dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 97
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1923
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał megasmok

    zastanawialiście się nad rekupratorem???
    ktoś będzie ogrzewał "ekogroszkiem"???
    kolektory słoneczne - rozważacie możliwość instalacji???
    pozdrawiam
    my bedziemy mieli rekuperator z GWC,
    GWC (40 m) wlasnie zakopali nam Panowie z www.rekuperatory.pl

  2. #202

    Domyślnie

    wreszcie przyszli do mnie dekarze
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  3. #203

    Domyślnie

    no Habier to gratuluje. jestesmy na tym samym etapie u mnie tez od dzisiaj sa dekarze wspolczuje im bo taki skwar.

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    no Habier to gratuluje. jestesmy na tym samym etapie u mnie tez od dzisiaj sa dekarze wspolczuje im bo taki skwar.
    dobrze, że nie jest to ta sama ekipa
    oni sa przyzwyczajeni do słońca - w deszczu raczej im sie nie chce robic
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walaciki
    Cytat Napisał megasmok

    zastanawialiście się nad rekupratorem???
    ktoś będzie ogrzewał "ekogroszkiem"???
    kolektory słoneczne - rozważacie możliwość instalacji???
    pozdrawiam
    my bedziemy mieli rekuperator z GWC,
    GWC (40 m) wlasnie zakopali nam Panowie z www.rekuperatory.pl
    Hej Walaciki!
    Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.
    Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!
    Pozdrawiam
    Jacek

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola i Jacek

    Hej Walaciki!
    Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.
    Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!
    Pozdrawiam
    Jacek
    calkowity koszt prawie 23 tys pln, w tym GWC 6,3 tys, pozostala kwota w duzej mierze zalezy od centali na ktora sie zdecydujecie,
    koszt na poczatek, znaczny, ale za to masz w domu swietna wentylacje i zaoszczedzasz sporo na ogrzewaniu dzieki odzyskowi ciepla

    Pzdr

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Walaciki
    Cytat Napisał Ola i Jacek

    Hej Walaciki!
    Możesz napisać jaki jest całkowity koszt Rekuperatora+koszt GWC.Ja caly czas zastanawiam się nad rekuperatorem. Z "nowinek technicznych",to chyba zdecyduję się na odkurzacz centralny i kolektory ale jesli chodzi o rekuperator to troche martwi mnie znaczna kwota .U nas jutro leją płytę fundamentową więc jakoś to idzi. Szkoda że wszystko trzeba teraz "załatwiać".Strasznie dużo czasu to zabiera. Właściwie jak doliczę wizyty na budowie to...nie wiem jak starcza mi po pracy czasu na cokolwiek. Mam nadzieję że szybko staną mury i położą dach, bo wtedy dopiero będzie widać efekty.
    Trzymajcie się wytrawale Zręczniaki!
    Pozdrawiam
    Jacek
    calkowity koszt prawie 23 tys pln, w tym GWC 6,3 tys, pozostala kwota w duzej mierze zalezy od centali na ktora sie zdecydujecie,
    koszt na poczatek, znaczny, ale za to masz w domu swietna wentylacje i zaoszczedzasz sporo na ogrzewaniu dzieki odzyskowi ciepla

    Pzdr
    Witam
    Masz rację ale chyba sobie to odpuszczę. Może w następnym domu ???

  8. #208

  9. #209

    Domyślnie

    Witajcie,

    nie bylo mnie 2 dni w domu i nie moglem wszystkiego kontrolowac, ale...

    Mam już jedną połać w dachówie i jedno okno połaciowe
    Dziś chłopaki walczą dalej będzie okno w łazience

    a jak u Was budowa?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Witajcie,

    a jak u Was budowa?
    hej miśki, budujecie??
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  11. #211

    Domyślnie

    hej Habier i reszta Zreczniakow

    to chyba przez ten upal sie nikomu nie chce pisac. nie lubie takiego goraca.
    u mnie jak narazie to tylko dach olacony. dekarze na dwa dni uciekli na inna budowe. ale i tak to pieknie juz wyglada. co do okien to bede je miala zalozone najpozniej jak sie da zeby czasem nikogo raczki nie swierzbily. ale po tym jak mi styropian ukradli to straz sasiedzka dziala
    Habier a mozesz mi zdradzic ile za robocizne dekarze Twoi biora?
    moi 30 zl/m2 plus 200zl za okno, ale policza tylko 6 okien bo siodme jako wlaz niby i bedzie za darmo acha no i wlasnie nie wiem czy dodatkowo za rynny wezma. wlasnie przedwczoraj kupilismy rynny tytanowo-cynkowe.
    no i murarze walcza dalej z dzialowkami.
    w sobote mamy zamiar z mezem pojezdzic i poszukac drzwi zewnetrzych. niedlugo juz powinny byc okna i brama wiec by sie przydalo calkiem domek zamknac.
    pozdrawiam

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    hej Habier i reszta Zreczniakow

    to chyba przez ten upal sie nikomu nie chce pisac.
    no - to jest problem

    Cytat Napisał justynap13
    Habier a mozesz mi zdradzic ile za robocizne dekarze Twoi biora?
    ja zaplace ok 10000 z oknami i rynnami
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  13. #213

    Domyślnie u nas

    u nas dachowka (Euronit -niemiecki bo polskiego brak,Braasa tez brak),okna (Fakro bez zawiewnikow), rynny (Bryza) zamowione, oczywiscie koszt bedzie kilka tys wyzszy niz zakladalismy na jesieni...
    na budowie fundamenty z bloczkow prawie skonczone, ale ekipa znowu zrobila sobie przerwe , mam nadzieje,ze wroca w poniedzialek

    Pzdr

  14. #214

    Domyślnie Dach

    No i sobie poczekam na dach
    Mieli dekarze i cieśle wejść w czwartek ale mają opóźnienie i będą w przyszły piątek
    To pierwsze opóźnienie więc może nie jest aż tak źle
    Miłego budowania wszytskim

  15. #215

    Domyślnie

    sluchajcie Zreczniaki!
    dostalam oferte od elektryka. za robocizne wezmie 2000. czy to duzo??jak u Was wyszlo?
    u mnie narazie przestuj z dekarzami rowniez. murarze robia scianki dzialowe u gory. rany jakie piekne, wielkie pomieszczonka bedziemy miec a ta lazienka...fiu, fiu. bardzo mi sie to wszystko podoba.
    przyszly juz nasze okna.
    mam do Was drugie pytanie. brame mamy wisniowskiego. czy Wy brame zakladacie przed podloga w garazu, czy kiedy?? nie wiemy jak to rozwiazac. i przeciez ten stelaz na sufit przyjdzie a tynkow tez jeszcze nie, no bo elektryki nie ma. no i w kolko Macieju...

  16. #216

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    sluchajcie Zreczniaki!
    dostalam oferte od elektryka. za robocizne wezmie 2000. czy to duzo??jak u Was wyszlo?
    Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.
    Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

    Dowiedz się czy w cenie jest też:
    - instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)
    - późniejsza instalacja osprzętu
    - instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)
    itp..


    Cytat Napisał justynap13
    u mnie narazie przestuj z dekarzami rowniez. murarze robia scianki dzialowe u gory. rany jakie piekne, wielkie pomieszczonka bedziemy miec a ta lazienka...fiu, fiu. bardzo mi sie to wszystko podoba.
    fajne są mi też sie podobają

    Cytat Napisał justynap13
    przyszly juz nasze okna.
    jakie?

    Cytat Napisał justynap13

    mam do Was drugie pytanie. brame mamy wisniowskiego. czy Wy brame zakladacie przed podloga w garazu, czy kiedy?? nie wiemy jak to rozwiazac. i przeciez ten stelaz na sufit przyjdzie a tynkow tez jeszcze nie, no bo elektryki nie ma. no i w kolko Macieju...
    Niestety z tym zawsze bedzie problem ja pewnie brame - tak jak i okna zamontuję przed wylewkami ale bramę już po tynkach.
    Ciężka sprawa - mamy ten sam problem. Bo człowiek chciałby jak najszybciej zamknąc budynek
    Jeszcze tak sobie myślę, że temat tynków w garażu (przynajmniej sufitu) można załatwić płytami G-K. Co o tym myslicie?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał Habier
    Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.
    Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

    Dowiedz się czy w cenie jest też:
    - instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)
    - późniejsza instalacja osprzętu
    - instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)
    itp..
    w cenie jest to wszystko co wymieniles. dokladnie cala elektryka, raczej bez wiekszych zmian. jest to nasz znajomy wiec wychodzi na to ze jak bedziemy chcieli tak nam zrobi i to wszystko za 2000.

    okna przyszly te na parter. zamowilismy pcv w kolorze- orzech i do tego rolety.

    co do tych plyt b-k w garazu musze to przemyslec. okna na pewno przed wylewkami zamontujemy. najwyzej brame sie dechami zabije porzadnie. jak tylko okna bede ruszamy z instalacjami. w sobote jestesmy umowieni z facetem od co. przy okzaji hydraulike robie wiec dobrze sie sklada. jak ja nie lubie szukac ekip. nasi murarze sa tak dobrzy ale niestety maja kolejna robote

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    Cytat Napisał Habier
    Trudno powiedziec czy duzo - bo nie wiadomo za co? robocizna w elektryce jest baarrrdzo szerokim pojęciem.
    Będziecie robić dokładnie tak jak to jest w projekcie? Czy zmieniacie wg włąsnego projektu/potrzeb?

    Dowiedz się czy w cenie jest też:
    - instalacja i podłączenie tablic rozdzielczych (esów, różnicówek)
    - późniejsza instalacja osprzętu
    - instalacja na zewnątrz (wyprowadzenie kabli do bramy, furtki,domfonu, videodomofonu)
    itp..
    w cenie jest to wszystko co wymieniles. dokladnie cala elektryka, raczej bez wiekszych zmian. jest to nasz znajomy wiec wychodzi na to ze jak bedziemy chcieli tak nam zrobi i to wszystko za 2000.
    ale to sama robcizna czy z kabelkami? jesli wszystko to super tanio
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  19. #219

    Domyślnie

    niestety sama robocizna. kabelkow juz troche wczesniej zakupilismy. troche bezpiecznikow i takich tam.

  20. #220

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    niestety sama robocizna. kabelkow juz troche wczesniej zakupilismy. troche bezpiecznikow i takich tam.
    Witajcie.
    Ja za pracę elektryka zapłacę 2500 zł i wchodzi w to wszystko co sobie wymyślę plus oczywiście materiał.
    Będę montował bramę hormana z napędem elektrycznym w kolorze złoty dąb za 6000 zł przed wylaniem podłogi ale oczywiście tą ścianę jedną czeba wytynkować bo później to będzie po ptokach.
    pozdrawiam.
    Saymon

Strona 11 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony