dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karold31

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    2

    Lightbulb Wynajem domku 35 m2 na zgłoszenie - długoterminowo

    Dzień dobry,

    Wybudowałem domek na zgłoszenie 35m2 na działce, domek został naniesiony na mapki na początku roku 2021.
    Domek na zgłoszenie wynajmowałem krótkoterminowo latem turystom, w wakacje 2021 i 2022 (oczywiście podatek odprowadziłem 8,5%).
    I teraz chciałby wynająć domek na stały okres.
    Czy w urzędzie gminy powinienem to zgłosić lub do jakieś innej instytucji?
    Żeby nie okazało się za pół roku że wynajmujący muszą opuść domek bo jest wybudowany na potrzeby własne.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał karold31 Zobacz post
    Dzień dobry,

    Wybudowałem domek na zgłoszenie 35m2 na działce, domek został naniesiony na mapki na początku roku 2021.
    Domek na zgłoszenie wynajmowałem krótkoterminowo latem turystom, w wakacje 2021 i 2022 (oczywiście podatek odprowadziłem 8,5%).
    I teraz chciałby wynająć domek na stały okres.
    Czy w urzędzie gminy powinienem to zgłosić lub do jakieś innej instytucji?
    Żeby nie okazało się za pół roku że wynajmujący muszą opuść domek bo jest wybudowany na potrzeby własne.
    Teoretycznie w takim domku 35m2 letniskowym lub gospodarczym (takie tylko można zbudować na zgłoszenie) nie wolno mieszkać długoterminowo.
    Można spróbować, ale z pewnością nie da się w nim zameldować.

    https://www.extradom.pl/porady/artyk...ad-jego-budowa

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    karold31

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Kartuzy
    Kod pocztowy
    83-300
    Posty
    2

    Domyślnie

    Czy jakbym zmienił u starosty budowlanego przeznaczenie z letniskowego na budynek mieszkalny to ktoś by mógł w nim mieszkać długoterminowo?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał karold31 Zobacz post
    Czy jakbym zmienił u starosty budowlanego przeznaczenie z letniskowego na budynek mieszkalny to ktoś by mógł w nim mieszkać długoterminowo?
    Pewnie tak, ale to by chyba wymagało przejścia całego procesu jak przy uzyskiwaniu pozwolenia na budowę i odbioru.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.281

    Domyślnie

    Cytat Napisał karold31 Zobacz post
    Czy jakbym zmienił u starosty budowlanego przeznaczenie z letniskowego na budynek mieszkalny to ktoś by mógł w nim mieszkać długoterminowo?
    Jakbym "zmienił u starosty"... te czasy już dawno minęły. Zapisu z MPZP i raczej dokumentów z odbioru budynku zażąda organ prowadzący EGiB, teoretycznie podlegający formalnie staroście, lecz ma jeszcze geodetę powiatowego i on zajmuje się ewidencją gruntów i budynków. Pytanie: Co odebrano? Domek letniskowy. Czy domek letniskowy jest przeznaczony do stałego zamieszkania? Amen.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony