dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 97
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1923
  1. #61

    Domyślnie

    Yhhhh, widzę, że u wszystkich są jakieś problemy ale cóż to byłaby za przyjemność podsumowania później tej całej budowy bez utraty kropli potu i kilku siwych włosów na naszych skroniach
    Ja kończę z chłopakami szlaować strop i zaczynamy zbroić ten cały bałagan.
    Na szczęście BK, dachówkę, okna kupiłem już w styczniu, więc trochę zaoszczędziłem.
    Z kasą też na razie nie jest źle, bank millennium spisał się na medal (odpukać na razie)
    Potrzebuję nawieźć ziemi i powiększamy z małżonką taras żeby robić na nim imprezki i grillowanie.
    Montujemy też system alarmowy w domu oraz zbiorniki na deszczówkę
    daleka droga przed nami ale jak tak dalej pójdzie plan na wprowadzenie się na koniec jesieni jest do zrealizowania.
    Kolejną dobrą wiadomością to to, że będziemy mieć gaz 65m od nitki głównej nie okazał się wielkim kosztem
    Cóż miłego budowania i trzymania nerwów na wodzy bo ...... złość piękności szkodzi

  2. #62

    Domyślnie

    co to - strajk Zręczniaków ??

    uhh, u mnie cięzki tydzień ale...




    a co u Was?



    aa i zdecydowałem się na deskowanie i papowanie dachu
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  3. #63

    Domyślnie

    Witam
    Nieżle ci idzie Habier! tylko pogratulować. My walczymy od połowy przyszłego tyg. więc nadal mamy tylko ławę. Kupilismy izolację na fundamenty więżbe i pozostaje nam zdecydować się na dachówkę (betonową w kolorze grafitu), nie wiemy czy wybrać Nelskamp czy Euronit (może jakieś sugestie)? A propos, czy ktoś orientował się już w okach dachowych? Generalnie nie mamy sprecyzowanych wymagań co do firmy ale chyba warto kupić Velux. Kiedyś słyszałem że warto kupić przez internet ale nie znam żadnej strony z dobrymi cenami. Cały czas zastanawiam się też nad rynnami i chyba wybiorę jakieś plastiki. Najgorsze jest to że zaczyna się etap trudnych wyborów....
    Jak macie jakieś doświadczenia w tej materii to byłbym wdzięczny.
    Pozdrawiam
    Jacek

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ola i Jacek
    Witam
    Nieżle ci idzie Habier! tylko pogratulować.
    Dzięki - chłopaki rzeczywiście budują w miarę szybko.


    Cytat Napisał Ola i Jacek
    A propos, czy ktoś orientował się już w okach dachowych? Generalnie nie mamy sprecyzowanych wymagań co do firmy ale chyba warto kupić Velux. Kiedyś słyszałem że warto kupić przez internet ale nie znam żadnej strony z dobrymi cenami.
    ja kupiłem Veluxy. Na Allegro jest kilka firm, które sprzedają okna. Wysłalem zapytania ofertowe na całość. Kupiłem z Dachcentrum http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=3106401

    Cytat Napisał Ola i Jacek
    Najgorsze jest to że zaczyna się etap trudnych wyborów....
    oj - zaczyna się, zaczyna

    ja ostatnio miałem ogromny dylemat - deskować czy folia. 2 noce nie przespane, dziesiątki złotych wydane na telefony do "doświadczonych ludzi", kupę czytania ... ehh ciężko było, wybrałem deskowanie - trochę droższe rozwiązanie ale jakoś pewniej się będę czuł


    teraz muszę się wziąć za:

    - alarm
    - rury wod-kan
    - rury c.o.
    - kable

    Panie i Panowie - wszelkie sugestie mile widziane
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  5. #65

    Domyślnie

    Habier fiu, fiu niezle Ci idzie gratulacje

    mi dzisiaj przywiezli siporex na scianki i pustaki U na drugi wieniec, i reszte porotonu.

    co do okien to my sie zdecydowalismy na plastykowe Fakro. dokladnie Fakro PTP 78*140 bez nawiewnikow. aluminiowo tworzywowe.

    Habier i jak poddasze sie prezenruje? da sie zamieszkac??

    a oto zdjecia ze stropu naszych schodkow






    pozdrawiam Was

  6. #66

    Domyślnie

    justyna13, habier - gratulujemy postepow ,

    u nas zaczelo sie grodzenie,
    no i wykonawca przymierza sie do postawienia baraku na placu budowy, ale on jest strasznym powolniakiem wiec pewnie dopiero pod koniec tygodnia sie cos ruszy..
    u nas dachowka bedzie Euronit,
    a okna Fakro,
    Habier napisz cos o Veluxsach, sa duzo lepsze od Fakro??

    Pzdr

  7. #67

    Domyślnie

    my wybralismy fakro poniewaz velux nie robi plastykow. mysle ze te firmy sa naprawde porownywalne

  8. #68

    Domyślnie

    Justynap13, Habier, Ola i Jacek: bardzo się cieszymy, że budowy postępują a Walaciki będzie już startować (mam nadzieję, że materiały zdobyte).

    My okna dachowe mamy Roto z klamkami u dołu, otwierane w połowie wysokości.
    Nie polecam takiego rozwiązania!
    Lepiej zastosować:
    -albo klamki u góry;
    -albo klamki u dołu, ale skrzydła otwierane przynajmniej w 3/4 wysokości.
    Dlaczego? Zmniejszycie ryzyko zderzenia z otwartą ramą.

    I też się pochwalę: sąsiedzi mają już nowe szambo. Teraz możemy przystępować do kładzenia kabla energetycznego i budowy drogi!
    Uff nareszcie!
    <><><><><><><>
    C77b

  9. #69

    Domyślnie

    Witam,
    czy ktoś z Was rozważa możliwość "zainstalowania" schodów ażurowych? macie wizje tych schodów???
    może orientowaliście się w cenach i producentach???
    pozdrawiam

    Mo (ruszam w lipcu i kibicuję każdemu z Was )

  10. #70

    Domyślnie

    Megasmoku baaardzo chcialam miec schody azurowe takie zwiewne i delikatne ale powiem Ci szczerze ze dalam sie szybko przekonac na betonowe ze wzgledu na to ze nie ma w naszym salonie az tak duzo miejsca i chce zagospodarowac przestrzen pod schodami tez.
    i powiem ze jestem bardzo zadowolona i te betonowe wygladaja naprawde zgrabnie.
    ile u Was wzieli za betonowe schody?? mi murarz zazyczyl sobie 2500 czy to duzo?wiem ze moi murarze sa tani. troche mnie jednak zaskoczyl.

    pojechalismy rowniez do dwoch firm z oknami.
    pierwsza to Libra. za okna na parter z roletami wbudowanymi ok 9900. z tym ze my tylko jedno okno tarasowe mamy. w gabinecie zmienilismy zdaje sie na 200*150.
    druga firma majaca okna M&S ma jutro dzwonic. ciekawa jestem. bardzo nam sie te okna podobaja bo maja dobre wspolczynniki.

    pozdrawiam

  11. #71

    Domyślnie

    Justyno,
    jeżeli chcesz zagospodarować przestrzeń pod schodami oznacza to oddzielenie kuchni i salonu. Czy dobrze rozumiem? Jaki masz pomysł na tą przestrzeń pod schodami?

    właśnie zrobiłam kosztorys do banku.... po szaleńczym wzroście cen dupa z założonej kwoty

    ale cóż... do dzieła i zobaczymy jak będzie! jak się zacznie to się i skończy nie?

    dodam że jestem już po pierwszej fali depresji budowlanej gdy okazało się że mam kłopot z przyłączeniami wody i prądu (trza będzie od sąsiadów w wiadra łapać )
    pozdrawiam
    Monika

  12. #72

    Domyślnie

    tak Megasmok masz racje, kuchnia bedzie oddzielona od schodow scianka dzialowa tak jak w projekcie zdaje sie jest. pod schodami chce wstawic np. duzy stojak z winami ale to jeszcze musze dokladnie przemyslec. w kazdym badz razie na pewno sie tam cos konkretnego zmiesci

  13. #73

    Domyślnie

    Starzy Wyjadacze Budowlani!!!
    poradźcie ile betonu i jakiego zamówić na fundament i ile na strop.
    zaczęła się gorączka betonowo-cementowa

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał megasmok
    Starzy Wyjadacze Budowlani!!!
    poradźcie ile betonu i jakiego zamówić na fundament i ile na strop.
    zaczęła się gorączka betonowo-cementowa
    Hej
    Ja zamawiałem na chudziaka 4,5 kubika a potem na ławę 13 ale weż sobie 13,5 bi mi minimalnie zabrakło na dopełnienie wszystkich filarów.Nie jestem pewien ale laliśmy łacznie na 60 cm i standartową szerokość taką jak jest w projekcie. Tak na 99% na 60 cm.
    Pozdrawiam
    Jacek

  15. #75

    Domyślnie

    a mi do tej pory poszlo betonu:
    B 7,5 chudziak- 3m3
    b20 - 12,5 lawy + slupy do polowy ale ja mam slupy kwadratowe 35cm*35cm
    b10 posadzki - 12m3
    b20 na strop i schody - 12,5m3

    jeszcze bede potrzebowala na dolanie slupow no i na drugi wieniec
    niedlugo wiec dam znac


    Habier co u Ciebie ciekawego?

    u mnie dzisiaj zabrali sie za poddasze. zwiezli mi rowniez siporex (12cm - 770szt po 6zl) na scianki dzialowe.
    jak bedzie padac to pewnie zejda na dol robic dzialowki.dzisiaj nam wyszla jeszcze sprawa z ta spizarka. malo miejsca sie w wiatrolapie robi jak ona tam bedzie. zastanawiamy sie czy w dzialowce od strony kuchni nie zrobic rowniez dziury po schodami i tam zrobic dodatkowe miejsce. maz koniecznie chce te spizarke ale kuchnie fajna mamy Zreczniaki.nie za mala troche nam tam mebli wejdzie szafek bedzie wiec calkiem spora ilosc.

    nikt nie robil betonowych schodow?

    pozdrawiam serdecznie

  16. #76

    Domyślnie

    Nasze schody betonowe przenieśliśmy między garaż i sypialnię. Od strony garażu jest właśnie ten mniejszy schowek.
    Jest tak mały, że trudno do niego wejść, raczej mogłoby to być legowisko dla psa. Ale można pokusić się też o zrobienie tam spiżarki. Mógłby to być regał lub nawet dwa regały wyjeżdżające spod schodów.
    <><><><><><><>
    C77b

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał justynap13
    a mi do tej pory poszlo betonu:
    B 7,5 chudziak- 3m3
    b20 - 12,5 lawy + slupy do polowy ale ja mam slupy kwadratowe 35cm*35cm
    b10 posadzki - 12m3
    b20 na strop i schody - 12,5m3
    mało mało fajnie masz - mi jakoś więcej tego weszło:

    ławy (powiększone 60x40) + więcej na fundemnt słupów ze względu na warunki - suma 18m3 B20
    chudziak (stan zero + weranda/schody z przodu) - 15 m3
    strop + schody + zostało troche na fundamenty powięksoznego tarasu 15m3

    Cytat Napisał justynap13

    Habier co u Ciebie ciekawego?
    u mnie generalnie nuda pogoda nie dopisuje - ja siedze w robocie a chłopaki coś tam dłubią:
    - stawiaja ścianki na poddaszu
    - będa deskowac (mam juz dechy po 540m3) i papowac
    - zasypuja taras

    1. teraz zaczynam sie interesować styropianem na ocieplenie i podłogi (czy ktos umie policzyc ile tego styro na ocieplenie trzeba?) - ja juz mam dosyć - mi wychodzi ok 21m3 12cm.
    2. muszę zacząć mysleć o instalacjach
    3. i najważniejsze - tynkować czy płyty GK. Jesli tynkowac to jak gips czy cem-wap? I skąd wziąć fachowców żeby ładnie tynk położyli.


    Cytat Napisał justynap13

    u mnie dzisiaj zabrali sie za poddasze. zwiezli mi rowniez siporex (12cm - 770szt po 6zl) na scianki dzialowe.
    ale teraz kupowałas? ja w sobotę szukałem w okolicy 1 paletę 12cm - i nic - na szczescie sasiad mnie poratował

    Cytat Napisał justynap13
    dzisiaj nam wyszla jeszcze sprawa z ta spizarka. malo miejsca sie w wiatrolapie robi jak ona tam bedzie. zastanawiamy sie czy w dzialowce od strony kuchni nie zrobic rowniez dziury po schodami i tam zrobic dodatkowe miejsce. maz koniecznie chce te spizarke ale kuchnie fajna mamy Zreczniaki.nie za mala troche nam tam mebli wejdzie szafek bedzie wiec calkiem spora ilosc.
    my zrezygnowaliśmy ze spizarki (jest większy "łapacz wiatrów") i z małej łazienki (tam będzie duze pom gospodarcze czyli spiżarka)


    Cytat Napisał justynap13
    nikt nie robil betonowych schodow?
    oj, odrazu nikt - my robiliśmy

    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  18. #78
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    Rom

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    10.035

    Domyślnie

    No właśnie !!!!
    Jak to nikt nie robi schodów betonowych????
    A ja??

  19. #79

    Domyślnie

    ale teraz kupowałas? ja w sobotę szukałem w okolicy 1 paletę 12cm - i nic - na szczescie sasiad mnie poratował
    no wlasnie teraz. zamowilam tydzien wczesniej i przywiezli

    a ile od Was wzieli za schody??

    Habier jezeli chodzi o styropian to my juz kupilismy dawno i chyba troche nam zabraknie. ale juz Ci pisze co i jak:
    styropian z termoorganiki:
    1) platinum sciana 15cm - 57 opakowan (ok.17m3) po 48,9 netto
    2) gold dach-podloga 15cm - 43 opakownia (ok.13m3) po 48,6netto
    3) silver parking 12cm - 12 op. (ok.3,6m3) po 66,00netto
    4) silver fundament 12cm- 16 op. (ok. 4,8m3) po 84,00zl netto.
    czyli razem zaplacilismy jedyne 8555, 98zl brutto a bylo to 7 marca 2007.teraz podobno bardzo styropian poszedl do gory.


    jestesmy na etapie zbierania wycen za okna na parter. jutro kolejne dwie mam dostac.napisze jutro dokladnie co ijak.
    pozdrawiam w ten raz sloneczny raz pochmurny dzien
    napisalam ok bo teraz nie pamietma ile w kazdej paczce jest.

  20. #80

    Domyślnie

    Witam Zreczniakow w ten okropny pochmurny dzien

    jak humorki dopisuja?
    murarze dzisiaj schodza na parter ze wzgledu na deszcz i dzialowki zaczynaja.tez dobrze
    pozdrawiam

Strona 4 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony