dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Jaki dobrać piec gazowy

    Witam, za jakieś 2-3 miesiące będę stała prze zakupem pieca gazowego. Remont starego domu spadł na moją głowę niespodziewanie, a niestety nie bardzo się w tym wszystkim orientuję. Dom składa się z parteru i poddasza użytkowego, razem 130m^2 użytkowych. Na dole będzie ogrzewanie podłogowe natomiast jak ogrzać górę? Kaloryfery na gaz na prąd (raczej rzadko użytkowana będzie góra) ? Oraz jaki piec wybrać. Dodam, że będą 2 łazienki, natomiast głównie będzie używana 1, ta druga na poddaszu jedynie od święta, gdy zjedzie się rodzina. Docelowo mieszkać będą 2 osoby. Więc czy jest sens zakładać piec z zasobnikiem? Dodam jeszcze, że dom będzie ocieplony, okna wymienione. Czy piec 20kW będzie wystarczający ?

    Czy taki piec to dobry wybór?
    Logamax plus GB122i-24KH


    obawiam się też serwisowanie, ponieważ w odległości 25km od miejsca gdzie piec będzie się znajdował jest tylko 2 serwisantów. Może zdecydować się na inna firmę?

    Proszę o każda pomoc i podpowiedź.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    130 m2 ma potrzby na poziomie 5 kW Oczywiście takiego kotła nie ma. brać najmniejszy. Buderus jest ok.
    Podłogówka wszędzie .
    A masz gaz ziemny.? bo jak nie to pomyśl o pompie ciepłą . Jeżeli nie masz jeszcze przyłacza gazowego to może być bardzo podobna inwestycja . A eksploatacja tańsza

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Jest jeszcze super kociołek ACV 18/24 HR compakt . W werscji bez zbiornika daje super komfort na cwu. a na C.O. można ustwić mu moc np na 5.4 kW

  4. #4

    Domyślnie

    Ok, dziękuję za odpowiedź. A jak najlepiej ogrzać poddasze, które będzie używane sporadycznie ? Grzejniki elektryczne, promienniki na podczerwień?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty15 Zobacz post
    Witam, za jakieś 2-3 miesiące będę stała prze zakupem pieca gazowego. Remont starego domu spadł na moją głowę niespodziewanie, a niestety nie bardzo się w tym wszystkim orientuję. Dom składa się z parteru i poddasza użytkowego, razem 130m^2 użytkowych. Na dole będzie ogrzewanie podłogowe natomiast jak ogrzać górę? Kaloryfery na gaz na prąd (raczej rzadko użytkowana będzie góra) ? Oraz jaki piec wybrać. Dodam, że będą 2 łazienki, natomiast głównie będzie używana 1, ta druga na poddaszu jedynie od święta, gdy zjedzie się rodzina. Docelowo mieszkać będą 2 osoby. Więc czy jest sens zakładać piec z zasobnikiem? Dodam jeszcze, że dom będzie ocieplony, okna wymienione. Czy piec 20kW będzie wystarczający ?

    Czy taki piec to dobry wybór?
    Logamax plus GB122i-24KH


    obawiam się też serwisowanie, ponieważ w odległości 25km od miejsca gdzie piec będzie się znajdował jest tylko 2 serwisantów. Może zdecydować się na inna firmę?

    Proszę o każda pomoc i podpowiedź.
    Witaj, ja mam pytanie o to, jak daleko masz przyłącze gazu? Do tej pory jak był ogrzewany dom? Jaką moc ma kocioł?
    Nie mogę polecić konkretnego urządzenia, mocy, bo podałaś bardzo mało szczegółów. Nie ma potrzeby przewymiarowywać urządzenia grzewczego, tym bardziej, że planujesz modernizację...
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  6. #6

    Domyślnie

    do tej pory w tym domu nie było nawet centralnego, stały stare kozy w 2 pomieszczeniach i tyle. Piec będzie w ganku. Dom ma wymiary 10x13 czyli 130 m^2, + poddasze 70m^2 (z tym że tak jak pisałam wcześniej będzie używane sporadycznie, więc chyba nie ma sensu robić tam ogrzewania podłogowego, zastanawiam się nad foliami nad podczerwień, w przyszłości chce założyć także fotowoltaike, natomiast dom będzie robiony etapami, najpierw dół a w drugiej kolejności góra)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    gość podał tylok powierzchnię a już "wróżbita" fachman19 podał wynik, a tu nagle się okazuje, że to stary dom i wszystko się rypło... ludzie niemacie pojęcia to nie doradzajcie. Inwestorzy największy błąd jaki popełniacie to zapytania na wszelkiej maści forach i słuchanie porad jakiś tajemniczych fachowców w 99% niemających bladego pojęcia o czym mówią bo kopiują coś co gdzieś wcześniej wyczytali...
    Owszem te 5 kW to pobozne zyczenia, ale powinno byc mniej niz 12 kW a do takiego obciazenia cieplnego pasuje praktycznie kazdy kocioł danego producenta o najmniejszej mocy. Qwerty15 nie podał zbyt wielu szczegołow ale podał ze bedzie ocieplenie i nowe okna. To duzo a nawet bardzo duzo w porownaniu do budynku bez ocieplenia i ze starą stolarka. Nie wspomne o izolacji termicznej pod podłogówką ktorej przed remontem zapewne nie było. Nie wspomniano o WM ale nawet przy WG te straty nie bedą zbyt wielkie bo bedą ograniczone ze wzgledu na mniejszy komfort. Te 20 kW to stanowczo za duzo.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Owszem te 5 kW to pobozne zyczenia, ale powinno byc mniej niz 12 kW . Te 20 kW to stanowczo za duzo.
    A wróżbita PEGAZINTKO zarzuca mi wróżenie . A koledze asoltowi też.???
    Ja zaleciłem najmniejszy kocioł . Co proponujesz na taki budynek PEGAZINTKO.??

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    gość podał tylok powierzchnię a już "wróżbita" fachman19 podał wynik, a tu nagle się okazuje, że to stary dom i wszystko się rypło... ludzie niemacie pojęcia to nie doradzajcie. Inwestorzy największy błąd jaki popełniacie to zapytania na wszelkiej maści forach i słuchanie porad jakiś tajemniczych fachowców w 99% niemających bladego pojęcia o czym mówią bo kopiują coś co gdzieś wcześniej wyczytali...
    Myśle ,że pomogłeś koledze w problemie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    A wróżbita PEGAZINTKO zarzuca mi wróżenie . A koledze asoltowi też.???
    Ja zaleciłem najmniejszy kocioł . Co proponujesz na taki budynek PEGAZINTKO.??
    Te 5 kW bez obrazy, to troche jednak wrózba. Co by nie powiedziec to dom termomodernizaowany a nie nowy, troche mostków pozostanie i WG tez.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Te 5 kW bez obrazy, to troche jednak wrózba. Co by nie powiedziec to dom termomodernizaowany a nie nowy, troche mostków pozostanie i WG tez.
    oile lepsze Twoje 12 kW gdy ja polecałem najmniejszy kociołek buderusa A on ma naście kW. Ciekawe kto był blizej? Przy PC bym liczył dla kotła na oko bo itak za duży. Inna sprwa ,że ja podałem wartośc szacynkową . Nie wudziałem tu na forum obliczeń . I kazdu kto tu jest zdaje sobie sprawe ,ze informacje sa mocno przybliżone. Tym bardziej ,ze oparte na zdawkowych informacjach.
    Myśle jednak ,że moje 5 kW jest najbliżej , a nie 12 czy 20 kW dla modernizowanych 130 m2
    Ostatnio edytowane przez fachman19 ; 07-05-2020 o 21:39

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    oile lepsze Twoje 12 kW gdy ja polecałem najmniejszy kociołek buderusa A on ma naście kW. Ciekawe kto był blizej? Przy PC bym liczył dla kotła na oko bo itak za duży. Inna sprwa ,że ja podałem wartośc szacynkową . Nie wudziałem tu na forum obliczeń . I kazdu kto tu jest zdaje sobie sprawe ,ze informacje sa mocno przybliżone. Tym bardziej ,ze oparte na zdawkowych informacjach.
    Myśle jednak ,że moje 5 kW jest najbliżej , a nie 12 czy 20 kW dla modernizowanych 130 m2
    A kto miałby byc blizej skoro napisałem ze pasuje kazdy najmniejszy kocioł kazdego producenta. przeciez to są wartosci od 11 do 12 -14 kW.
    Nie sądze ze te 5 kW jest blizej rzeczywistej wartosci. Ten dom nie jest nowy, gdyby był to tak 5-6 kW jest mozliwe. Dom jest modernizowany i nie ma zadnych szans na 5 kW, najblizej jest do 12 kW a nie do 20 kW. Nie chodzi kto lepiej oszacował tylko o fakt ze nie ma potrzeby stosowania kotła o mocy wiekszej niz 12 kW

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Ja oszcowałem błednie na 5 kW wiedząc ,że to i tak nie ma znaczenia bo kociołma 11 -12 kW.
    Jak sadzisz , czy nazywanie mnie wróżbita i człowiekiem który niew ie co pisze ( na granicy oszusta) jest OK?

    Oczywiście pozdrawim fachowego PEGAZIATKA.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fachman19 Zobacz post
    Ja oszcowałem błednie na 5 kW wiedząc ,że to i tak nie ma znaczenia bo kociołma 11 -12 kW.
    Jak sadzisz , czy nazywanie mnie wróżbita i człowiekiem który niew ie co pisze ( na granicy oszusta) jest OK?
    .
    Czy błędne oszacowanie było zamierzone tego nie wiem, wiesz to tylko Ty. Mam swoje zdanie na ten temat, ale zachowam je dla siebie.
    Co do słow kol. Pegaziatko byc moze były nieco za ostre ale taka jest specyfika tego forum. Sam wielokrotnie doswiadczałem hejtu tylko za to ze osmielałem sie miec inne zdanie niz wiekszosc.

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerty15 Zobacz post
    do tej pory w tym domu nie było nawet centralnego, stały stare kozy w 2 pomieszczeniach i tyle. Piec będzie w ganku. Dom ma wymiary 10x13 czyli 130 m^2, + poddasze 70m^2 (z tym że tak jak pisałam wcześniej będzie używane sporadycznie, więc chyba nie ma sensu robić tam ogrzewania podłogowego, zastanawiam się nad foliami nad podczerwień, w przyszłości chce założyć także fotowoltaike, natomiast dom będzie robiony etapami, najpierw dół a w drugiej kolejności góra)
    A no własnie... czyli masz przed sobą dość poważny, gruntowny remont. Czy rozważałaś zaproszenie na miejsce budowy eksperta by ocenił stan techniczny budynku? Zobaczyć, jak wygląda?
    Nie wiem, czy wiesz o takiej opcji, ale nasi specjaliści mogą cię odwiedzić i doradzić - to nic nie koszuje, do niczego nie zobowiązuje, zobacz co możemy Ci zaproponować. Zaufaj naszym specjalistom i zadaj zapytanie ofertowe. Przygotują oni propozycję i wycenę systemu grzewczego dla Twojego domu. Możliwe jest Bezpłatne, niezobowiązujące i indywidualne doradztwo, również u klienta. Zobacz TUTAJ a jak będą pytania lub wątpliwości - chętnie pomogę.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  16. #16

    Domyślnie

    A ja chciałbym się podłączyć z pytaniem, mam teraz Saunier Duval Themis AS23 z zasobnikiem 100 L, dom ma podobne parametry i układ. Czy jest coś teraz Z jakąś fajna automatyką? I bezproblemowym serwisem?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony