dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z instalacją od dewelopera

    Cześć,

    Mam problem z instalacją elektryczną w mieszkaniu od dewelopera.

    W moim mieszkaniu deweloper na moją prośbę dokonał paru przeróbek w tym zmian w instalacji elektrycznej - przenosił gniazdka w inne miejsce i dorabiał dwa nowe.

    Zaobserwowałem dziwne zachowania: telewizor i komputer, router, switch i głośniki są podłączone i nagle odbiornik gaśnie jakby dostał za mało prądu by po kilku sekundach wrócić do życia. Dodam, że komputer, ani inne sprzęty nie przestają działać jakby dostały przerwę w "dostawie" prądu. Tak samo dzieje się jak na przykład podłączę wkrętarkę kablową do innego gniazdka w tym obwodzie i zacznę coś wkręcać to telewizor zachowuje się identycznie.


    Co może być przyczyną takiego zachowania?

    Ewentualnie dotąd nie zastanawiałem się na tym, że telewizor może to powodować... ale z drugiej strony byłby po prostu taki przeczulony na skoki napięcia w gniazdku (np. przy tej nieszczęsnej wiertarce)?

    Wiem, że powinienem zgłosić to do dewelopera, ale jest taki pomocny, że wolałbym go już nie wpuszczać do swojego mieszkania.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.
    Ale możesz wpuścić elektryka, który dokona pomiarów Riso i IPZ na tym obwodzie, i porównawczo na innych.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Niedzielny_89 Zobacz post

    Co może być przyczyną takiego zachowania?
    Przyczyn może być kilka, od nie dokręconego N-a albo L do schowanego pod tynkiem łączenia do przeróbki. Sam sobie z tym raczej nie poradzisz więc zostaje rada elpapiotr lub boksowanie się z deweloperem. Elektryk też musi być kumaty nawet pomiarowiec
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego od razu się boksować? Przecież na prace wykonane przez dewelopera obowiązuje jakaś rękojma, gwarancja lub tym podobne. Tu nikt nikomu łaski nie robi, tym bardziej, że ta instalacja lub jej część została (chyba) przekazana do eksploatacji.
    Murarz i leśnik to nie rzemieślnik.
    A malarz to paprok, że o hydrauliku nie wspomnę.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Rękojmia a owszem tylko to deweloper ma pomiary odbiorcze z których pewnie wynika że wszystko jest ok
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony