dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Powiekszenie piwnicy w juz istniejącym domu.

    Witam. Zakupiłem stary, bardzo stary dom z białej cegly. Fundamenty ma wykonane z czerwonej cegly natomiast sciany powyżej poziomu 0 juz z białej. Dom jest podpiwniczony czesciowo.. tzn podpiwniczona jest tylko kuchnia, z tego co sie dowiedzialem podpiwniczone byly jeszcze 2 pomieszczenia jednak kiedys zostaly one zasypane. Dom ma drewniany strop oraz drewniana podloge na parterze. Kiedys podloga na parterze sie spalila i zeby bylo taniej to nie odnowiono stropu nad piwnica tylko ją zasypano.. Ja bede odkopywal teraz te 2 pomieszczenia aby dom byl znowu podpiwniczony tak jak byl zaraz po jego wybudowaniu. Moja pytanie brzmi nastepujaco : dokladnie nie wiem jak to wytlumaczyc ;] ... postaram sie.. Dom po odkopaniu fundamentow zeby je ocieplic wyglada tak jak by byl podpiwniczony w calosci.. tzn sciany fundamontowe sa tak samo wysokie jak tam gdzie jest on podpiwniczony.. i chcialbym o ile to mozliwe podpiwniczyc caly dom... Jest to mozliwe? nie wiem czy to dobrze wytlumaczylem ;] pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar BiG35
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    321

    Domyślnie

    Przemyśl cały zakres robót bo w całym przedsięwzięciu machanie łopatą to pikuś. Pozostaje m. innymi wykonanie stropu, izolacje i stały nadzór nad starą skorupą która być może nie jest w najlepszym stanie. Pogadaj z kimś doświadczonym.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony