dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Poltergeist

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-129
    Posty
    10

    Domyślnie Poszerzenie kuchni

    Dzień dobry.

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Udało się po długich poszukiwaniach znaleźć projekt niemal spełniający wszystkie moje i żony potrzeby, ale.. Boli trochę wąska kuchnia i zastanawiam się, czy ktoś ma może pomysł, jak ją w miarę bezboleśnie poszerzyć - projekt to https://www.dobredomy.pl/projekt/korneliaII/

    Zastanawiam się, na ile możliwe jest przedłużenie wykuszu z jadalni na kuchnię i czy ew. poszerzenie budynku o metr (jeśli gra warta świeczki) nie wpłynie znacząco na całą konstrukcję (wiem, że zwiększy to metraż o ok. 20m2)?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba da sie bez problemu zrobić w adaptacji. Nie widzę jakiś przeszkód konstrukcyjnych poza kosztowną belką do podtrzymania stropu.
    Lepiej powiększyć wykusz niż poszerzać dom.

    Aby ograniczyć rozpiętość belki nośnej można zrobić tak:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 02-04-2020 o 20:40

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Poltergeist

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-129
    Posty
    10

    Domyślnie

    Myślałem o jednym i drugim, żeby zyskać jeszcze trochę przestrzeni szczególnie w części dziennej.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jesteś pewny, że będzie potrzebna? już teraz kanapa stoi z 5 m od ekranu telewizora. Będzie trzeba kupować ogromne przekątne. No i inwestować w akustyczne zabudowy, żeby nie było pogłosu w wielkiej, pustej przestrzeni.

  5. #5

    Domyślnie

    A ta kuchnia jaką ma szerokość? Moja jest podobna, ma 2,8m szerokości i moim zdaniem jest w sam raz. Gdyby była szersza to straciłaby na praktyczności bo od lodówki do blatu byłoby dalej.

  6. #6

    Domyślnie

    Myśmy zlikwidowali wykusz z oby stron. To była jedna z lepszych zmian. W domu więcej miejsca, bez bezsensownych załamań (dla nas). Dach łatwiejszy w konstrukcji, również bez potencjalnych miejsc do mchu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony