dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Przyłącze elektryczne do starego domu

    Witam wszystkich. Mam pytanie do znających się
    Na jednej działce są dwa domy, jeden nowy z wszelkimi przyłączami, a drugi stary(ok 60 lat) który już tam był przy kupowaniu działki. Stary nie posiada przyłącza prądu - kiedyś było napowietrzne ale przy modernizacji w gminie i puszczaniu wszystkiego ziemią prąd został odcięty bo nikt nie planował tam mieszkać. Teraz plany się zmieniły i potrzebne jest przyłącze. Dom jest stary więc nie ma żadnych planów i projektów. Na mapkach geodezyjnych widnieje jako budynek mieszkalny.
    Co jest wymagane aby podłączyć prąd? Wiem, że warunki techniczne ale oprócz tego? Będę wdzięczny jak ktoś opisze etapy mojego przypadku.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Warunki z ZE, m.d.c. projektowych, projekt, wykonawca , geodeta(wytyczy, pomierzy położony kabel= mapa powykonawcza), odbiór, licznik. Na szybko i w skrócie.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Jak wystąpię do ZE o warunki to potem do kogo się udać? Ktoś musi wykonać projekt przyłącza? Szukać jakiegoś biura projektowego?

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Jak masz zamiar sprawdzać to co napisał Bertha to wystąp o warunki i nie zajmuj się resztą, coś mi się wydaje źe z tymi warunkami będzie problem
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  5. #5

    Domyślnie

    Remiks, czemu z warunkami będzie problem?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał 6h057 Zobacz post
    Remiks, czemu z warunkami będzie problem?
    Nie napisałem że będą a że tak mi się wydaje Raczej problem z osobnymi przyłączami do dwóch budynków na jednej działce. Chyba że tam planowana działalność gospodarcza np. i inna taryfa.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  7. #7

    Domyślnie

    Nie no po prostu mieszkają dwie rodziny w osobnych domach, robią problemy w takich sytuacjach?

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Autorze tematu - dlaczego zadajesz tak bezmyślne pytania na forum. Czy naiwnie wierzysz, że dyżurni pomagacze udzielą Ci dobrych rad ? Dlaczego nie zgłosiłeś się do lokalnego operatora energetycznego, który udzieliłby Ci wiążącej odpowiedzi. Na marginesie - zapewne będziesz miał złącze kablowo-pomiarowe w linii ogrodzenia i kabel z tego złącza do starego domku to nie jest przyłącze, ale wlz wykonywany we własnym zakresie. I tu znowu będzie pole do zadawania na forum pytań typu "jaki kabel do domku". Więc na przyszłóść radzę skontaktować się z elektrykiem, ale takim z wykształcenia a nie tylko z"uprawnieniami".

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    No i masz fachową odpowiedź, znajdź elektryka i zapytaj ZE to ostatnie chyba właściwe.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  10. #10

    Domyślnie

    W domu mam nową elektrykę i kabel od skrzynki do ogrodzenia już przygotowałem, leży zakopany w ziemi, zdaje się 10mm2. Problem w tym, że chce się dowiedzieć co będzie wymagane, bo w domu nie była zgłoszona zmiana dachu i jeżeli przyjdzie mi robić jakieś projekty i zgłaszać to wszystko do starostwa to mogę sobie narobić problemów.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    domsat

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Łódż
    Kod pocztowy
    93-362
    Dzielnica
    Górna
    Posty
    259

    Domyślnie

    Przecież napisałem, że to co będzie wymagane to dowiesz się w ZE. Nowa instalacja - rozumiem w starym domu - oraz zakopany kabel urzędowo nikogo nie interesuje. Odnośnie dachu - nie wiem.

  12. #12
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tylko miej świadomość że teraz czeka się rok dosłownie rok na podłączenie , świry normalne świry.

  13. #13

    Domyślnie

    Wymagają mapkę z projektem przyłącza. Pytanie czy jak zacznę robić projekt przyłącza to nie zainteresują się resztą domu, że stary i nic o nim nie mają i doczepią się, że dach zmieniony itp. najlepiej przydałaby się osoba, która by wiedziała jak to wygląda z ich strony Nikt tam nie pracuje?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Tylko miej świadomość że teraz czeka się rok dosłownie rok na podłączenie , świry normalne świry.
    Rok będzie mało.
    Ja czekam już 14miesięcy.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony