dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jerzy1985

    Zarejestrowany
    Jun 2019
    Skąd
    Radzyń Podlaski
    Kod pocztowy
    21-300
    Posty
    47

    Domyślnie Ocieplenie budynku

    Witam,
    zacząłem remontować/wykańczać dom, który zaczął budować dziadek.
    Dziadek zaczął budowę jakoś w 2004 roku i obecnie jest stan surowy zamknięty z instalacjami (niestety do przeróbki) Poziom 0 jest 70 cm od gruntu. Fundamenty lane prosto w ziemię. Raczej jestem nastawiony na pompę ciepła.
    1.
    I mam takie pytanie i się zastanawiam jak sensownie go ocieplić.
    I tak, była zrobiona już wylewka, którą obecnie skułem - bo chcę zrobić ogrzewanie podłogowe. Pod nią było 5 cm styropianu. I teraz pytanie - skuwać chudziak aby dać więcej styropianu czy to jest bez sensu i koszt inwestycji będzie zwracał się 20 lat? - nie mogę zmniejszyć już wysokości kondygnacji bo jest i tak już nisko. A po za tym pod kuchnią jest strop lany bo jest pod nią piwnica, więc poziom zero musi zostać bez zmian.
    Jak sensowna grubość styropianu musi być na podłodze na gruncie?
    2.
    Ocieplenie ścian - myślę, że sensownie dać 20 cm grafitu. Tylko nie wiem co z fundamentem - odkopywać go i go ocieplać? Jak wspomniałem wyżej jest on lany bezpośrednio w ziemię więc jest mega nierówny - jak go w tym przypadku ocieplić? jak już też wspomniałem poziom 0 jest na wysokości 70 cm od ziemi więc może już te fundamenty sobie darować? dużo ciepła będzie przez nie uciekać? (teren jest mega suchy, dom na delikatnej górce)
    3.
    ocieplenie dachy - też musi być minimalne, bo strych użytkowy a wysokość strychu jest i tak już niska. 25 cm wełny starczy?

    Gdzie najlepiej dołożyć aby najwięcej zaoszczędzić na uciekanym cieple?
    Jakie są wasze doświadczenia i praktyka?
    Będzie także WM.

    Z wielka wdzięcznością czekam na sugestie.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    asolt - OZC i do dziela
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony