dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Dcieranie gładzi żyrafą - pytania początkującego

    Witam. Za jakiś czas czeka mnie kładzenie i docieranie gładzi w dwóch pomieszczeniach. Ogólnie nie jest to mój pierwszy kontakt z gładzią, ale zawsze docierałem ją ręcznie. Teraz zamówiłem PARKSIDE PWDS 920 A1, 710 W. Wiem, że może nie jest to profesjonalny sprzęt, ale będzie on używany do celów prywatnych i tylko sporadycznie. Jako, że będzie to mój pierwszy kontakt z żyrafą mam do Was kilka pytań:
    - jaka granulacja papieru będzie najlepsza? Na jakiś stronach budowlanych przeczytałem, że od 100 do 180. Tu na forum natomiast że wystarczy 100-140. Proszę o potwierdzenie
    - Jaka jest "żywotność" tego papieru? czy na te dwa pomieszczenia wystarczy jeśli kupię np. 20 krążków?
    - Na forum czytałem, że do żyrafy powinna być twarda gładź. Prosiłbym o kilka propozycji, które nie będą drogie i najlepiej do samodzielnego rozrabiania. Zakupy będę robił w jakiejś Mrówce, więc dobrze gdyby dana gładź byłą ogólnodostępna.
    - Czy jeśli nie będę podpinał odkurzacza, to lepiej kupić tarcze bez otworów?
    - Czy docierając żyrafą zalecane jest kładzenie grubszej warstwy gładzi? Bo podejrzewam, że ściera ona dosyć mocno.

  2. #2

    Domyślnie

    up

  3. #3

    Domyślnie

    Napisze jak ja robie, a tez pierwsza stycznosc. Gladz mam chyba miekka atlas gta. Wyszpachlowane dosyc dibrze wiec do zacierania duzo nie ma. Zyraga macalister wiec pewnie ti samo co parkside. Sufiy papier 180, sciany 220. Mysle ze na amatora lepiej mniejsza gradacja. Robilem przez chwile 150 ale to juz mocno zbieralo. Papier mam Boscha z allegro z otworami bo mam odkurzacz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony