Cytat Napisał klaus71 Zobacz post
czyli jak rozumiem - rano mam "płasko" po wschodniej stronie bo 8 paneli daje max 60V (czyli 480V) i instalacja nie rusza aż do momentu gdy włączy się zachodnia strona
a po południu odwrotnie - wschodnia jak spadnie z napięciem na 20V to o 16 zachodnia strona nie daje napięcia "rozruchu" 750V.
czy dobrze rozumiem?

i jak rozumiem zmiana na P404 by poprawiła sprawę zarówno na wschodniej i zachodniej połaci (o ile napięcia dobijają na tych połaciach do 60V) ?
Mam instalacię na SE 5 KW. 16 paneli po 385 kWp . Optymalizatory p404. Panele na 2 połaciach pd-wsch ( 10 paneli)+ pd-zach ( 6 paneli) . Widzę że instalacja cały czas pracuje tak ze falownik ma napiecie ok 748-749V . Rozumiem ze to dlatego ze optymalne napiecie dla tego falownika to 750V . Chwilami tylko pojawia sie np 850V. Kiedy jedna połac z panelami jest lepiej oswietlona tam napiecie na optymalizatoracj jest 80V ( napiecie paneli ok 42-43V), a w tym czasie na drugiej słabiej oswietlonej połaci napiecie na panelach np: ok 43V , a na optymalizatorac ok 35-37V czyli mniejsze niz na panelach . Moc paneli na polaci slabiej oswietlonej mniejsza o ok 50% niz na tej lepiej oswietlonej i to rozumiem.
Czy takie dzialanie optymalizatorow , ktore jednak ciagle daja dla falownika te ok 750V ale obcinaja napiecie na panelach słabiej oswietlonych jest prawidłowe? czytałem os o blokowaniu sie optymalizatorow przy nieprawidlowym podlaczeniu.

A tak przy okazji czy wasza aplikacja My Solar Edge lub strona z logowaniem do konta pokazuje il. energii zużytej na własne potrzeby i il. energii wprowadzonej do sieci?? Moja nie, a na filmie instruktazowym SE widac ze powinna??