dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    duru33

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2

    Domyślnie Wniosek o wydanie warunkow zabudowy

    Czy Urzad ma prawo odmowic przyjecia "Wniosku o wydanie warunkow zabudowy"?? Rozumiem ze ma prawo odrzucic, ale nie przyjac w ogole?? Dodam ze na tym terenie gdzie miesci sie moja dzialka nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Czy nie powinni w takim wypadku przyjac wniosku i zaopiniowac go wg jakis bieglych??
    Prosze o porade co moge w tej sytuacji zrobic(poza czekaniem )

    Michal

  2. #2
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Wystapić na piśmie z prośba o wytłumaczenie czemy Twój wniosek został odrzucony bez wstępnego rozpatrzenia.

    Ale na odpowiedż pewnie tez będziesz musiał poczekać. Jakieś 30 dni.

  3. #3

    Domyślnie Re: Wniosek o wydanie warunkow zabudowy

    Urząd nie ma prawa odmówić przyjęcia wniosku.
    Procedura w przypadku braku Planu jest ściśle określona - urząd przyjmuje wniosek i ma prawo zawiesić postępowanie do czasu uchwalenia Planu lecz niedłużej niż na 12 miesięcy. Po tym terminie urząd musi wydać WZiZT. Termin biegnie od dnia złożenia wniosku.
    Urząd musi przyjąć twój wniosek i się do niego ustosunkować tj. wszcząć postępowanie lub je zawiesić.
    A który to taki kompetentny urząd, jeśli wolno spytać?

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko się nie poddawaj. Jak będziesz nieustępliwy wszystko załatwisz.
    Przecież zostawiasz wniosek podbijasz kopie, wtedy muszą coś z tym zrobić. Jak nie przyjmą sprawy jakby nie było.
    Przepisy są tak nieścisłe, że jest o co walczyć!!!!!

  5. #5

    Domyślnie

    Napisz trochę więcej z czym masz problem?

  6. #6

    Domyślnie Re: Wniosek o wydanie warunkow zabudowy

    Cytat Napisał duru33
    Czy Urzad ma prawo odmowic przyjecia "Wniosku o wydanie warunkow zabudowy"?? Rozumiem ze ma prawo odrzucic, ale nie przyjac w ogole?? Dodam ze na tym terenie gdzie miesci sie moja dzialka nie ma aktualnego planu zagospodarowania przestrzennego. Czy nie powinni w takim wypadku przyjac wniosku i zaopiniowac go wg jakis bieglych??
    Prosze o porade co moge w tej sytuacji zrobic(poza czekaniem )

    Michal
    Nie ma prawa "nie przyjąć" - chyba że wniosek nie spełnia wymogów (nie zawiera wymaganych załączników, mapek itp). To jest sprawdzane przy przyjmowaniu. Ale jeśli to masz to nie ma problemu - w takim razie nie zapomnij uzyskać potwierdzenia przyjęcia wniosku z datą - będziesz miał w przyszłości punkt odniesienia ile trwa wydawanie WZ z przerwami na "zawieszanie" - powodzenia i spokoju życzę (też czekam . )Pozdrawiam
    Lepiej .......... nie mówić !

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    duru33

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    No i nie wiem co mam zrobic. Czekac niewiadomo ile? A co do szczegolow to Pani w Urzedzie powiedziala, ze maja zakaz przyjmowania wnioskow wzizt do czasu uchwalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego.

  8. #8

    Domyślnie

    No nie, co za Bezczelny Urząd. A jak Ten Ich Głupi Plan utknie na 2 lata w NSA to kto zapłaci za szkodę z tytułu niewydania Decyzji w terminie???
    Albo pójdziesz z ostrą awanturą do naczelnika, albo ze skargą do Przełożonego Naczelnika, albo umówisz się z innym urzędem, że Ty złożysz a oni - zgodnie z KPA - prześlą temu, komu powinni. Potrzebny Ci tylko stempelek na wniosku.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Jacek69

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    987
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Absolutnie nie mogą Ci odmówić przyjęcia wniosku o WZ.

    Rób awantury (chodź bez krawata) a to napewno da efekty - już nie jeden Forumowicz to przećwiczył....
    powodzenia
    J

  10. #10

    Domyślnie

    Słuchaj, urząd może odmówić wydania WZ na rok czasu o ile przystąpił do uchwalania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.Także składaj wniosek i tyle i nie słuchaj tej urzędniczki.Odmówić to ona może co najwyżej swojemu mężowi,sam wiesz czego..Także powodzenia!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał duru33
    No i nie wiem co mam zrobic. Czekac niewiadomo ile? A co do szczegolow to Pani w Urzedzie powiedziala, ze maja zakaz przyjmowania wnioskow wzizt do czasu uchwalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego.
    To jakaś bzdura! Wniosek musi przyjąć i ewentualnie zawiesić wydanie warunków zabudowy na rok - jeśli gmina uchwaliła, że w tym czasie powstanie nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Musisz dostać odpowiedź na piśmie. Może nie być możliwości ustalenia warunków zabudowy ( zasada dobrego sąsiedztwa ) - ale wówczas także musi wniosek przyjąć i musisz dostać odpowiedź na piśmie.

  12. #12

    Domyślnie

    duru!
    Tak przy okazji zgłoś to tutaj:

    http://www.radio.com.pl/reportaz/przeciw/gpr10.html

  13. #13

    Domyślnie

    Podejrzewam,że gminy chcą zaoszczędzić na kasie.Każde WZ opracowuje urbanista.Za tę usługę gmina płaci kilkaset złotych.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja proponuję nie zanosić wniosku osobiście, tylko wysłać pocztą z potwierdzeniem odbioru i spokojnie poczekać, aż urząd odpowie, a odpowiedzieć musi, a więc, albo jak wyżej wszyscy zgodnie napisali, że będzie wszczęcie i zawieszenie postępowania, albo...poda powody z podstawą prawną do odrzucenia wniosku weż to na miękko ...urzędników trzeba czasem fortelem ....
    .....bać się, czy nie bać....?? Aż strach się bać....
    gg: 5371163

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    a czy po roku zawieszenia gmina ma prawo odmówić po raz kolejny wydania WZIZT? czy jest jakiś przepis, który na takie postępowanie zezwala?
    Ja czekam od początku grudnia i właśnie się dowiedzialam, że jednak została wydana odmowna decyzja (jeszcze jej fizycznie nie otrzymałam, ale widziałam już ją podpisaną), gdyż przystąpiono do planu miejscowego (w 1997 roku w odpowiedzi na moje pismo też tak mi napisali więc baaardzo długo to trwa i nie wierzę, że do końca roku plan zostanie uchwalony). W urzędzie powiedziano mi także, że w projekcie planu miejscowego jest budowa domów jednorodzinnych, a ja taki chcę wybudować i nie rozumiem dlaczego wstrzymują mi decyzję skoro moja budowa ma być zgodna z projektem planu?
    Czy możecie mi pomóc w odpowiedzi na te pytania? Czy po roku należy ponownie skladać taki sam dokument o wydanie WZIZT? w wydzile urbanistyki nie otrzymałam odpowiedzi na to pytanie

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basia Z.
    a czy po roku zawieszenia gmina ma prawo odmówić po raz kolejny wydania WZIZT? czy jest jakiś przepis, który na takie postępowanie zezwala?
    Ja czekam od początku grudnia i właśnie się dowiedzialam, że jednak została wydana odmowna decyzja (jeszcze jej fizycznie nie otrzymałam, ale widziałam już ją podpisaną), gdyż przystąpiono do planu miejscowego (w 1997 roku w odpowiedzi na moje pismo też tak mi napisali więc baaardzo długo to trwa i nie wierzę, że do końca roku plan zostanie uchwalony). W urzędzie powiedziano mi także, że w projekcie planu miejscowego jest budowa domów jednorodzinnych, a ja taki chcę wybudować i nie rozumiem dlaczego wstrzymują mi decyzję skoro moja budowa ma być zgodna z projektem planu?
    Czy możecie mi pomóc w odpowiedzi na te pytania? Czy po roku należy ponownie skladać taki sam dokument o wydanie WZIZT? w wydzile urbanistyki nie otrzymałam odpowiedzi na to pytanie
    Basiu - nie orientuję się w tym temacie wystarczająco szczegółowo żeby Ci pomóc ale czytałem kiedyś, że Romi 25 zna się na rzeczy i chętnie pomoże. może więc skontaktuj się z nim i albo da Ci nadzieje albo ją odbierze. Podaję link do postu który proponuję przeczytać http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=#706793
    Pozdrawiam.
    Lepiej .......... nie mówić !

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał duru33
    No i nie wiem co mam zrobic. Czekac niewiadomo ile? A co do szczegolow to Pani w Urzedzie powiedziala, ze maja zakaz przyjmowania wnioskow wzizt do czasu uchwalenia nowego planu zagospodarowania przestrzennego.
    Duru - i jak się sprawa toczy ? Napisz jakieś info co zrobiłeś i co uzyskałeś w Urzędzie. Pozdrawiam.
    Lepiej .......... nie mówić !

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Basia Z.
    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    634
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek
    Cytat Napisał Basia Z.
    a czy po roku zawieszenia gmina ma prawo odmówić po raz kolejny wydania WZIZT? czy jest jakiś przepis, który na takie postępowanie zezwala?
    Ja czekam od początku grudnia i właśnie się dowiedzialam, że jednak została wydana odmowna decyzja (jeszcze jej fizycznie nie otrzymałam, ale widziałam już ją podpisaną), gdyż przystąpiono do planu miejscowego (w 1997 roku w odpowiedzi na moje pismo też tak mi napisali więc baaardzo długo to trwa i nie wierzę, że do końca roku plan zostanie uchwalony). W urzędzie powiedziano mi także, że w projekcie planu miejscowego jest budowa domów jednorodzinnych, a ja taki chcę wybudować i nie rozumiem dlaczego wstrzymują mi decyzję skoro moja budowa ma być zgodna z projektem planu?
    Czy możecie mi pomóc w odpowiedzi na te pytania? Czy po roku należy ponownie skladać taki sam dokument o wydanie WZIZT? w wydzile urbanistyki nie otrzymałam odpowiedzi na to pytanie
    Basiu - nie orientuję się w tym temacie wystarczająco szczegółowo żeby Ci pomóc ale czytałem kiedyś, że Romi 25 zna się na rzeczy i chętnie pomoże. może więc skontaktuj się z nim i albo da Ci nadzieje albo ją odbierze. Podaję link do postu który proponuję przeczytać http://murator.com.pl/forum/viewtopi...hlight=#706793
    Pozdrawiam.

    Dziękuję za pomoc i podpowiedź. Juz korzystam z pomocy Romiego. Jestem bardzo zadowolona.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony