dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Okna WITRAŻ

  1. #1

    Domyślnie Okna WITRAŻ

    Witam,

    szukam opinii na temat jakości wykonania okien od producenta: WITRAŻ. Konkretnie to chodzi o okna typu: 3 szybowe V82 Powertherm.
    Producent deklaruje, że ciepła ramka jest w standardzie. Zdaję sobie sprawę, że wiele zależy od wykonania montażu przez ekipę, ale czy ktoś może podzielić się opinią na temat samych okien i rozpatrywania reklamacji?

    Dopiero rozpoznaję temat, nie wiem jeszcze na jakie detale powinnam zwracać uwagę.
    Poradzi ktoś?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Ja mam okna Witraż, zamontowane w listopadzie. Okna na profilu Trocal MD72 (jak dobrze pamietam), kolor Irish Oak, kryte zawiasy. Okna ogólnie bardzo ładne, cena konkurencyjna. Jedyna rzecz, która od razu zwróciła moja uwagę to zgrzewy w narożnikach. Te niestety są dość mocno widoczne. Możliwe ze to wina okleiny, która jednak dość mocno różni się od karmelowego rdzenia, a może poprostu nigdy wcześniej nie zwracałem na to uwagi w innych oknach i jest to całkiem normalne. Nie które narożniki są idealne a inne jakby przegrzane i na samym łączeniu na szerokości Ok 1mm widać kolor rdzenia a nie okleinę. Moje okna robią wrażenie bardzo solidnych, twój wybrany profil jest grubszy wiec powinno być jeszcze lepiej.
    Przed zakupem czytałem dużo opini na forum i wszyscy faworyzują oknoplast, Adams na profilu veka. Ja nie lubię owczego pędu dlatego poszukałem i zdecydowałem się na witraż.
    Czekam na wymianę jednej listewki przyokiennej ale fakt ze jeszcze nie została wymieniona leży po stronie sprzedawcy a nie producenta bo sama listwa czeka na mnie od grudnia.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Przed zakupem czytałem dużo opini na forum i wszyscy faworyzują oknoplast, Adams na profilu veka. Ja nie lubię owczego pędu dlatego poszukałem i zdecydowałem się na witraż.
    Dziękuję za podzielenie się opinią. Mówimy oczywiście o producencie Witraż spod Białegostoku, zgadza się?

    Na co konkretnie zwracałeś uwagę przy odbiorze wyprodukowanych i zamontowanych okien na budynku? Pytam na przyszłość, bo spodziewam się, że przy braku uwag przy odbiorze roboty i samych okien, sprzedawca i producent uznają produkt jest zgodny z umową i do widzenia. A wiadomo, jak nie wiesz jakich wad i usterek szukać, to bez szczęścia nie znajdziesz.

    W moim przypadku lokalny partner handlowy polecał mi profil VEKA od tego producenta. O firmie WITRAŻ wcześniej nie słyszałam, w odróżnieniu do OknoPlastu, Vetrex, Drutex, etc. To co mnie jednak zastanawia to ta huśtawka nastrojów klientów w ocenach tego producenta w wyszukiwarce google,a.

    Wypowie się jeszcze ktoś w temacie?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Jak dobrze poszukasz to i na temat VEKI i Oknoplastu znajdziesz złe opinie. O WITRAŻU wcześniej słyszałem, że bywają problemy z reklamacjami ale moim zdaniem to bardziej kwestia danego sprzedawcy a nie samego producenta.
    Większa część sukcesu to prawidłowy montaż. Tutaj trochę poczytasz, pooglądasz filmików na YT i po rozmowie z danym sprzedawcą i montażystą będziesz wiedziała na jakie szczegóły zwrócić uwagę. Musisz sama się również zastanowić nad standardem samego montażu okien. Ja np nie wiedziałem, że pod ciepłe parapety dolna część otworu okiennego musi byc idealnie wypoziomowana. Po montażu micha mi się cieszyła a później byłem zły na siebie.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    .... Ja np nie wiedziałem, że pod ciepłe parapety dolna część otworu okiennego musi byc idealnie wypoziomowana. Po montażu micha mi się cieszyła a później byłem zły na siebie.
    Nie musi.. ekipa może zrobić to drugą z możliwych technologii i przykleić je na zaprawę... także masz rację: istotna jest ekipa.. .
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Nie musi.. ekipa może zrobić to drugą z możliwych technologii i przykleić je na zaprawę... także masz rację: istotna jest ekipa.. .
    A czy ja na napisałem ze Pani (autorka tematu) w swoim zakresie musi to zrobić?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    A czy ja na napisałem ze Pani (autorka tematu) w swoim zakresie musi to zrobić?
    Ja też nie napisałem, że to inwestorka ma zrobić (wiele ekip ceduje to na inwestorów, ale ja nie wierzę że to ma prawo się udać, skoro doświadczonym murarzom nie wychodzi.
    Wspomniałeś, że MUSI być wypoziomowane:
    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja np nie wiedziałem, że pod ciepłe parapety dolna część otworu okiennego musi byc idealnie wypoziomowana. .
    Otóż nie musi. Lepszym (wg mnie) sposobem jest klejenie parapetów zaprawą kładzioną na grzebień przez montażystów okien. Wtedy wyłącznie od ekipy zależy wypoziomowanie parapetu (okna). Od zawsze tak robię. I tylko (aż) tyle chciałem przekazać.

    A co do Witraża - mam go za aspirującego. Na pewno bym nie skreślał od razu. Szukałbym dobrego, polecanego lokalnie wykonawcy..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.564
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Mi pisałeś co innego. Widocznie co temat to inna interpretacja. Zapomniałem-admin na zawsze racje hehe

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.123

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Mi pisałeś co innego. Widocznie co temat to inna interpretacja. Zapomniałem-admin na zawsze racje hehe
    Może inaczej zrozumiałeś.
    Kieruję się jedną zasadą. Mów prawdę - nigdy nie złapią Cię na kłamstwie.
    Twoja końcowa uwaga jest mocno niesmaczna.

    Ps. Jeśli pytasz o Witraż to jest moją konkurencją. Nie lubię Winkhasa, którym okuwają. Na dzień dzisiejszy sobie bym nie kupił, ale jeśli mowa o uznaniu marki na rynku - ma swoją pozycję. Do mojego dostawcy brakuje im wiele, ale to nie znaczy, że skreślam.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony