dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 71 z 71
  1. #61

    Domyślnie

    jakoś tak nie zrobiłem od razu...po zakończeniu do tego wrócę...
    #*+(&W%#&*#$^^$$ -...AAaaaa - Na poczatku był..... hA oS !!!
    --------------------------------------------------------------------------
    WSZELKIE POTRZEBNE ZEZWOLENIA

  2. #62
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TOmaszekWR

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    Beti,kris i mimi,
    ja też. A może ktoś mi powie jak dodac do ulubionych?

    Pozdrawiam Tomek

  3. #63

    Domyślnie

    Czy ktoś się spotkał z takim problemem, a może wręcz tak zbudował. W projekcie domu z piwnicą są drzwi do piwnicy szerokości 240 cm i podłoga piwnicy tuż nad samą ławą fundamentową. Ten fragment - wraz z małym odcinkiem ściany fundamentu - nie będzie zasypany z zewnątrz ziemią. Moim zdaniem to spowoduje, że na tym fragmencie (połowa ławy tej ściany, a za razem 1/8 całej ławy) nie będzie odpowiednio głęboko posadowiona. I jeżeli mam rację w rozumowaniu, to co TERAZ można zrobić, aby wyjść z tej sytuacji - ława wylana...

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Zbigniew100
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    5.440
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyss
    Czy ktoś się spotkał z takim problemem, a może wręcz tak zbudował. W projekcie domu z piwnicą są drzwi do piwnicy szerokości 240 cm i podłoga piwnicy tuż nad samą ławą fundamentową. Ten fragment - wraz z małym odcinkiem ściany fundamentu - nie będzie zasypany z zewnątrz ziemią. Moim zdaniem to spowoduje, że na tym fragmencie (połowa ławy tej ściany, a za razem 1/8 całej ławy) nie będzie odpowiednio głęboko posadowiona. I jeżeli mam rację w rozumowaniu, to co TERAZ można zrobić, aby wyjść z tej sytuacji - ława wylana...
    Niestety masz rację w swoim rozumowaniu.
    Pozostaje podbijanie ale lepiej i szybciej bedzie rozkuć, wykopać i zalać ławę / fragment ławy / od nowa

  5. #65
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mały joe

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Ściana fundamentowa pod ścianę Itong

    Tak jak w temacie..
    Co doradzacie na ścianę fundamentową pod jednowarstwowy mur Itong 40cm? (domek parterowy, niepodpiwniczony)
    - przy bloczkach betonowych 25cm - dość duży przewis
    - przy główkowym ułożeniu 38cm - mało estetyczny cokół
    Pozdrawiam
    Jak nie teraz... to kiedy?

  6. #66

    Domyślnie

    Przeczytałem fajny artykuł o fundamentach na stronie http://www.centrumprojektow.eu/aktua...damentow.xhtml
    Nic nie piszą jednak o kosztach. Ile tak naprawdę kosztuje wykonanie fundamentów domu o pow. 100m?

  7. #67

    Domyślnie

    Myślę, że za sam materiał + koparka to będzie ok 15 tyś. Ja na dzień dzisiejszy wydałam już 13 tyś, a muszę jeszcze zasypać fundamenty, ocieplić i zaizolować, oraz wylać chudziaka. W tej kwocie mam koparkę, deski, piasek, stal, strzemiona, bloczki beonowe, beton. Z tym, że ławy mam szerokie, więc wyjdzie troche więcej betonu na zalanie, ściany fundamentowe stawiane na 38 cm, więc wyjdzie więcej bloczków. Bez kosztów robocizny, bo stan zero robimy sami
    "Trzeba stworzyć dom, aby mieć do czego wracać.
    Upchać miłość tam, w każdy kąt..."

    Dziennik budowy
    Komentarze

  8. #68

    Domyślnie

    podciągam, bo temat warty przeczytania...
    Jaki buduję dom???? nie wiem, Asolt liczy Pewnie wyjdzie coś pomiędzy 4 i 5L

  9. #69

    Domyślnie

    Proszę o poradę
    Oboje z mężem przygotowujemy sie do rozpoczecia budowy ALE mamy mały dylemat. Najwcześniej fundamenty możemy wylewać na początku listopada tego roku lub na wiosne - kwiecien 2011. Prosze doradźcie. jak czas najlepszy an fundamenty? Zaznaczam ze mury będą dopiero na jesieni 2011. Dziekuje za wszelakie odpowiedzi

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał domowa Zobacz post
    Proszę o poradę
    Oboje z mężem przygotowujemy sie do rozpoczecia budowy ALE mamy mały dylemat. Najwcześniej fundamenty możemy wylewać na początku listopada tego roku lub na wiosne - kwiecien 2011. Prosze doradźcie. jak czas najlepszy an fundamenty? Zaznaczam ze mury będą dopiero na jesieni 2011. Dziekuje za wszelakie odpowiedzi
    Z tego co czytałem te wklejone linki o fundamentach to lepiej pieniadze w placic na procent niz budowac fundamenty przed zimą.

  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Berni Z
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    123

    Domyślnie

    BARDZO DZIĘKUJĘ AGA44

    Jestem obecnie na etapie zbierania papierków do PnB i zgłębiana wiedzy o budowaniu OGROMNIE JESTEM WDZIĘCZNA wszystko w jednym miejscu
    Będę miała co czytać w długie zimowe wieczory !!!!!!!!!!!!!

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony