dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 60
  1. #21

    Domyślnie

    [quote="Ew-ka"]zabierać mężowi SEKATOR !!!!! albo dawać pod kontrolą !!!! Moj kiedy ma to narzedzie w ręku -wszystko przycina , a niektórych roślin nie wolno ,bo nie zakwitną na przyszły rok , np. forsycja lub hortensja .


    Mam kilka forsycji, które regularnie przycinam i co roku kwitną. Musze przycinać, bo robią sie za gęste.

  2. #22

    Domyślnie co zepsuliśmy?

    Trudno powiedzieć. Nasza działka jest duż 4400m2, ale zaczęliśmyod karczowania samosiewu, później było zakładanie trawnika, sadzenie roślin i budowa domku jednocześnie. Trawnika jes tak ze 3000m2 koszenia na cały dzień jakl żona pomorze i to kosiarką o szerokości koszenia 53cm, bo mniejszą dłużej. Większość nasadzen zlokalizowaliśmy po bokach, działka ma wymiar zbliżony do kwadratu. trudno nam samym stwierdzić co zrobione zostało źle. Ale przesadzanie nawet sporych roślin, drzew, lub krzewów to u nas na porządku dziennym. My z reguły takimi sprawami się nie martwimy. Ustalamy do jesieni co byśmy pod koniec roku zmienili i przesadzili w inne miejsce i realizujemy...
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    Próbuję odświeżyć temat.

    Czy naprawdę nikt nie popenił żądnego błędu sadząc rosliny w swoim ogrodzie . Nie wybrał nieodpowiednich gatunków, nie wsadził niczego w nieodpowiednim czasie itp ? Jestem szczerze ździwiona , ja mam tyle watpliwośći w doborze roslin ................

    Paty.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    Próbuję odświeżyć temat.

    Czy naprawdę nikt nie popenił żądnego błędu sadząc rosliny w swoim ogrodzie . Nie wybrał nieodpowiednich gatunków, nie wsadził niczego w nieodpowiednim czasie itp ? Jestem szczerze ździwiona , ja mam tyle watpliwośći w doborze roslin ................

    Paty.
    Ja nabyłem już ogród. Uważam że za blisko siebie zostały posadzone rododendrony. Gdy kwitną jest obecnie ściana kolorów - ale to nie pozwala za bardzo im się rozrastać
    Nie wiem czy można je przesadzać gdy mają z 1,2m średnicy.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patsi
    ....pod drzewkami i krzaczkami roslin okrywowych - barwinek, gaulteria, rozchodniki i inne.
    Jakie są jeszcze inne ? Poogladam w internecie i coś wybiorę bo mam kilka miejsc do zagospodarowania.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  6. #26

    Domyślnie rośliny okrywowe

    Pięć lat mija jak posadziłem jedną kępkę kopytnika, teraz mam obrośniętą nim podłużną grządkę dugości ok. 25 metrów. Dobrą roślinką na miejsca wilgotne i zacienione, ale i słoneczne też.
    http://foto.onet.pl/upload/24/99/_495272_n.jpg
    W innym miejscu posadziłem barwinki kolorowe oprócz niebieskiego mam białokwiatowy i bordowy zwany przekornie czerwonym. Tu dodatkowo wplątał się wiciokrzew japoński, bluszcz i tojeść rozłogowa kwitnąca na żółto, to stworzyło całkiem ciekawą murawkę.
    http://foto.onet.pl/upload/27/32/_464247_n.jpg
    Namawiam Was do stosowania też takiej łatwej w uprawie roślinki jak tawulec Tanaki forma- icisa Crepsa, roślinka o skromnych wymaganiach płożąca o słabej sile wzrostu, rozrasta się głównie wokół, także i niekłopotliwa.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  7. #27

    Domyślnie Re: rośliny okrywowe

    Cytat Napisał zygmor
    Pięć lat mija jak posadziłem jedną kępkę kopytnika, teraz mam obrośniętą nim podłużną grządkę dugości ok. 25 metrów. Dobrą roślinką na miejsca wilgotne i zacienione, ale i słoneczne też.
    http://foto.onet.pl/upload/24/99/_495272_n.jpg
    Myślałem że to będzie roślinka która gesto porośnie ziemię. Chciałbym czymś takim wypełnić luki pomiedzy drzewami - aby ziemi i chwastów tam nie było widać

    Cytat Napisał zygmor
    W innym miejscu posadziłem barwinki kolorowe oprócz niebieskiego mam białokwiatowy i bordowy zwany przekornie czerwonym. Tu dodatkowo wplątał się wiciokrzew japoński, bluszcz i tojeść rozłogowa kwitnąca na żółto, to stworzyło całkiem ciekawą murawkę.
    http://foto.onet.pl/upload/27/32/_464247_n.jpg
    A to ma może zdrewniałe łodyżki pomiedzy gałazkami ? Bo wydaje mi się że mam cos podobnego.

    Cytat Napisał zygmor
    Namawiam Was do stosowania też takiej łatwej w uprawie roślinki jak tawulec Tanaki forma- icisa Crepsa, roślinka o skromnych wymaganiach płożąca o słabej sile wzrostu, rozrasta się głównie wokół, także i niekłopotliwa.
    Masz zdjęcie ?

    Mam w ogrodzie kilka bylin - kiedy jest najpeszy czas na ich podział ?
    [/quote]
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #28

    Domyślnie

    Wszyscy macie piękne ogrody, ja dopiero zaczynam. Nie mam narazie koncepcji co gdzie posadzić, wchodząc do centrum ogrodniczego nie mogę się oprzeć aby czegoś nie kupić, czegoś co mi się w danej chwili podoba, więc kupuję, sadzę i bardzo się cieszę gdy rośnie, zakwita.

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Mnie na razie rośnie, i to nieźle.
    Tylko brzoskwinia zmarzła.
    Dawajcie do super cichego i bez przeciągów.
    U sąsiada zmarzła na wysokości nieosłonietej wiatrem.
    U mnie przeżyło tylko to co śnieg zasypał.
    Resztę musiałem wczoraj obciąć.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    ja tez dopiero wziełam sie za ogród....teraz kopie sie cała działka, zrobiłam obrys suchego potoku, wymysliłam co gdzie ma rosnąć...a błedy?? stanowczo za gesto posadziłam niektóre roslinki,wiec teraz znowu bede przesadzac...dzis wieczorem to chyba urobie sie na smierć....

  11. #31

    Domyślnie

    Kto nic nie robi świata nie ozdobi.
    Moje błedy to zasadzenie modrzewi w kwietni.Późna pora + duza dawka ukorzeniacza= wszystkie uschły. Tuje i trawa za blisko kamiennych krawężników =nie miesci się kosiarka a w kamieniach pełno trawy.
    WAŻNE aby kamienne ścieżki opryskiwać gdy chwasty są małe ,duże i uschnięte wyglądają strasznie. Nie żałować kory -im jej większa warstwa tym mniej zielska przez nią się przebije.
    Pozdrowienia

  12. #32

    Domyślnie moja rada

    Nie wiem czy mam rację, ale ja zacząłem zagospodarowywanie mojej działki od założenia trawnika, a sadzenie roślin rozpocżąłęm od płotów. Tu posadziliśmy cisowe żywopłoty i dopiero za nimi sadziliśmy inne rośliny tak, żeby przed domkiem i na środku ogrodu było sporo wolnego miejsca, teraz się to przydaje bo można jeszcze coś nowego zaplanować.
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  13. #33

    Domyślnie

    Witam
    kolejny blad jaki zrobilem to wysianie trawy roznych producentow
    i teraz widac roznice w jakosci,pokryciu i kolorze...

  14. #34

    Domyślnie

    Posadziłem śliwę zbyt blisko wjazdu do garażu. Latem kiedy mszyce na jej liściach wytwarzały kleistą spadź miałem zapaskudzony tym klejem cały wjazd. Nie daj Boże było postawić tam samochód.
    Roman

  15. #35

    Domyślnie

    Posadziłem krzeki w różnych miejscach na trawniku - po 2 latach część objął tzw. suchy potok z kamieni, część przesadziłem a resztę objąłem w całość "wyspami" z kory. Teraz jest dużo łatwiej kosić trawnik.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    Myślę, że pierwszym (i niestety częstym jak obserwuję) błędem jest brak projektu ogrodu, jakiegoś planu, jak wszystko sensownie rozplanować. Ludzie najczęściej sadzą rośliny gdzie popadnie, bez ładu i składu - tak jest przynajmniej w moim mieście. A zrobić taki projekt samemu to naprawdę nic trudnego! Wystarczy się trochę zainteresować, poczytać fachową prasę, kartka papieru, ołówek i jechano! Skonsultować się z doświadczonym ogrodnikiem co do poszczególnych roślin.
    Drugi błąd - zbyt blisko posadzone rośliny
    Trzeci błąd - prościzna; ludzie często nie zadają sobie trudu, albo zwyczajnie nie mają pojęcia, że np. ścieżkę zamiast prosto, można zrobić po łuku, że można pofałdować nieco teren ogrodu, a efekt będzie dużo lepszy. To kosztuje więcej własnej pracy i wysiłku niż nakładów finansowych
    Czwarty błąd - ludzka głupota. Ostatnio widziałam faceta jak podlewał z węża roślinki po liściach w samo południe, gdy z nieba lał się żar niemożebny! To przykre, że niektórzy ludzie nie pomyślą, nie zadadzą sobie trudu, żeby poczytać, zainteresować się, czegoś nowego się dowiedzieć

  17. #37
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał zuczek
    Myślę, że pierwszym (i niestety częstym jak obserwuję) błędem jest brak projektu ogrodu, jakiegoś planu, jak wszystko sensownie rozplanować. Ludzie najczęściej sadzą rośliny gdzie popadnie, bez ładu i składu - tak jest przynajmniej w moim mieście. A zrobić taki projekt samemu to naprawdę nic trudnego! Wystarczy się trochę zainteresować, poczytać fachową prasę, kartka papieru, ołówek i jechano! Skonsultować się z doświadczonym ogrodnikiem co do poszczególnych roślin.
    Drugi błąd - zbyt blisko posadzone rośliny
    Trzeci błąd - prościzna; ludzie często nie zadają sobie trudu, albo zwyczajnie nie mają pojęcia, że np. ścieżkę zamiast prosto, można zrobić po łuku, że można pofałdować nieco teren ogrodu, a efekt będzie dużo lepszy. To kosztuje więcej własnej pracy i wysiłku niż nakładów finansowych
    Czwarty błąd - ludzka głupota. Ostatnio widziałam faceta jak podlewał z węża roślinki po liściach w samo południe, gdy z nieba lał się żar niemożebny! To przykre, że niektórzy ludzie nie pomyślą, nie zadadzą sobie trudu, żeby poczytać, zainteresować się, czegoś nowego się dowiedzieć
    Moze to fajnie tak krytykowac innych, ale najlepiej byloby pisac o bledach na swoim wlasnym przykladzie.

  18. #38

    Domyślnie

    Przecież to co pisze zuczek należy traktować jako radę a nie czyjąś krytykę, przynajmniej ja tak to odbieram.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar zuczek
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    1.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    71

    Domyślnie

    JoShi, to co napisałam to żadna krytyka! Bardziej uczulenie ludzi na to, aby poświęcali więcej uwagi ogrodowi. Dla mnie ogród jest tak samo ważny jak dom, ale widzę, że w Polsce wielu ludzi traktuje ogród trochę po macoszemu. Niektórzy mieszkają w swoich nowych domkach kilka lat, a ich ''ogród'' to jeden wielki chwast i pobojowisko albo rośliny posadzone przypadkowo gdzie popadnie. Ja podchodzę do tego tak, że jeżeli mój sąsiad ma pięknie urządzony ogród to przecież ja też po części z niego korzystam i odwrotnie.
    Pozdrawiam

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar SylwekW
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    505
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Zuczek

    bardzo rozsądnie piszesz i w pełni się z Tobą zgadzam ... kartka papieru i projekt nawet zrobiony przez takich samouków jak my to bardzo dobre rozwiązanie, ja w ten sposób działam podczas całej naszej budowy (począwszy od rozplanowania działki - gdzie ziemia, gdzie cegły, gdzie wjazd tymczasowy itd) i jestem bardzo zadowolony bo się sprawdza.
    Z ogrodem zamierzam zrobić to samo.

    No tak ale przepraszam, bo moja wypowiedź nie bardzo odpowiada na zadane w temacie pytanie - chciałem tylko przyłączyć się do rady Zuczka - warto chwilę pomysleć i zaplanować swój ogród. Wprawdzie to będzie mój pierwszy ogród (ogródek) urządzony samodzielnie ale widziałem kilka "stworzonych" właśnie tak z doskoku, bez przemyśleń i planu i marnie to wygląda.
    Tak to mogą urządzać ogrody tylko ludzie z dużym doświadczeniem ogrodniczym.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony