dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Co zamiast styropianu pod wylewkę w garażu?

    Witam,

    Zdecydowałem się nie robić ogrzewania w garażu i nie dawać styropianu pod wylewkę w garażu, ale niestety ta decyzja przyszła po zamówieniu bramy.
    Okazuje się, że między bramą, a chudziakiem mam 18cm różnicy, które muszę wypełnić. Jeszcze gorzej jest na przeciwległej ścianie bo uzyskując 1% spadek dochodzę do 24cm . Wylewka będzie około 10 cm - pytanie czym wypełnić resztę? Nie chcę izolować termicznie styropianem. Dzięki z góry za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Perlitem, keramzytem.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Majster2112

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Sokolniki Las
    Kod pocztowy
    95-039
    Posty
    6

    Domyślnie A dlaczego nie styropian?

    Czemu nie styropian? Nie wiem czy taniej i prościej dałoby się wypełnić tą przestrzeń jak styropianem.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mam ten sam problem. Jedyne rozwiązanie to obniżenie bramy i wypełnienie pustki jakimś izolatorem (styrodur?). Tak przynajmniej proponuje mi mój dostawca bramy.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja tak naprawdę to też nie wiem dlaczego nie styropian? U mnie jest go 15cm,w klasie"Parking"na to wylewka 8cm, ceramika i nic złego się nie dzieje.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Jasne, że przy styropianie nic złego się nie dzieje. Kwestia że styropian izoluje termicznie a przy nieogrzewanym garażu dobrze nie izolować od podłoża które jest cieplejsze niż powietrze. Dlatego szukam rozwiązania, które eliminuje styro

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jolka Bobek Zobacz post
    Mam ten sam problem. Jedyne rozwiązanie to obniżenie bramy i wypełnienie pustki jakimś izolatorem (styrodur?). Tak przynajmniej proponuje mi mój dostawca bramy.
    Nie wiem jak Twoja brama, ale moja od W. jest montowana na nadprożu z użyciem płaskownika blaszanego, który musi przylegać do ściany. Po obniżeniu wisiałby w powietrzu i nie spełniał swojego zadania.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jolka Bobek
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Warmia
    Kod pocztowy
    12-120
    Posty
    452
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ja mam bramę od H. Skoro masz ten płaskownik to masz tylko 2 wyjścia - poszerzenie płaskownika albo powiększenie bramy. No albo oczywiście 24 cm betonu na posadzce. Policz i wtedy decyduj.
    Dom 170m2 pow.uż z antresolą, PF 10 cm XPS pod i 10 cm EPS na płycie, 100% podłogówka, PC gruntowa CTC Ecoheat 410, ocieplenie ścian 18 cm grafit 0,032, dach 18 cm PIR 0,023, reku z odzyskiem wilgoci (będzie)

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał piao Zobacz post
    Jasne, że przy styropianie nic złego się nie dzieje. Kwestia że styropian izoluje termicznie a przy nieogrzewanym garażu dobrze nie izolować od podłoża które jest cieplejsze niż powietrze. Dlatego szukam rozwiązania, które eliminuje styro
    Jakby tak było to by było wyśmienicie - nie da się ogrzać "geo" garażu w bryle budynku gdy brama się otwiera i brama nie ma odpowiedniej izolacyjności!!!
    U mnie całościowo powietrze z wentylacji jest odprowadzane do garażu, temperatura nie spadła do "0" ale zimą otwieram tylko dwa razy garaż, niekiedy wcale albo staram się to robić jak najmniej.
    Jedynym rozwiązaniem wspomagającym byłoby nie ocieplenie ścian sąsiadujących z częścią mieszkalną ale wtedy są gigantyczne mostki cieplne.
    Obecnie posiadając FV zastanawiam się nad montażem grzejnika elektrycznego w garażu - wtedy temperatura nie spadałaby poniżej np 15*C.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar termolit
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Dolnyśląsk
    Kod pocztowy
    50-062
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    TERMOLIT Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton www.termolit.pl tel. 513 148 985

    Domyślnie

    www.termolit.pl/pianobeton.html - pianobetonem możesz wyrównać bez problemu całą powierzchnię
    Ogrzewanie Podłogowe | Wylewki Anhydrytowe | Pianobeton | Styrobeton
    www.termolit.pl
    tel. 513 148 985

  11. #11

    Domyślnie

    Najtaniej i najprościej sypać piach.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Jest takie coś jak "pospółka".
    Taniej a dobrze chyba się nie da.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony