dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Junkers błąd A4 - problem z ciągiem czy czujnikiem?

    Hej.

    Posiadam w łazience piecyk gazowy Junkers WRDP11-2 do ciepłej wody. Niestety od jakiegoś roku mam z nim niemały problem, bo raz na jakiś czas odmawia posłuszeństwa z błędem A4. Wyguglowałem już, że to problem z ciągiem kominowym. W łazience posiadam sufit podwieszany, a spółdzielnia każe mi go zdemontować, bo rzekomo kubatura łazienki jest za mała, a ciągu brak. Kratka wentylacyjna nie wchodzi bezpośrednio do komina, a jest w tym suficie podwieszanym. Moim zdaniem wina leży po stronie przewodu kominowego, który dzielę razem z sąsiadką 2 piętra niżej. Co ciekawe mieszkam już 4 lata w tym mieszkaniu w bloku i nic w nim od początku nie zmieniałem, a problem z piecykiem i zalecenia spółdzielni są od roku...

    Wracając do tego błędu A4 to wyświetla mi się w dosyć nieregularnych odstępach, a ostatni raz w sierpniu ubiegłego roku. Wrócił wczoraj i dzisiaj. Wystarczy, że zdejmę obudowę piecyka i automatycznie problem znika. Czy możliwe, że to jednak coś nie tak z czujnikiem? Czy zdjęcie sufitu podwieszanego wszystko załatwi?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    To kociołek z otwartą komora spalania ( tak wyczytałem ) . Zadziałanie czyjnika ratuje Twoje zycie. Do lazienek nalezy stosować podgrzewacze z zamkniętą komorą spalania i kominem koncentrycznym. To ,ze masz wspólny komin z sąsiadką to już totalna bryndza . Zamontuj natychmiast detektor CO.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam czujnik czadu od początku i na szczęście jeszcze ani razu nie zadziałał. Drzwi w łazience praktycznie zawsze otwarte, obowiązkowe otwory też są w nich.

    Nie wiem czy tylko mi się wydaje, ale 2 razy w ciągu kilku dni pojawił mi się ten błąd na piecyku i za każdym razem WCZEŚNIEJ otworzyłem okno w kuchni. Co jest dziwne, bo z tego co czytałem to otwarcie okna powinno pomóc, a nie zaszkodzić. Tak jak o 8 rano przestał mi działać piecyk tak do 18 dalej wyświetlał się ten komunikat tak jakby czujnik dalej nie ostygł. Dopiero zdjęcie pokrywy na kilka sekund automatycznie pomogło.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    To że drzwi od łazienki są otwarte to nic nie zmienia . Jak otworzysz okno to będzie ok. To ze czujnik działa chyba nie do końca prawidłowo ,a to niec dobrego nie wróży. Wezwij dobry serwis.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony