dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Izolacja Fundamentu po jakim czasie

    Po jakim czasie od wymurowania fundamentów z bloczków fundamentowych moge potraktować go Siplast Primer Szybki Grunt SBS ?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam. Nad tym samym sie zastanawiam. Aktualnie nasze scianki fundamentowe stoja we wodzie. Okazuje sie, ze aby bloczki odparowaly powinny byc poddane osuszaniu przez tydzien! W przeciwnym razie zamkniecie poprzez izolacje wilgoci w bloczkach fundamentowych moze spowodowac uszkodzenie izolacji pionowej!

  3. #3

    Domyślnie

    To cenna informacja, zastanawiam się czy chociaż od środka można pomalować wczesniej ? Nie chiałbym tak długo czekac z piachem :/

  4. #4

    Domyślnie

    Czemu nikt nie chce podzielić się wiedzą ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał voytas80 Zobacz post
    To cenna informacja, zastanawiam się czy chociaż od środka można pomalować wczesniej ? Nie chiałbym tak długo czekac z piachem :/
    Witam. Tak przy okazji sypania piachu. Gdzies w prasie lub internecie byl na ten temat osobny watek. Nie obsypujac na zewnatrz a sypiac tylko do srodka - moze dojsc do popekania scian fundamentowych. Roznica poziomow nie powinna przekraczac 20-30 cm. Szczegolnie jest to istotne w przypadku silnego zageszczania.

    Pozdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał voytas80 Zobacz post
    Czemu nikt nie chce podzielić się wiedzą ?
    Otrzymalem informacje od jednego z producentow izolacji (nie chce tutaj reklamowac), ale dobrym sposobem na sprawdzenie zawilgocenia jest przyklejenie np na klej lub silikon okna z folii i pozostawienia na caly dzien. Podczas odrywania w godzinach popoludniowych - jeslu zaobserwujemy duza ilosc skroplin - nalezy przyjac ze bloczki jeszcze paruja....

    Pozdr.m

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Właśnie dzisiaj kończą murować mi fundamenty. Chcialabym przed zimą jeszcze je zaizolować jakimś mazidłem. Jak długo u was schły bloczki? Czas mnie nagli, zima za pasem, a na dodatek jeszcze pada. Ile muszę odczekać z tym smarowaniem?

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar T i A
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    770
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    U mnie kierownik budowy powiedział,aby zaizolować fundamenty od wewnątrz tylko i zasypać.
    W późniejszym terminie można z zewnątrz zaizolować.Nawet jest to wskazane.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony