dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 71
  1. #41

    Domyślnie

    brawo aga,zrobiłas kawał dobrej roboty,napewno mi wiele rzeczy to ułatwi i wyjasni,a ile czasu mi to zajmie....
    a moze puzniej zrobisz taka liste z dalszych etapów?
    dzieki za liste o stanie zero

  2. #42

    Domyślnie

    a moze puzniej zrobisz taka liste z dalszych etapów?
    Jestem za , też mi się to przyda.

    No i dzięki za listę stanu zero
    Pozdrawiam

  3. #43

    Domyślnie

    JESTEŚ NIESAMOWITA.OGROMNE DZIĘKI

  4. #44

    Domyślnie

    Wielki szacunek za te podpowiedzi o fundamentach.
    Takich ludzi, którzy bezinteresownie pomagają innym powinno się specjalnie honorować

    Ale ja też przyłączę się do prośby poprzedników:
    może (jak znajdzidzies ztrochę czasu) opiszesz kolejne etapy.


    Pozdrawiam
    Mistic_2005

    -------------------------------------------------------
    "Zawsze miejcie nadzieję - Jan Paweł II"

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za zestawienie tematów, czytam i czytam i powoli zaczynam coć rozumieć. Szkoda tylko, że te informacje o cenach robocizny i materiałów juz nieaktualane

  6. #46

    Domyślnie

    Też się wpiszę, żeby szybko znaleźć , super sprawa takie zestawienie.
    Wielkie dzięki

  7. #47

    Domyślnie

    dzięki dzięki. przydało się i jeszcze się przyda.

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    LUAS

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niesamowite, wielkie dzięki

    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    CONGRATULATIONS

    czy ktos wie czy takie listy powstały po kolejnych etapach ?? lub innych autorow ?

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar #Asia#
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    63
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    S U P E R ! ! !
    Od razu dodaję do ulubionych
    Jak wszystko pójdzie OK z papierkami, to ten etap zaczniemy za 2 miesiące.

  11. #51

    Domyślnie

    Mam pytanie
    Moj wykonawca do zbrojenia fundamntow zastosował gotowe zbrojenie 6 pretow, jak duza roznica w cenie jest pomiedzy gotowym juz skreconym zbrojeniem a kupnem samych pretow i skrecaniem ich przez budowlancow?

    Witolo

  12. #52

    Domyślnie

    Witam,

    jaka jest rozsądna grybość styropianu ( FS 20/ EPS-100) do ocieplenia fundamentu w domu bez podpiwniczenia ??

    Pozdrawiam
    Arek
    archi999

  13. #53

    Domyślnie

    witam
    Będe wdzięczny za odpowiedz czy warto zaczynać robić fundament około 15 listopada ? wcześniej nie mogę zacząc bo musi się decyzja urpawomocnić.
    Kier budowy mnie troche nastraszył że mogę nie zdążyć i może coś popękać jak nie zdąze zabezpieczyć.
    będe wdzięczny z pomoc

  14. #54
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiula777

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie fundamenty

    Witam
    Ostatnio wylewalam fundamenty i mam jedno pytanie czy mam zepsute fundamenty jak sa one szerokosci 70 cm i glebokosc 1 m.
    Ekipa ktora to robila stwierdzila ze sie nie dogadalismy ustalajac co i jak ma byc robione, tak wiec sa zrobione zbrojenia tylko ze caly fundament jest szerokosci lawy fundamentowej czy bedzie to jakos szkodzilo w dalszej budowie ?
    I czy w takiej sytuacji izolowac te fundamenty ?

  15. #55

    Domyślnie

    A co to za ekipa? Piekarze czy murarze?To nie ma zadnego projektu fundamentow?Czy moze nie ma takiego co sie troche na rysunkach zna?
    A gdzie byl kierownik budowy?Standartowa lawa fundamentowa ma 70 cm szerokosci i 30 cm wysokosci, oczywiscie z odpowiednim zbrojeniem.Na tym mozna wymurowac fundament z bloczka grubosc 24 lub 38cm, albo w szalunku go wylac z betonu.Grubosc np. 25cm,ale wszystko zalezy od projektu i od terenu na jakim sie dom buduje.Kierownik budowy powinien zadecydowac ,w koncu od tego jest.Fundament 70cm szeroki i 100cm gleboki i jeszcze prawdopodobnie ze zbrojeniem nie jest problemem ,szkoda tylko ze niepotrzebnie tyle materialu sie zmarnowalo. A izolacja?Prawdopodobnie wylali ci ten fundament w wykopie, tak wiec mozesz zrobic tylko izolacje pozioma.

    Pozdro!

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kasiula777

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    2

    Domyślnie

    Izolacja a byc wlasnie pozioma,kierownik to wszystko mowil a ekipa tez wiedziala tylko nie chcialo sie robic szalunkow poza tym zbrojenia sa ok tylko tyle ze na materiale troszeczke jestem w plecy.
    Ale trudno grunt ze jakis etap budowy dobiegl konca.
    A nerwy przechodza, a i straconych pieniadzach tez sie zapmia.
    Chociaz z drugiej strony to tych fundamentow nie ruszy nic. nawet schron mozna sobie pobudowac hi hi

  17. #57
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darek99

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    1

    Domyślnie Folia bombelkowa poziomoa

    Firma, która wylewała mi fundamenty położyła odwrotnie folie bombelkową tzn. bombelkami na zewnątrz, a płaskim do środka fundamentów. Co ja mam teraz zrobić?, czy przekładać folie, czy mam to pozostawić? i co grozi jeśli folia zostanie w swoim pierwotnym stanie?. Dom jest niepodpiwniczony.

  18. #58

    Domyślnie Wylewka

    Chciałem zapytać czy w ramach stanu surowego wykonawca powinien wykonać wylewkę na parterze (na podsypce)? Czy jest to dodatek za który powinien doliczyć sobie za robotę? U mnie pod koniec robót dopomina się dodatkowej opłaty.wylewka została wykonana pompą z gruchy.

  19. #59

    Domyślnie Re: Folia bombelkowa poziomoa

    Cytat Napisał darek99
    Firma, która wylewała mi fundamenty położyła odwrotnie folie bombelkową tzn. bombelkami na zewnątrz, a płaskim do środka fundamentów. Co ja mam teraz zrobić?, czy przekładać folie, czy mam to pozostawić? i co grozi jeśli folia zostanie w swoim pierwotnym stanie?. Dom jest niepodpiwniczony.
    Celem tej folii jest lepsza wentylacja muru i osuszanie. Szczególnie ważne jest przy budynku podpiwniczonym. Tu wydaje mi się nie ma tragedii, wiele osób daje zwykłą folię albo tylko maluje mur smołowymi preparatami i zakopuje.

  20. #60

    Domyślnie

    Wpisałam się tu żeby ni zgubić tego tematu
    Wykańczamy dom i ...siebie

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony