dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Głowice termostatyczne, czy termostat pokojowy.

    Witam!

    Czy zamontowanie głowic termostatycznych pomoże zmniejszyć rachunki za gaz, czy raczej nie? Próbował ktoś kiedyś grzać samymi głowicami i samym termostatem i czy widział jakąś różnice w zużyciu?

    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Denddalf ; 27-03-2020 o 20:42

  2. #2

    Domyślnie

    Wg mnie jeśli masz pogodówkę i piec załącza się na dłuższe okresy to powinieneś mieć mniejsze zużycie gazu.
    Twoja cześć domu może mieć inne uzyski ze Slońca i dlatego twoje zużycie może być większe.
    Druga sprawa nie wiesz czy w drugiej części domu jest na pewno ta sama temperatura jak u Ciebie.
    Dom Lisandra 2M z poddaszem użytkowym po przeróbkach, około 200 m2 powierzchni użytkowej + 40 m2 nieogrzewany garaż.
    Podłogówka 180m2
    Ocieplenie 20 cm styropian grafit ściany, 15 cm EPS 100 podłoga, 25 cm wełna poddasze URSA 036
    Piec Vaillant 256/5-5 + VRC700 Multimatic 700/5 na piecu (uruchomiona pogodówka) oraz Euroster 4040 SMART + 2 obiegi + sprzęgło hyduraliczne

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał Denddalf Zobacz post
    Witam!


    A więc, czy zamontowanie głowic termostatycznych pomoże mi zmniejszyć rachunki za gaz, czy raczej nie? Próbował ktoś kiedyś grzać samymi głowicami i samym termostatem i czy widział jakąś różnice w zużyciu?

    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam
    pewnie. Po coś się te głowice termostatyczne przecież instaluje . Montując takie głowice masz możliwość regulacji temperatury w każdym pokoju osobno - coś ala ogrzewanie nie centralne pomimo że tak na prawdę to centralne z możliwością regulacji temperatury w każdym pomieszczeniu osobno. Np w sypialni gość może utrzymywać ciąłą temp 17 st C albo i mniejszą gdzie ty taką samą jak w pomieszczeniu w którym masz termostat pokojowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Denddalf Zobacz post
    Witam!

    A więc, czy zamontowanie głowic termostatycznych pomoże mi zmniejszyć rachunki za gaz, czy raczej nie?

    Próbował ktoś kiedyś grzać samymi głowicami i samym termostatem i czy widział jakąś różnice w zużyciu?

    Bardzo proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Teoretycznie ilość gazu powinna być taka sama.
    Skoro masz podpięty termistor (czujkę od pogodówki) kotła, to po prostu załóż na grzejniki głowice termostatyczne a w kotle zewrzyj złącze termostatu - wtedy kocioł będzie pracował ciągle, a temperaturę będą ustalały głowice termostatyczne. Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest dużo większy komfort - bo grzejniki zamiast grzać trybem gorące-zimne-gorące-zimne, cały czas będą po prostu ciepłe, może letnie.

    Cytat Napisał Denddalf Zobacz post
    ... Teraz okazuje się że to ja mam niższe zużycie i chyba nie ma co zmieniać.. Chyba, że głowice rzeczywiście pomogłyby w jeszcze zmniejszeniu zużycia gazu.
    Jak myślicie?
    Chwila, to zależy Ci na mniejszych rachunkach czy większym komforcie?
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Denddalf Zobacz post
    Dzięki Chłopaki. Okazało się, że mieszkańcy drugiego mieszkania mnie troszkę oszukali i powiedzieli, że 360 zł mają za 2 miesiące, a prawda jest taka, że 360 zł mają za jeden miesiąc. A ja jak to ja uwierzyłem na słowo. Teraz okazuje się że to ja mam niższe zużycie i chyba nie ma co zmieniać.. Chyba, że głowice rzeczywiście pomogłyby w jeszcze zmniejszeniu zużycia gazu.
    Jak myślicie?
    ciekawe jak się tego dowiedziałeś?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony