dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    axl2

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie Siatka z klejem na płycie OSB - pękanie

    Witam,

    W zeszłym roku postawiłem gospodarczy który obity jest cienką płytą OSB a ta z kolei przykręcona jest do listewek montażowych. Aby zabezpieczyć płyty na szybko przed zimą przyczepiłem siatkę i zaciągnąłem klejem. Niestety jest tak jak przypuszczałem, po czasie klej zaczął pękać a w niektórych miejscach nawet odpadać płatami. Przypuszczam że jest to spowodowane tym iż płyty na listewkach pracują a klej jest sztywny :/ Oczywiście całość siatki do wyrzucenia ale pytanie co można zrobić żeby się to nie powtórzyło? czy jak przykleję cienki styropian i dopiero na to siatka to rozwiąże problem? Boję się to zrobić bez konsultacji bo może być to samo a kupa z tym roboty
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20170615_141332.jpg
Wyświetleń:	115
Rozmiar:	97,9 KB
ID:	442755   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180603_102242.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	442756  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    wywal osb i daj plyte cementowo - wloknowa.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    axl2

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    No tak jest to rozwiązanie ale chyba niestety nie na moją kieszeń

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał axl2 Zobacz post
    No tak jest to rozwiązanie ale chyba niestety nie na moją kieszeń
    po 2giej naprawie z osb wyjdzie na to samo...
    a problem dalej nie rozwiazany
    nie lepiej raz a dobrze ?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5

    Domyślnie

    Fighter daje rozwiazania z ktorymi nie bedzie problemu - zgodnie ze sztuka i jego doswiadczeniem. Jednak wiekszosc podbitek wykonanych w tynku robi sie wlasnie z osb plus styro. Patrzac po okolicy po rozmowach z dekarzami i majstrami od elewacji 99% tak robi. Reszta robi plyty tak jak pisze Fighter, ale sa cholernie drogie. Dla potomnych mlzesz zrobic ze styro i osb i dac info za rok czy cos sie stalo

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawnook Zobacz post
    Fighter daje rozwiazania z ktorymi nie bedzie problemu - zgodnie ze sztuka i jego doswiadczeniem. Jednak wiekszosc podbitek wykonanych w tynku robi sie wlasnie z osb plus styro. Patrzac po okolicy po rozmowach z dekarzami i majstrami od elewacji 99% tak robi. Reszta robi plyty tak jak pisze Fighter, ale sa cholernie drogie. Dla potomnych mlzesz zrobic ze styro i osb i dac info za rok czy cos sie stalo
    a ja poprawiam 2 podsufitki w tynku na osb ze styro juz poprawialem po kims, bo osb spuchlo
    a wtym roku przymierzam sie do poprawiania elewacji na czarno 800mkw - inwestor placze "bo tyle piniendzy kosztowalo" 3 lata temu zrobione... tyle kasy poszlo i trzeba naprawiac ... i na dodatek jeszcze ta naprawa taka droga ...
    Poplacze poplacze i albo zmieni sobie na jasniejszy kolor albo naprawa za 320netto mkw i ludzie sami sobie to robia. Pojawiaja sie jak mleko juz rozlane.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    axl2

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    42
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A jak te płyty wyglądają w obróbce, normalnie można to ciąć nic się z tym nie robi? i w późniejszym etapie tynk bezpośrednio na to?

    Jeszcze takie pytanie czy płyty cementowo-wiórowe to co innego? czy takie by nie zdały egzaminu?
    Ostatnio edytowane przez axl2 ; 14-04-2020 o 11:35

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał axl2 Zobacz post
    A jak te płyty wyglądają w obróbce, normalnie można to ciąć nic się z tym nie robi? i w późniejszym etapie tynk bezpośrednio na to?
    ciezka jak szlag - to jej najwieksza wada, no i tanie nie jest...ale robisz 1x i nie wracasz do tematu
    ciecie "majsterkowicza" - najlepiej tarcza i szlifierka katowa,
    no chyba ze dysponujesz czyms fajniejszym - festool ma zabawki odpowiednie - ale to raczej wyposazenie firm pro - idzie latwiej i szybciej i rowniej.
    pozniejsza obrobka: teoretycznie jest to podloze gotowe pod grunt i tynk wg zalecen, nie mniej jednak - dodatkowa warstwa dobrej jakosci siatki z klejem z pewnoscia nie zaszkodzi i taka mamy praktyke
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Ten taras, aż się prosi o obłożenie deską elewacyjną. Taka z drewna oczywiście.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony