dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał boguslaw Zobacz post

    Które jeszcze grzejniki maja takie możliwości - tj. od opcji 1 -3 ?

    Skąd wziąłeś te 30W mocy wentylatorów w regulusach E-vent? To nieprawda.
    Sam napisałeś "Chcemy zwiększyć moc grzejnika i dynamikę grzania o 30-60% - wpinamy w magnesy bardzo wydajny, cichy, praktycznie niesłyszalny wentylator (moc 30W)." tak jak napisałem, jak zrobiłem jakiś błąd merytoryczny, to prosze o poprawienie mnie.

    A dlaczego chcesz swoje regulusy e-vent porównywać do pozycji 1-3? Przecież wyraźnie napisałem, że to inna kategoria... Klimakonwektory Hawalex i Omnia HL spełniają wszystkie 3 funkcje o których piszesz (tez 1 ruchem ręki można wyłączyć wentylatory) i do tego robią to znacznie wydajniej niż regulusy. Powinien się Pan z nimi porównywać, a nie ze zwykłymi panelowymi. Oczywiście Pana grzejniki są kilkaset zł tańsze, ale jak już miałbym wymieniać to wolałbym dołożyć do Omni HL o rewelacyjnych parametrach. Ciągle zachwalanie uniwersalności regulusow nie zmieni faktu, że omnia ma o niebo lepsze parametry. Marketing robi swoje, ale liczą się wyniki.

    Chyba że ma ktoś jeszcze jakąś niskotemperaturową, wentylatorową propozycje w półce cenowej do 1,5 tys?
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 18-05-2020 o 18:19

  2. #22

    Domyślnie

    No 3W a 30W to duża różnica, ok już poprawiam (grubość też)

    Racja, hawalex i omnia nie mają radiacji, ale nadal potrafią grzać konwekcyjnie nawet jak wentylatory odłączymy - może jest jakaś grupa klientów, której by zależało na całkowitej uniwersalności takiego urządzenia. Mi na pewno na tym nie zależy, największe znaczenie ma dla mnie wydajność - moc grzewcza - oczywiście z uwzględnieniem ceny urządzenia, dlatego omnia nadal przebija konkurencję.

    A o jakie sterowniki chodzi? O wbudowany termostat elektroniczny? Te moce co podałem to moce pracy wentylatorów a nie jakichś sterowników.

  3. #23

    Domyślnie

    Tak jak napisałem, twoje grzejniki idą w stronę wielozadaniowości (na pewno jest jakaś grupa klientów której się spodoba taka całkowita uniwersalność, ale uniwersalność to jedno a wyniki to drugie. Zareklamował Pan już swój produkt i myśle, że już wystarczy o regulusach w tym wątku, bo ten wątek dotyczy grzejników możliwie niskotemperaturowych o maksymalnym przełożeniu temperatura zasilania na moc grzewcza - a W TEJ KATEGORII regulusy e-vent wypadają naprawdę mizernie.

    Dostałem wycenę na 1 sztukę klimakonwektora Omnia HL11L ok 1100zł netto, tyle że bez tacki na skropliny, bo będą służyły wyłącznie do grzania, chłodzenie będzie mi ogarniał żwirowy GWC z rekuperacją, bez nóżek - bo będą powieszone plus zawór 2-drogowy z siłownikiem 230V ok 190zł netto (ponoć niezbędny, aby klimakonwektor sam był w stanie przymykać i otwierać obieg z zależności od nastawy i temperatury w danym pomieszczeniu) razem niecałe 1300zł netto. No jak dotąd nadal najlepsza opcja

  4. #24

    Domyślnie

    Wiadomo, że nie jest to to co podłogówka ale jak na grzejnik/klimakonwektor ścienny to omnia hl daje najwyższe rezultaty przy możliwie niskich temperaturach, czyli w swojej kategorii jest to względnie BARDZO NISKA temperatura wody zasilającej - o to się rozchodzi.
    Nie bede kupował klimakonwektorow już. Jakie będą parametry Pana grzejników po przeróbkach? Jak będą wydajniejsze to oczywiście wybiorę regulusy i to je będę zachwalał na forum.
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 22-05-2020 o 16:58

  5. #25

    Domyślnie

    Parafrazując twoje ciągnące się wypowiedzi 90% marketing a 10% wyniki. Rezultatem jest uniwersalny grzejnik (niedysputowany czempion w swojej kategorii ) o no dobra nie mizernych ale słabych paramatrach. To czekamy na parametry po przeróbkach, żeby ocenić, czy wtedy będzie konkurencyjny wydajnościowo do OMNI HL.
    Ostatnio edytowane przez Nanofox1 ; 23-05-2020 o 07:04

  6. #26

    Domyślnie

    I jak tam Panie Bogusławie są już te nowe niskotemperaturowe grzejniki? Jak z parametrami? Udało się zrównać lub chociaż zbliżyć do tych omnia hl?

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    I jak tam poszukiwania? Udało się coś znaleźć interesującego?
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony