dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1

    Domyślnie Problem z podjęciem decyzji. Kłopotliwe 37,7 m2.

    Witam, kupiłam kawalerkę o metrażu 37,7 m2. Za około 2-3 tygodnie muszę zdecydować - zostawić 1 duży pokój, czy zmniejszyć go wydzielając malutką sypialnię. Martwi mnie przedpokój w którym brak miejsca na szafę, obecnie jest tam stara szafa (ok.90cm) ale mam obawy czy wystarczyłoby miejsca na przechowywanie. Pierwszy plan zakładał zabudowanie drzwi do pokoju, zburzenie ściany łączącej kuchni z pokojem i wydzielenie w pokoju aneksu sypialnego. Problemem jest rozmieszczenie okna, znajduje się ono ok.110 cm od ściany, więc sensowny podział pokoju na 2 pomieszczenia odpada. Ewentualnie można by postawić niepełną ściankę działową, ale nie jestem do tego pomysłu przekonana. Drugi zamysł to pozostawienie 1 pokoju oraz zburzenie zburzenie ściany pozostawiając fragment gdzie stoi na dzień dzisiejszy szafa. Jeżeli ktoś z Was spotkał się z podobnym układem mieszkania, proszę o sugestie i uwagi. Przepraszam nieudolność moich ,projektów'





    Ostatnio edytowane przez marta311274 ; 18-04-2020 o 22:25

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ann_knast

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Może w tym przedostatnim układzie spróbować wydzielić przestrzeń nie ścianką ale przy pomocy szafy, która od strony salonu mogłaby mieć półki i pełnić funkcję regału a od strony sypialni dać suwane drzwi i opcję garderoby?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    A nie można zrobić sypialni w obecnej kuchni, a w pokoju dziennym wstawić aneksu kuchennego?

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ann_knast

    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Gostynin
    Kod pocztowy
    09-500
    Posty
    28

    Domyślnie

    Pewnie tak byłoby najlepiej, tylko podejrzewam, że w mieszkaniu piony mogą być problemem.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję Wam za odpowiedź.
    ann_knast - Myślałam o tym ale ścianka od okna do narożnika pokoju ma 113 cm. Szafa wydaje się świetnym rozwiązaniem ale całość by musiała mieć głębokość co najmniej 95- 105 cm ( szafa min.65 cm + regał 30-40 cm). Do tego szerokość łóżka + dojście do łóżka. powiedzmy 50 cm. W efekcie mini salon miałby ok 275 cm szerokości. Powstałaby typowa kiszka. Gdyby tylko okno było na środku ściany nawet bym się nie zastanawiała.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał ann_knast Zobacz post
    Pewnie tak byłoby najlepiej, tylko podejrzewam, że w mieszkaniu piony mogą być problemem.
    Myślę, że gra jest warta świeczki. Zorientuj się na ile taka przeróbka jest możliwa i z jakimi kosztami się wiąże.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedź.
    ann_knast + obrzydliwy- Myślałam o tym ale ścianka od okna do narożnika pokoju ma 113 cm. Szafa wydaje się świetnym rozwiązaniem ale całość by musiała mieć głębokość co najmniej 95- 105 cm ( szafa min.65 cm + regał 30-40 cm). Do tego szerokość łóżka + dojście do łóżka. powiedzmy 50 cm. W efekcie mini salon miałby ok 275 cm szerokości. Powstałaby typowa kiszka. Gdyby tylko okno było na środku ściany nawet bym się nie zastanawiała.
    libra - to był drugi pomysł o którym pomyślałam. Owszem, jest to możliwe i ta opcja byłaby najlepsza ale niestety koszta zbyt wysokie jak dla mnie. I tak po remoncie pewnie będę przez długi czas podziwiała wyremontowane mieszkanie, szkoda tylko że puste. Pan, który zajmie się remontem nie widzi problemu na przeniesienie kuchni do salonu ( ma na koncie taką przeróbkę )ale koszt tego przedsięwzięcia to około 40tys. złotych

  9. #9

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za odpowiedź. Iibra + obrzydliwy- Myślałam o tym ale ścianka od okna do narożnika pokoju ma 113 cm. Szafa wydaje się świetnym rozwiązaniem ale całość by musiała mieć głębokość co najmniej 95- 105 cm ( szafa min.65 cm + regał 30-40 cm). Do tego szerokość łóżka + dojście do łóżka. powiedzmy 50 cm. W efekcie mini salon miałby ok 275 cm szerokości. Powstałaby typowa kiszka. Gdyby tylko okno było na środku ściany nawet bym się nie zastanawiała.
    libra - to był drugi pomysł o którym pomyślałam. Owszem, jest to możliwe i ta opcja byłaby najlepsza ale niestety koszta zbyt wysokie jak dla mnie. I tak po remoncie pewnie będę przez długi czas podziwiała wyremontowane mieszkanie, szkoda tylko że puste. Pan, który zajmie się remontem nie widzi problemu na przeniesienie kuchni do salonu ( ma na koncie taką przeróbkę )ale koszt tego przedsięwzięcia to około 40tys. złotych

  10. #10

    Domyślnie

    Przepraszam za dublowanie wiadomoscii ale jeszcze gubię się na forum. 2 odpowiedź była skierowana oczywiście do libry i obrzydliwego

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Poszerzyłam łazienkę o 50 cm.


  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    inny układ łazienki (niestety drzwi bliżej stołu):

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir, bardzo mi się podoba Twój projekt. Przedyskutuję to z Panem przeprowadzającym remont. Fakt, szafy sprawią, ze zaciemni się i tak nie za jasny mini przedpokój ale pomysł godny przemyślenia. Jeśli nie zostane przy 1 pokoju, jak na rysunku poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plan3.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	8,7 KB
ID:	443334

  14. #14

  15. #15

  16. #16

    Domyślnie

    obrzydliwy genialny pomysł Teraz to dopiero mam problem, a za niespełna 2 tygodnie muszę ostatecznie powiedzieć co gdzie i jak. W przedpokoju jest kłopotliwa rurka, którą można 'puścić częściowo dołem dołem ale szczerze mówiąc nie potrafię sobie tego wyobrazić. Obecnie jestem w starym mieszkaniu, ostatecznie do czwartku muszę się przeprowadzić. Rozrysuję wszystko na podłodze i zobaczę jak to by realnie wyglądało. Podoba mi się sofa, kanapa tyłem do kuchni, myślałam o tym.


    Mam problem z edycją zdjęć. Na zdjęciu widać ową rurkę i balkon, o którym nie wspomniałam.

  17. #17

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    szafy nie musza być do sufitu

  19. #19

    Domyślnie

    Elfir owszem, w sumie to dobra opcja. Pierwszy plan (2 zdjęcie postu) zakładał zrobienie ścianki. Kiedy powiedziałam o zrobieniu jej w wysokości wystarczającej by zakryć łóżko , Pan R. stwierdził, ze to nie będzie wyglądało dobrze. Nikt ze znajomych nie ma takiego rozwiązania w swoich mieszkaniach a różnica miedzy zdjęciami a tym jak to wygląda na żywo jest kolosalna.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ścianka do sufitu:


    ścianka 2/3 wysokości i na górze szyba:


    ścianka 1/2 wysokosci:


    ścianka azurowa:

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony