Witajcie moi drodzy,

na wstępie zaznaczę, że jestem laikiem, który ma kilka podstawowych pytań, w których odpowiedzi liczy na Wasze doświadczenie i pomoc.

Znalazłem działkę w mieście na sprzedaż, dzwoniłem w kwestii MPZP, wiem że trwają prace nad uchwaleniem warunków zabudowy, jednak w przypadku chęci odpowiedzi mam wystąpić do Wydziału Administracji Architektoniczno-Budowlanej i tam dostane wiadomość o jej przeznaczeniu.

Z racji tego, że dookoła większość budynków to mieszkania wielorodzinne i warsztaty usługowe, mam "podejrzenia" od tej samej osoby, jak i swoje, że i ta działka prawdopodobnie będzie miała przeznaczenie do zabudowy wielorodzinnej, usługowej.

Mam jednak inną koncpecję na ten teren, inwestycja w garaże szeregowe na tym obszarze. Teraz moje pytania:

- zabudowa wielorodzinna lub usługowa nie obejmuje w/w "pomysłu" na mój plan zagospodarowania?
- jeśli nie, jaki zapis w MPZP odpowiada za taką zabudowę tj. garaże blaszane, szeregowe?
- czy na etapie tj. przed uchwaleniem MPZP mając taki zamysł mogę to zgłosić przed prośbą o wydanie? Jeśli po, to wnioskować o zmianę?

Naturalnie warunkiem decyzji o zakupie jest wyłącznie przeznaczenie, bloku tam nie postawie, warsztatu również nie planowałem, będę wdzięczny za informacje jakie kroki najlepiej poczynić na moim etapie.