dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z włącznikiem światła

    Dzień dobry,
    Ostatnio malowałem ściany, odkręciłem i wyjąłem wszystkie włączniki światła. Z jednym mam problem. Po podłączeniu właściwie kabli włączam bezpieczniki,v sprawdzam i wszystko jest ok. Światło się zapala. Natomiast po wsadzeniu i przykręceniu włącznika do ściany już światło zapalić się nie chce. Nie wiem czy w ciasnej puszczę kable na coś uciskają itp...
    Czy włącznik jest uszkodzony i muszę kupić nowy? Czy raczej gdzieś mam kabel urwany i podczas zginania on się rozłącza? Jak to sprawdzić?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    No, masz rzeczywiście poważny problem, który o świcie zmusił Cię do wstania z łóżka. Musisz pod łącznik włożyć do puszki kamerkę inspekcyjną, koniecznie na płaskim przewodzie i z podświetleniem LED. Powoli wkładasz łącznik do puszki i na ekranie obserwujesz co się w niej dzieje. Zapewne w ten sposób dojdziesz do przyczyny nie działania łącznika. W razie dalszych problemów konsultuj się z forum. Może obraz z kamerki zarejestrujesz, aby go pokazać forumowiczom. To będzie ciekawy temat !

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rozumiem Twojej złośliwości. Aczkolwiek dziękuję za merytoryczną wypowiedź która dobraleś do mojego poziomu zaawansowania w/w tematyką i z którą nie mogę zrobić nic.
    Zatem ponawiam pytanie

  4. #4

    Domyślnie

    Wezwij elektryka z uprawnieniami, zabawy z prądem to nie przelewki.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Widzę że od przebywania w domu niektórym zaczyna uciskać coś w głowach Nie chcecie pomagać to zajmijcie się piaskownicą na balkonie.

    Skripi, masz w puszce jakieś złączki? Powodem jest ewidentnie przerwa, może być tak że stary wyłącznik i coś tam nie trzyma, może być złamany przewód. Niewiele napisałeś więc ciężko cokolwiek doradzić. Sprawdź mocowania żył w wyłączniku i ewentualnie złączkach w puszce. Wyjmij wyłącznik i poruszaj przewodami i sprawdź czy dalej działa jak wyjęty.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony