dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Czy to jest trudny dach do wykonania?

    Hej,

    Rysunek dachu (rys. 1):


    Planuję budować budynek samodzielnie i wszędzie pojawiają się informacje aby iść w jak największą prostotę.
    Dach przedstawiony powyżej to jedna z opcji jaką mogę wybrać i zastanawiam się czy podołam.
    Z waszego doświadczenia i wiedzy czy taki dach przez jego budowę będzie znacząco trudniejszy i/lub droższy od prostego dachu dwuspadowego?

    Dla porównania to rozumiem, przez prosty dach dwuspadowy (rys. 2):


    Dajcie znać też jak fachowo nazywa się taki dach jak pokazałem na rysunku 1.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oba dachy to dachy dwuspadowe. Dach na rys. 1 to dach zbliżony do kształtu "L". Będzie droższy bo jest naroże czyli będą gąsiory i taśma oraz kosz więc blacha koszowa i uszczelki. Dach jest prosty ale bardziej pracochłonny. Mały problem wystąpi przy rynnach. Konieczny będą specjalne narożniki: wewnętrzny i zewnętrzny (będą droższe). Możliwe będą tylko rynny z PVC. Na kalenicy trzeba się będzie pobawić z docięciem gąsiorów. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za uspokojenie w kwestii wykonania, dobrze wiedzieć czego się spodziewać (proste i pracochłonne).

    Czy rynny z PVC to problem?
    Gdyby dach z rys.1 miał około 200m2 to jakiej różnicy w kosztach materiałów się spodziewać?
    Możesz podlinkować te specjalne narożniki o których piszesz?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Narożniki wykonuje się na specjalne zamówienie i robi to producent rynien. Wrzuć oba projekty do hurtowni dachowej to Ci dokładnie wyliczą. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony