 3,5 bara jak ustawione.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Brak poduszki powietrznej w hydroforze.

  3. #3

    Domyślnie

    no ale to jest ocynkowany hydrofor i on niema przepony i nigdy nie miał o to chodzi?

  4. #4

    Domyślnie

    ten hydrofor ma koło 30 lat

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Właśnie chodzi o brak poduszki powietrznej. W takim zbiorniku powinno być połowę wody a reszta to sprężone powietrze nad lustrem wody czyli w górnej części zbiornika. Zwykle powietrza, z powodu mieszania się z wodą ubywa i cały zbiornik wypełnia się wodą. Powietrza może też brakować dodatkowo z powodu nieszczelności zbiornika zwykle przy górnym korku.
    Powietrza trzeba dopompować przez specjalny zawór pompką lub kompresorem. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś pompy miały na ssaniu tak zwany smoczek, przez który same uzupełniały sobie powietrze podczas pompowania wody trzeba to było jednak umiejętnie wyregulować.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za naprowadzenie mieliście racje na forum wyczytałem że ktoś spuścił wodę do zera przy otwartym górnym korku też tak zrobiłem i pomogło hydrofor był pełen wody. Do tej pory korzystałem z niego do podlewania ogrodu poprzez podłączenie węża do zaworu spustowego teraz jednak puściłem wodę na instalację a za hydroforem nie miałem zaworu zwrotnego tylko przed i na pompie czy przyczyną mogła być cofka wody z instalacji?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony