dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Wykończenie słupów drewnianych -szlifowanie

    Mam w domu 3 słupy drewniane 16x16 cm i chciałbym je jakoś wykończyć. Myślałem nad różnymi sposobami. Najpierw chcieliśmy j obudować ale z racji że słupy sie trochę poskręcały to zabudowa ich musiałaby mieć całkiem spore wymiary co by słabo wyglądało estetycznie. Obecnie skłaniamy się do oszlifowania słupów i zabejcowania i polakierowania ich. Słupy są częściowe pobrudzone zaprawą. Jeśli zaszła by taka potrzeba to postaramy się słupy oczyścić z zaprawy. Czym to oszlifować, jakim sprzętem? Czy zwykła duża szlifierka wystarczy czy powinno byc coś bardziej specjalnego. W necie widziałem taki filmik gdzie właśnie szlifuja słup https://www.youtube.com/watch?v=Z7ld9_mJj6Y i tam używają jakiejś specjalnej szlifierki do parkietu. Dzięki za pomoc
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200328_223126 mniejszy.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	442257  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Nurek_

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Sosnowiec
    Posty
    1.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Takie słupy tylko że na zewnątrz objechałem tanią szlifierką do gładzi. W miejscach gdzie nie dało się dojechać użyłem szlifierki oscylacyjnej macalister kupionej za parę groszy w Castoramie. Ogólnie, myślę, że każda szlifierka oscylacyjna będzie ok.
    Parterówka 117m2 | ściany 20cm grafitu 0.32 | podłoga 20 cm EPS 0.36 | strop 35 cm wełny 0.36 | rekuperator Izzifast 300 ERV | pompa ciepła Buderus WLW196i | PV 9,75kW na gruncie
    Dziennik budowy

  3. #3

    Domyślnie

    Zwykła szlifierka - ale współczuję robić to teraz jak dom wykończony. Pyłu będzie peeeeełno
    Dom w Lukrecji 2, piętrowy, 150m2 pow całkowitej, 135m2 pow użytkowe, ściana 15cm, podłoga 20cm, skosy 25cm ocieplenia, średniej jakości

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał turalyon Zobacz post
    Zwykła szlifierka - ale współczuję robić to teraz jak dom wykończony. Pyłu będzie peeeeełno
    co to znaczy zwykła szlifierka ? Przecież są urządzenia z odciągiem, podpinasz pod odkurzacz i już .
    https://www.lidl-sklep.pl/PARKSIDE-S...SABEgLLEfD_BwE
    Tam gdzie nie da się dojść sprzetem to niestety robótki ręczne .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety. Dom wykończony. Postaramy się zrobić "komorę" wokół słupa -może nawet podwójną. Czy najpierw konieczne jest by oczyścić z resztek zaprawy ten słup?

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Jeśli są jakieś większe kleksy to np szpachelką, z tego co widać (słabe zdjęcie) to nie ma tragedii .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #7

    Domyślnie

    Operacja można powiedzieć zakończona. Wszystkie 3 słupy szlifowane. Robiłem to właśnie szlifierką Parkside zaczynając od papieru 40-stki, ale jeśli ktoś miałby coś podobnego do zrobienia to myślę, ze lepiej byłoby na początku zgrubnie zebrać strugiem a dopiero potem wykończyć szlifierką. Wymaga to zainwestowania w dwa urządzenia ale robota poszła by dużo szybciej i łatwiej.

  8. #8

    Domyślnie

    Operacja można powiedzieć zakończona. Wszystkie 3 słupy szlifowane. Robiłem to właśnie szlifierką Parkside zaczynając od papieru 40-stki, ale jeśli ktoś miałby coś podobnego do zrobienia to myślę, ze lepiej byłoby na początku zgrubnie zebrać strugiem a dopiero potem wykończyć szlifierką. Wymaga to zainwestowania w dwa urządzenia ale robota poszła by dużo szybciej i łatwiej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony