dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie Projekt 100 zł za pomoc

    Witam, mam stare mieszkanie do wyremontowania po dziadkach , układ pomieszczeń nie jest zbyt dobry. Pomóżcie to jakoś ogarnąć, mogą być jakieś ścianki działowe, coś przekuć powiększyć itp. wszystkie ściany na rysunku to ściany nośne. Pomieszczenie u góry to kuchnia, może da się z tego zrobić kuchnia / salon? to małe to przedpokój jedne z drzwi prowadzą do łazienki której nie ma na rysunku , jedne to mała spiżarka ( głębokość ok 50cm ) , piwnica i wejście. zostały 2 pokoje , może da się z nich zrobić 3 ? Za pomoc oferuje symbolicznie na kawę ( 100 zł ) osobie której projekt mi się spodoba, wpłacę na konto lub doładuję telefon.
    link do projektu :
    https://www.fotosik.pl/zdjecie/fe48fb0bab7ccb1f

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    jeśli dopuszczasz pod uwagę wstawienie nadproża i wyburzenie części ściany nośnej (wymagany konstruktor, projekt i pozwolenie na przebudowę):



    Drzwi do salonu przesunięte - kolor zielony oryginalne drzwi, kolor czerwony nowy otwór (też wymagane jest nowe nadproże) oraz powiększenie pokoju kosztem sąsiedniego (kolorem czerwonym nadproże o szerokości 2,9 m).
    Drzwi do salonu suwane po ścianie od strony korytarza.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 15-05-2020 o 23:57

  3. #3

    Domyślnie

    jeśli nie ma innej możliwości to wszelakie nadproża itp. wchodzą w grę. dodam jedynie ,że okna w pokoju widocznym na rysunku, który zamieścił Elfir są do wymiany, tak więc mogę je zwęzić , przesunąć itp.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w takim razie okno u wezgłowia łóżka w sypialni do likwidacji.

    W salonie można pomyśleć o zmianie okna na drzwi tarasowe.

    Czy dałoby się przenieść przyłącza wod-kan? Bo wówczas można w innym miejscu zrobić kuchnię.

    Te pokoje są małe, więc bez powiększania nie da się zmieścić wszystkich funkcji (kuchnia-salon-jadalnia).

  5. #5

    Domyślnie

    całą instalacje będę robić od nowa, więc spokojnie mogę ją przenieść .

    ten przedpokój na rysunku to nie jest bezpośrednie wejście na mieszkanie. pierwsze będzie się wchodzić do małego wiatrołapu a stamtąd na przedpokój narysowany na rysunku. Pomysł z drzwiami tarasowymi w kuchni / salonie bardzo mi się podoba. Mogę ładny taras tam postawić a własnie z tamtej strony przez większą część dnia świeci słońce.
    Ostatnio edytowane przez wajkub92 ; 16-05-2020 o 15:03

  6. #6

    Domyślnie

    to okno przy wezgłowiu jest na ładny duży ogród, z kolei to drugie na niefajnego sąsiada...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W sypialni i tak nie korzystasz z widoku z okien, bo przychodzić spać raczej kiedy słońce już zaszło. I najczęściej zasuwasz zasłony aby zapewnić prywatność. Zaś takie ustawienie mebli jak na rysunku daje najlepiej wykorzystaną przestrzeń.
    Chyba, że nie przeszkadza ci okno za wezgłowiem?

  8. #8

    Domyślnie

    w sumie to mi nie przeszkadza, ale zgadzam się z przytoczonymi argumentami. Pokój nr. 2 którego nie ma na Twoim rysunku zostaje bez zmian?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja nie wiem jakie ma być przeznaczenie tych pokoi.
    Założyłam sypialnię i pokój dziecka.
    nie chcę naruszać większej ilości ścian nośnych, wiec zostawiam bez zmian.

  10. #10

    Domyślnie

    dokładnie taka jest koncepcja. "Czy dałoby się przenieść przyłącza wod-kan? Bo wówczas można w innym miejscu zrobić kuchnię." A jak dokładnie ta kuchnia wyglądała by wtedy?

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zastawiałam się czy salonu nie zrobić w pokoju z dwoma dużymi oknami, gdzie wrysowałam sypialnię.
    Ale po przemyśleniu, za dużo trzeba byłoby ingerować w ściany nośne.

  12. #12

    Domyślnie

    rozumiem, czyli podsumowując , to co mamy na rysunku to wszystko co da się wycisnąć z tego mieszkania bez zbyt nachalnej ingerencji w ściany nośne? Bo patrząc na zamieszczony przez Panią rysunek nie potrafię sobie nic bardziej sensownego wymyślić.

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    chylę czoło Pani Alicjo , jednak da się coś fajnego jeszcze wycisnąć z tego mieszkania

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    da się pewnie dużo więcej, jak się zacznie burzyć nośne

  16. #16

    Domyślnie

    hm, ale co by nie burzyć i tak ostatecznie wyjdą 2 pokoje, kuchnia/salon. Więc jest sens bardziej naruszać ściany nośne dla uzyskania podobnego efektu ?

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to ty decydujesz jak duże masz środki na remont.

  18. #18

    Domyślnie

    dla mnie środki ograniczają się jedynie do pieniędzy potrzebnych na materiały plus ceny związane z projektami na otwory w ścianach nośnych, tak więc jedynie co jest dla mnie ważne to to by remont był bezpieczny dla budynku , a jest to dom z lat 60tych, piwnica, parter , piętro i poddasze ( ja remontuje parter).

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    myslałes o tym, by rozbudowac parter?

  20. #20

    Domyślnie

    tak, miałem taką myśl ponieważ ściana w ścianę ( o ile nawet nie jest to jedna i ta sama ściana) pokój z lewej strony na całej swej szerokości graniczy z budynkiem gospodarczym zbudowanym z pustaka ( kiedyś dawno temu stodoła), przekuwając się znajduję się na wysokości 1/3 budynku gospodarczego, tak więc cały dół tego budynku mógł by pozostać gospodarczy a przy zrobieniu paru schodków jestem w stanie wygospodarować przestrzeń o wymiarach ok 8m x 4.5m. Ale ta możliwość póki co odpada, bowiem nie potrzebuje tak wielkiej przestrzeni.
    Ostatnio edytowane przez wajkub92 ; 18-05-2020 o 19:34

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony