dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Jaka kosiarka na 700m2 trawnika?

    Powitać. Jaka kosiarke polecacie na 700m2 trawnika?
    Serwisy przejrzane, opinie przeczytane internet ogólnie przejrzany z każdej strony i im więcej czytam tym mniej wiem.

    Kosiarka ma służyć do koszenia zadbanego trawnika 700m2 oraz drugiej działki 1200m2 od czasu do czasu.
    Zalezy mi na silniku spalinowym tylko jaki wybrać? Szerokość koszenia minimum 51cm, kosz minimum 65l. Dodatkowo nóż musi posiadać mozliwosc mulczowania. No i kosiarka musi posiadać napęd.

    Jaka polecacie? Budżet do 1500zl.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja "wyskoczę" - bo kolega sobie kupił(sam mam Hondę ale to poz Twoim budżetem) i ma czeską RIWALL 5190 - z silnikiem TX T775 teraz kupił ją w promocji i napiszę - fajna zabawka na takie możliwości, w sam raz właśnie dla Ciebie - to jest silnik podobno ma 9 KM, a dwa zawsze zdychają na napęd
    Jeśli patrzysz na silnik by był B&S , i takie tam - daj sobie spokój trwałość silników z popularnych marek odeszła w zapomnienie, a jak padnie Ci silnik to już zmieniasz kosiarkę.
    Zresztą poczytaj w sieci o tym modelu - to jest moja propozycja.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    Na ten silnika b&s jest wiele info w necie. Wiele za i wiele przeciw. Więc nie wiadomo czy to jest dobre czy też szajz.

    Rival też brałem pod uwagę. Tylko ze lepiej brać z innym silnikiem nuż b&s? Tez na necie są z b&s.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Dlatego napisałem Ci dane - nie polecam B&S. Widziałem właśnie w akcji na trawniku tą z tym czeskim silnikiem i jestem pełen podziwu.
    Nawet na popularnym portalu jest w promocji taka jaką opisałem 7840771841 to nr aukcji więc znajdziesz.
    Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Ta wspomniana kosiarka nie ma nic wspólnego z produktem czeskim,jest to nie tani ale słabej jakości chiński produkt bez zaplecza części zamiennych i serwisowego,mało tego pisanie w opisach maszyny że ma ona 9 KM i jest profesjonalnie wykonana spokojnie można powiedzieć że jest oszustwem,jakiś dziwny chiński silnik nawet nie jest Loncinem tylko wynalazkiem na jakiś wzór,zbieranie trawy też nie do końca jest skuteczne,można tak jeszcze pisać długo ale jak ktoś chce wywalić 1500zł w błoto to proszę bardzo kupować tylko póżniej nie narzekać,kosiarki tej jakości to jaskółcze jajo ale Polak widać lubi jak się go oszukuje,za tę a nawet niższą cene można nabyć o wiele lepszą kosiarke,a co do silników B&s to seria 450/500/550 są takie sobie ale pozostałe są w porządku
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 29-03-2020 o 20:49

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał zagorski-tomasz Zobacz post
    Ta wspomniana kosiarka nie ma nic wspólnego z produktem czeskim,jest to nie tani ale słabej jakości chiński produkt bez zaplecza części zamiennych i serwisowego,mało tego pisanie w opisach maszyny że ma ona 9 KM i jest profesjonalnie wykonana spokojnie można powiedzieć że jest oszustwem,jakiś dziwny chiński silnik nawet nie jest Loncinem tylko wynalazkiem na jakiś wzór,zbieranie trawy też nie do końca jest skuteczne,można tak jeszcze pisać długo ale jak ktoś chce wywalić 1500zł w błoto to proszę bardzo kupować tylko póżniej nie narzekać,kosiarki tej jakości to jaskółcze jajo ale Polak widać lubi jak się go oszukuje,za tę a nawet niższą cene można nabyć o wiele lepszą kosiarke,a co do silników B&s to seria 450/500/550 są takie sobie ale pozostałe są w porządku
    Czyli co masz na myśli piszac: "pieniądze wyrzucone w błoto"? Tzn za te przykładowe 1500 nie znajdę nic dobrego? Co byś polecił dobrego na potrzeby takie jak opisałem?

  7. #7

    Domyślnie

    B&S DOV750 190 cm3 6,2 KM

    Lub

    B&S 875 EXi Series 190cm3 8 KM

    Lub

    LONCIN OHV 196cm3 6.5 KM

    Jakieś opinie o tych silnikach?

    Jakich marek kosiarek szukać?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Pop pierwsze KM już dawno nie aktualne i można o nich zapomnieć,ważny jest moment obrotowy,tylko u nas panuje jeszcze średniowiecze bo tak nas od dawna uczono,teraz jak ktoś napisze to tak musi być i często jest tak że silnik słabszy ma więcej koni niż mocniejszy,jak wyżej sam napisałeś między silnikiem 750 a 875 jest ok 2Nm różnicy na korzyść 875EXi a napisane jest że słabszy,firmy tez podają jedna moc na nożu,druga silnika<trzecia moc kosiarki i jest jeszcze brutto i netto,bardzo to skomplikowane i dla kogoś kto zna trochę silniki jest w miarę proste a dla ciebie tylko cyfry są ważne, jak widzę szukasz porządnej kosiarki więc szukaj w kosiarkach AL-KO z obudową Highline a się nie zawiedziesz,te wszystkie Riwale,Hechty,Nac i inne wynalazki warte są tylko tyle ile kosztuje złom
    Ostatnio edytowane przez zagorski-tomasz ; 30-03-2020 o 18:39

  9. #9

    Domyślnie

    Al-ko z silnikiem al-ko czy b&s masz na myśli? Szukam porządnej kosiarki na lata do użytku własnego.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Wolę z B&S ale od serii 6 i w górę,tych 450/500/550 nie polecam,ten AL-KO też może być

  11. #11

    Domyślnie

    A LONCIN jak się ma w al-ko?

  12. #12

    Domyślnie

    Al-ko highline 51.8 SPA jakieś opinie? Ma ona wpisany w parametrach silnik LONCIN 139cm3, jednak na aukcji w opisie jest wpisany silnik al-ko pro Quick start 2.1 KW. Dalej w opisie czytamy: silnik al-ko pro 145 qss, producent silnika al-ko Motor. Cuda. Fakty same siebie wykluczają.

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin199 Zobacz post
    Al-ko highline 51.8 SPA jakieś opinie? Ma ona wpisany w parametrach silnik LONCIN 139cm3, jednak na aukcji w opisie jest wpisany silnik al-ko pro Quick start 2.1 KW. Dalej w opisie czytamy: silnik al-ko pro 145 qss, producent silnika al-ko Motor. Cuda. Fakty same siebie wykluczają.
    Tu pewnie będzie link potrzebny inaczej ciężko będzie komukolwiek to rozszyfrować

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin199 Zobacz post
    A LONCIN jak się ma w al-ko?
    każdy ma inne zdanie na temat silników,jedni wolą te a inni tamte,dużo ma się dbałością o silnik czyli jego przeglądy,przed zakupem trzeba pamiętać że sporo sprzedawców kręci jak może aby tylko sprzedać więc trzeba być czujnym,najgorzej jest w kosiarkach no name tam przechodzą sami siebie w mocach i opisach jakie te maszyny nie są profesjonalne itd. a faktycznie jest odwrotnie,zawsze najlepiej podać jakiś link do danej maszyny celem weryfikacji

  15. #15

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    https://www.al-ko.com/shop/pl/produk...51-8-sp-a.html

    Tu masz cały opis ze strony AL-KO i o ile się nie mylę jest to model z tamtego roku lub z przed dwóch lat
    Ostatnio edytowane przez miachlbyk ; 31-03-2020 o 15:18

  17. #17

    Domyślnie

    O tutaj nie ma ani słowa że jest to LONCIN. Sprzedawca - oszust.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zagorski-tomasz

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    mazowieckie
    Kod pocztowy
    08-452
    Posty
    331

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin199 Zobacz post
    O tutaj nie ma ani słowa że jest to LONCIN. Sprzedawca - oszust.
    Nie no może nie aż tak drastycznie,często aukcje wystawiają ludzie którzy o tym nie wiedzą

  20. #20
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Jak aukcje wystawia ktoś z zewnątrz to często opis nie zgadza się ze stanem faktycznym,ale często też celowo wypisują głupstwa żeby tylko sprzedać,najczęściej w sprzętach chińskich bo tam ciężko się połapać co do czego

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony