dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar pawelurb
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie którędy daliście doprowadzenie powietrza do kominka ?

    rozprowadzam kanalizację pod fundamentem i zastanawiam się czy doprowadzenie powietrza do kominka też sie daje się pod posadzką w gruncie , czy też zrobi się później we wylewkach ?

  2. #2

    Domyślnie Re: którędy daliście doprowadzenie powietrza do kominka ?

    Cytat Napisał pawelurb
    rozprowadzam kanalizację pod fundamentem i zastanawiam się czy doprowadzenie powietrza do kominka też sie daje się pod posadzką w gruncie , czy też zrobi się później we wylewkach ?
    Myślę, że obydwa rozwiązania są dopuszczalne. Ja robiłem później w wylewkach.

  3. #3

    Domyślnie

    Pod chudziakiem z piasku.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  4. #4

    Domyślnie

    pod chudziakiem z piasku to mi sie wydaje że za nisko. rura powinna wyjść nad poziomem gruntu.

  5. #5

    Domyślnie

    pod chudziakiem w piasku, ale tylko dlatego,że podwyższalismy dom i fundament wystaje nad ziemie 90 cm.

  6. #6

    Domyślnie

    Nalezy ta rure puscic pod chudziakiem w piasku, zeby nie przerywac warstwy ocieplenia po wylwewka. A poza tym ta rura powinna miec srednice co najmniej 150 mm, wiec nie bardzo da rade sie zmiescic w wartswie ocieplenia/wylewki. A to ze wychodzi pod ziemia? Trzeba tylko dac kolanko i wyprowadzic ja na powierzchnie i zakonczyc, daszkiem, kominkiem, czym kolwiek......
    Pozdrawiam
    Jankes
    "Za duzy ten dom budujemy ,kochanie...."
    slowa mojej Zony.

  7. #7

    Domyślnie

    robie w wylewkach, powietrze do kominka fi 100 i powietrze do kotłowni też fi 100, przewody kłade wzdłuż fundamentu i akurat wędrują po krótkiej ścianie salonu, a od strony ogrodu wychodzą 40 cm ponad gruntem

  8. #8

    Domyślnie

    Ja mam w piachu pod chudziakiem, rura 160. Zetka w styropianie zajmowałaby za dużo miejsca, no i 160 nie zmieściłbym w wylewce. 100 to chyba za mało, tak sądzę.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotr J.
    Ja mam w piachu pod chudziakiem, rura 160. Zetka w styropianie zajmowałaby za dużo miejsca, no i 160 nie zmieściłbym w wylewce. 100 to chyba za mało, tak sądzę.
    Też tak zrobię (jutro zasypuję). Konsultowałem to z projektantką kominków i powiedziała że rura powinna być fi16.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony