dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jaki kocioł gazowy do mieszkania w kamienicy

    Witam. Potrzebuje pomocy przy dobraniu kotła kondensacyjnego. Mieszkam w mieszkaniu w kamienicy na parterze. Obecnie posiadam kocioł z otwartą komorą spalania dwufunkcyjny. Kocioł jest sprawny ale przy bardzo wysokich temperaturach na zewnątrz czujnik czadu potrafi dać o sobie znać. Mieszkanie 48 m, mała łazienka, wentylacja grawitacyjna. Problem jest taki że mam wąski komin niby 130 ale administrator powiedział że w pewnym momencie zwęża się do 110. Więc wsadzić można jedynie wkład 60/100. Wysokość od łazienki do wylotu na dachu to jakieś 13-15 metrów, na 2 piętrze mieszka sąsiad który jest podłączony do tego samego kanalu. Jedni fachowcy mówią że to nie problem, inni że nie da się zamontować takiego kotła zgodnie z instrukcjami i zaleceniami. Moje pytanie brzmi czy są kotły które można zainstalować przy takich okolicznościach .

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Problemem może być sąsiad podłączony do tego samego kanału. Jak ty tam miałbyś puścić swoją rurkę kominową to sąsiad już by musiał się z tego odłączyć.
    Nie dasz rady przez ścianę wyjść z wylotem komina?

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałem tego uniknąć bo boje się o wychłodzenie łazienki w której zimą i tak jest już zimno. Oglądałem jakieś schematy w internecie coś tam poczytałem i przy zachowaniu pewnych odległości podobno można podłączyć dwa kotły do jednego kanału. Bardziej się martwię o to czy jakikolwiek kocioł może być podłączany przy takiej odległości do wylotu na dachu.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wysokość nie jest problemem.

  5. #5

    Domyślnie

    A jaki kocioł pasuje do tej wysokości ?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Dwa kotły z otwartą komorą podłączone do jednego komina? Kto to dotychczas dopuścił ? Pewnie kominiarz tylko kasę brał i nigdzie nie zaglądał.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Nie masz jak się przebić do piwnicy? Wstaw zbiornik akumulacyjny, grzej w taniej taryfie prądem, energia droższa, ale mniejsze inwestycje. nie musisz robić przeglądów. najlepiej żeby były założone duże grzejniki.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał punchline Zobacz post
    . Oglądałem jakieś schematy w internecie coś tam poczytałem i przy zachowaniu pewnych odległości podobno można podłączyć dwa kotły do jednego kanału
    wyrzut kondensatu i zaciąganie świeżego powietrza do kotła kondensacyjnego robi się w zamkniętej rurce, możesz nawet i sto takich rurek puścić obok siebie.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    a tak w ogóle jak to jest kamienica to proponije zrobienie wspolnej kotłowni i zamontowanie ciepłomierzy i po sprawie

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    wyrzut kondensatu i zaciąganie świeżego powietrza do kotła kondensacyjnego robi się w zamkniętej rurce, możesz nawet i sto takich rurek puścić obok siebie.
    Jak zmieścić dwa przewody dwuścienne w kominie otworze kominowym 110?
    Jedyne wyjście to coś w tym stylu i pod nadzorem fachowców. https://www.fachowyinstalator.pl/wp-...-do-kotla7.jpg

  11. #11

    Domyślnie

    Panowie po przemyśleniach wydaje mi się że bez fachowej oceny kominiarskiej się tu nie obędzie. Przestałem już wierzyć na słowo panu zarządcy i sąsiadowi. Pytanie czy ja mogę prywatnie zlecić taki przegląd kominiarski żeby sprawdził komin zwymiarował wpuścił kamerkę i wystawił mi opinie czy mogę taki kocioł montować . Mamy wspólnotę mieszkaniową.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Pomyśl o przebiciu ściany wcale nie musi to wyziębiać łazienki zresztą skoro łazienka zimna to daj tam większy grzejnik przy okazji tego remonciku.

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał punchline Zobacz post
    Panowie po przemyśleniach wydaje mi się że bez fachowej oceny kominiarskiej się tu nie obędzie. Przestałem już wierzyć na słowo panu zarządcy i sąsiadowi. Pytanie czy ja mogę prywatnie zlecić taki przegląd kominiarski żeby sprawdził komin zwymiarował wpuścił kamerkę i wystawił mi opinie czy mogę taki kocioł montować . Mamy wspólnotę mieszkaniową.
    Oczywiście że możesz sam i na swój koszt zawołać kominiarza i to najlepiej z innego miasta, by nie był powiązany z kolesiami z okolicy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony