dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Czy "właścicielom" tynków gipsowych skrapla się wo

    Otrzymałam informację od użytkownika domu, gdzie robione były tynki gipsowe z agregatu ( 3 lata temu), że w łazienkach i kuchni na ścianach skrapla się woda w trakcie użytkowania. Czy jest to standard, czy przypadek. Proszę użytkowników takich wnętrz o opinię. Pozdrawiam
    Edka

  2. #2

    Domyślnie

    No to mnie zmartwiłaś. Mam nadzieję, że w domu o którym piszesz woda się skrapla z powodu złej wentylacji. We wrześniu 2004 położyli mi tynki gipsowe z agregatu. Po wyschnięciu nic się nie skraplało, ale ja mam jeszcze stan surowy zamknięty, nie mieszkam i nie gotuję.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar inż. Mamoń
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.780
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Tynki nie mogą być przyczyną skraplania. Jak na mój gust to tylko niewydajna wentylacja...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał inż. Mamoń
    Tynki nie mogą być przyczyną skraplania. Jak na mój gust to tylko niewydajna wentylacja...
    No właśnie...

  5. #5
    madmax1
    Guest
    madmax1

    Domyślnie

    To napewno 100% zła wentylacja

  6. #6

    Domyślnie

    Może i wentylacja tylko jak to jest z tą higroskopijnością tynku gipsowego. Wg wielu zwolenników doskonale wchłania i oddaje wodę, a tu jakoś tak nie do końca. Kidyś na forum starałem się wytłumaczyć, że tynk gipsowy zatarty i wygładzony jak lustro wcale nie wchłania wody ponieważ ma zamknięte wszystkie "pory". I to jest fakt wystarczy zrobić doświadczenie, ale forumwicze "rozdarli japę" na mnie więc dałem sobie spokój. Znam domy i mieszkania, w których nie tylko w kuchni czy łazience skrapla się woda na ścianach jest to oczywście efekt złej wentylacji, ale że tynk gipsowy (wygładzony oczywiście) reguluje mikroklimat w ponieszczeniach to już totalna bzdura, a takie hasła producentów też widziałem.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    Może i wentylacja tylko jak to jest z tą higroskopijnością tynku gipsowego. Wg wielu zwolenników doskonale wchłania i oddaje wodę, a tu jakoś tak nie do końca.
    zaliczam sie do zwolenników

    masz 100% racji gips przyjmuje i oddaje, ale w pewnych ilościach, a w przypadku autora postu widać, że ta ilość to jest DUŻA ILOŚĆ

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał YEYO
    tynk gipsowy zatarty i wygładzony jak lustro wcale nie wchłania wody ponieważ ma zamknięte wszystkie "pory". I to jest fakt wystarczy zrobić doświadczenie
    Nie trzeba robić doświadczenia bo to widać w tarkcie wysychania tynków, że chłoną i oddają wodę. Jak zimą po położeniu tynków napaliliśmy w pomieszczeniu to wydawało się, że są suche, jak wygasło znowu mokre, przed mrozem miejscami wilgotne, jak wymroziło wode z powietrza znowu suche i tak w kólko do całkowitego wyschnięcia. A potem po pomalowaniu to raczej nieprzepuszczalna farba może stanowić barierę do wymiany wody z pomieszczeniem.
    I jeszcze jedno u mnie się na razie woda na ścianach nie skrapla. W zimie po wyschnięciu też się nie skraplało
    zrób to sam

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Sam widziałem łazienkę gdzie woda skraplałą się na tynkach gipsowych w łazience (to była nasza stancja). Wentylacja - otwarte okno i kratka.
    Co do właściwości "gipsów". W tynkach i masach gładziowych jest coraz więcej chemii. Często spotyka się dodatki hydrofobowe, więc skąd ma się brać ta higroskopijność?

  10. #10

    Domyślnie

    U mnie są tynki gipsowe robione w sierpniu ubiegłego roku tynk gipsowy musi moim zdaniem dobrze wyschnąć a zajmuje mu to dużo czasu w listopadzie włączyliśmy ogrzewanie a w domu jeszcze nie mieszkamy i wtedy zaczął sie skraplać przez 2 mc jeszcze sie skraplał i wysechł. Całą zimę grzaliśmy w domu na poziomie 10st czasami było więcej jak zapaliło się kominek.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Bezpośrednio po położeniu gipsu może się na powierzchni pojawić woda.
    I też po maź 2 dnaich zniknie. Po 3 latach to tylko niewydolna wentylacja. Bać się - to droga do grzyba.

  12. #12

    Domyślnie

    Tynki położone 2 lata temu na wakacje, dłuugo schły, duża wentylacja, a na dodatek po wyschnięciu w wyniku zalania wszystkie ściany były ponownie zalane wodą. Od tej pory wszystko jest OK, żadnych złych objawów. W łazience są także tynki a wentylacja według mnie "troche" słaba - ale nic sie nie dzieje.
    Pozdrawiam

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    U nas tynki gipsowe robione były w 2003 roku w kwietniu. Mieszkamy już ponad 1.5 roku i jak do tej pory nic się w łazienkach ani w kuchni nie skraplało. Może dlatego, że w domu mamy wentylację mechaniczną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony