dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Płyty drogowe

    Mam możliwość kupienia kilku używanych płyt drogowych o wymiarach 300x150x18. Akurat w takiej ilości, jak mi potrzeba. Transport z odległości około 10km.
    Chciałbym z tych płyt wykonać drogę tymczasowa do obsługi budowy. Pytania mam takie:
    1. Czy wystarczy hds do załadunku, transportu i potem ułożenia płyt? Czy muszę najmować dzwig?
    2. Czy płyty wystarczy położyć na wyrównanej ziemi, czy trzeba się bawić w korytowanie, utwardzenie tluczniem, podsypke z piasku?

    Droge zdemontuje po budowie

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Może lepiej pomyśleć o korytku, wysypaniu tłucznia, taka tymczasowa droga, która w przyszłości będzie już podstawą do wyłożenia kostki/asfaltu

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Może lepiej pomyśleć o korytku, wysypaniu tłucznia, taka tymczasowa droga, która w przyszłości będzie już podstawą do wyłożenia kostki/asfaltu
    No wlasnie nie. Droga wyłącznie do obsługi budowy (45mkw). Docelowa droga (znacznie dluzsza bo 300mkw) będzie od innej strony. I moze uda się ja zrobić wspólnie z sąsiadem.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz11 ; 09-04-2020 o 18:52

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Trudno odpowiedzieć na Twoje pytania bo jak masz w miarę dobry grunt i cienką warstwę humusu to wystarczy ułożenie płyt, ale jak masz 30 cm humusu, do tego mokry miękki grunt płyty mogą się zapadać pod ciężarem kół.
    Jak auto z płytami podjedzie wzdłuz drogi (budowanej) to da radę ułożyć, jak nie ma takiej możliwości to raczej będzie ciężko bez dźwigu. Taki coś powie Ci kierowca auta z hdsem.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    z dużym HDS to sobie płyty poukłada przed autem i będzie tylko dojeżdzać po nich dalej, fakt, że czasowo to zajmuje.

  6. #6

    Domyślnie

    No niestety. Wysoki poziom wod gruntowych i okolo 30-50 cm humusu. Takie dane z opinii geotechnicznej gruntu.

    Czyli nie kombinować, tylko korytowa i sypać no właśnie co?
    Planowałem geowlokninę PP, na to 5cm piasku i potem 15cm mieszanki 0-31,5. Będzie dobrze?

  7. #7

    Domyślnie

    A po co kupować jak to na chwie tylko? Są firmy co układają takie drogi, i sam korzystałem, ale to przy większej inwestycji.
    Od siebie polecam
    Chłopaki szybko ułożyli dojazd, a zabrali jeszcze szybciej.
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 22-12-2020 o 07:23

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    HDS da radę układając po jednej płycie i jadąc dalej natomiast przy takim gruncie istnieje ryzyko, że płyty powykrzywia - musiałbyś jednak dokonać korytowania a to dodatkowy koszt. Ewentualnie wyłóż zwykłą płytę chodnikową na ten grunt i najedź autem, zobacz jak to się zachowa. Może okazać się, że wytrzyma - w końcu to tymczasowy dojazd.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony