dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 97
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 1923
  1. #1021

    Domyślnie

    1. na kominek trzeba jakieś 5 tyś plus ładnie go zrobić czyli ze 2-3 tyś - SOLARY 8 tyś całość
    2. Klimat - nie dają klimatu ale spokój duszy w lato bo zapominasz o podgrzewaniu wody i rachunkach za gaz - czyli klimat jest - RELAX
    3. solary domu nie podgrzeją ale piec w lato jest na AMEN wyłączony - czyli zużycie jest jego mniejsze przez 8 (osiem) miesięcy w roku - co przedłuża żywotność dość znacząco
    4. próżniowe solary działają też w zimie - potrafią przechwycić promienie słoneczne nawet w pochmurne dni
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    jakby nie patrzył sensem przeprowadzki do DOMKU jest:
    - zmniejszyć koszty życia (opłaty)
    - pozbyć się sąsiadów i zminimalizować ich wpływ na nasze życie
    - korzystać ze świeżego powietrza (własnego) przed swoim domem
    Więc nijak się ma tutaj kominek - jest tylko zachcianką która w prawdzie zdobi dom (nie przeczę) ale jest z czasem uciążliwa... nie chce się rozpalać potem kominka (opinie ludzi którzy już mają takie gadżety) i zajmuje tylko miejsce w salonie.
    Nie mówię NIE, ale wybierając EKONOMICZNIE solary są very-pożyteczne i też fajnie wyglądają (taka NOWOCZESNA sztuka - buehehe
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  2. #1022

    Domyślnie

    Cytat Napisał maca@
    1. na kominek trzeba jakieś 5 tyś plus ładnie go zrobić czyli ze 2-3 tyś - SOLARY 8 tyś całość
    no, to tanie bardzo ładnie.
    a masz te próżniowe?

    Cytat Napisał maca@
    2. Klimat - nie dają klimatu ale spokój duszy w lato bo zapominasz o podgrzewaniu wody i rachunkach za gaz - czyli klimat jest - RELAX
    O rachunkach za gaz niestety nie zapominasz

    - opłata abonamentowa
    - opłata sieciowa stała


    Cytat Napisał maca@
    Więc nijak się ma tutaj kominek - jest tylko zachcianką która w prawdzie zdobi dom (nie przeczę) ale jest z czasem uciążliwa... nie chce się rozpalać potem kominka (opinie ludzi którzy już mają takie gadżety) i zajmuje tylko miejsce w salonie.
    ee, tu przesadzasz. Każdy sobie musi sam zdecydować, czy chce wydać ileś $ na kominek i czy to bedzie raczej drogi mebel czy czymś innym.

    Cytat Napisał maca@
    Nie mówię NIE, ale wybierając EKONOMICZNIE solary są very-pożyteczne i też fajnie wyglądają (taka NOWOCZESNA sztuka - buehehe

    a jeśli mówimy o ekonomicznych aspektach, to:

    kiedy zwróci się Tobie inwestycja w Solary?

    no chyba, że traktujesz to jako zachciankę, która zdobi dach i sąsiedzi mogą podziwiać Twoją "nowoczesnosć"


    Ja kiedyś policzyłem sobie solary...
    za przygotowanie CWU płacę - (paliwo gazowe) = 50/msc
    czyli przy Twoich 8000 zwrot z inwestycji następuje po 13,3 roku.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  3. #1023

    Domyślnie

    MOCNE ARGUMENTY
    Nie będę się siłował - każdy ma swoją racje, ale rachunki za podgrzanie wody gdy ma się małe dzieci to zgroza a i ja lubię dwa razy na dzień się kąpnać
    Nie ma doskonałych rozwiązań, ale wybrałem solary gdyż przynajmniej mają szanse u mnie się zwrócić (liczyłem - osiem lat) - długo ale jak będę na emeryturce to będą już pracować za darmo A kominek planują jak już to taki przenośny na biopaliwo...
    Pzdr. Piotr
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  4. #1024

    Domyślnie

    Cytat Napisał maca@
    każdy ma swoją racje
    oczywiście, że tak - chodzi tylko o wymianę zdań i doświadczeń.

    Cytat Napisał maca@

    Nie ma doskonałych rozwiązań, ale wybrałem solary gdyż przynajmniej mają szanse u mnie się zwrócić (liczyłem - osiem lat) - długo ale jak będę na emeryturce to będą już pracować za darmo
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  5. #1025

    Domyślnie

    mnie to tak się wydaje, że jednak zdecydowana większość właścicieli domków jednorodzinnych zdecydowała się na ich budowę właśnie ze względu na możliwość wybudowania sobie w nich kominków, niż z myślą o powieszeniu na dachu solarów... wszak Picasso to to nie jest...

    pozdr

    p.s. pewnie kiedyś solary sam założę , ale kiedy ich technologia będzie bardziej dopracowana, niższa cena a serwis tańszy ... do tego czasu może nasze szanowne Państwo zechce coś dopłacić...

    ciekawe czy tak za 10 lat jak się zwrócą te rzeczone Macowe solary , to czy będą tak wydajne jak nowsze rozwiązania , i czy trzeba je będzie wywalić ... dobrze jak się zwrócą...
    kiedyś lodówka też była zarezerwowana dla elit... a teraz?
    co roku nowe klasy energetyczne...
    dziś dyskusje nad opłacalnością solarów trwają...

    ja napalę sobie w kominku i jeszcze chwilkę poczekam...
    pozdr

  6. #1026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    że tak się wtrącę ... jeśli można ....
    mój znajomy, który "siedzi" w tym temacie zrobił mi niedawno wycenę solarów na zręcznego wersja c77a:
    cały sprzęt z montażem 9.200 zł
    według optymistycznych wyliczeń zwróci się po około 30 latach
    podobno za jakiś czas Unia ma dopłacać do takich inwestycji i wtedy pewnie będzie się to opłacało
    więc daliśmy sobie spokój .... na chwilę obecną chyba znalazłabym wiele innych pomysłów na wykorzystanie tych pieniędzy podczas budowy
    pozdrawiam

  7. #1027

    Domyślnie

    No znowu to samo !!!
    zabiliscie mi ĆWIEKA... no OK ... a macie w kominkach płaszcze wodne? i jak przedstawiał sie koszt tych kominków? No i ostatnie pytanie... bo zręczny nie jest przystosowany kompletnie do składowania drewna - gdzie go trzymacie bo budowa wiaty to dość drogie rozwiązanie?????
    acha!!!!! a co z malowaniem salonu co dwa lata - bo nikt mi nie powie że dymi sie z kominka na salon (to też opinia znajomych co mają kominek)??? jak to widzicie???
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  8. #1028

    Domyślnie

    Cytat Napisał maca@
    zabiliscie mi ĆWIEKA...
    eee, no spokojnie

    Cytat Napisał maca@
    no OK ... a macie w kominkach płaszcze wodne? i jak przedstawiał sie koszt tych kominków?
    ustaliliśmy już, że kominek to taki "drogi mebel" albo gadżet w domku (z wyjątkami - płaszcz i inne pomysły)

    Najważniejsze - kominek i solary to nie są substytuty.


    Cytat Napisał maca@
    No i ostatnie pytanie... bo zręczny nie jest przystosowany kompletnie do składowania drewna - gdzie go trzymacie bo budowa wiaty to dość drogie rozwiązanie?????
    to chyba nie problem - zawsze znajdzie sie jakiś sposób.

    Cytat Napisał maca@
    acha!!!!! a co z malowaniem salonu co dwa lata - bo nikt mi nie powie że dymi sie z kominka na salon (to też opinia znajomych co mają kominek)??? jak to widzicie???
    Ja mam 4-letniego syna i po roku mieszkania mam brudne ściany dzięki młodemu - więc kominek to nic wielkiego

    A swoją drogą - to jak to - "dymi się z kominka na salon" ? Bo u mnie nic sie nie dymi....
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  9. #1029

    Domyślnie

    No jest to drogi mebel, ale generalnie jak powiedziałem domek ma być tańszym rozwiązaniem niż mieszkanie w bloku, więc w zależności na co się teraz zdecyduję tak będę z tego korzystał w przyszłości... To ma być czysta przyjemność, czysta robota i znikome koszty (naiwniak ze mnie.. hehe).
    Jedno jest pewne - siedzę teraz z żoną i po raz kolejny "trenujemy" intensywnie mózgownice - ale tak trzeba.... bo to decyzja na lata... o efektach mogę już teraz powiedzieć ...żona właśnie poddała w wątpliwość funkcje solarów - hihi no i właśnie badamy rynek kominków - łeb mi rozsadza
    Dzięki za pomoc... jak przeżyję to to dam znać
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  10. #1030

    Domyślnie

    Witam, w związku burzliwą dyskusją, (na forum i jeszcze bardziej burzliwą w naszym domu ) na temat walorów zastosowania kominka ( BARDZO SŁUSZNE ARGUMENTY !!!), uprzejmie proszę podzielić się informacją z jakimi piecami CO współpracują Państwa kominki ?, my planowaliśmy zakup pieca kondensacyjnego gazowego, a wg Państwa co w tym układzie najlepiej współpracuje ?
    pozdrawiam
    ŻONA "macy"
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  11. #1031

    Domyślnie

    zacna dyskusja
    jednak porównanie kominka do solarów , przepraszam ale przemilczę
    ja posiadam automatyczny kominek wolnostojący na pellety , moge nim ogrzewac cały dom (jest wpiety w siec co) oraz wodę uzytkową,
    zimą gdy miałem awarie groszkowego kotła dawał radę przez 2 tygodnie podczas mrozów
    wode ogrzewam na codzień latem groszkowcem , spala mi za ok 80 zł paliwa/mc
    kominkiem jakos nie widze ogrzewania latem wody
    solary jak ktos ma $ to fajna sprawa
    pewnie sobie kiedyś sprawie takowe
    c77c

  12. #1032

    Domyślnie

    Cytat Napisał maca@
    Witam, w związku burzliwą dyskusją, (na forum i jeszcze bardziej burzliwą w naszym domu ) na temat walorów zastosowania kominka ( BARDZO SŁUSZNE ARGUMENTY !!!), uprzejmie proszę podzielić się informacją z jakimi piecami CO współpracują Państwa kominki ?, my planowaliśmy zakup pieca kondensacyjnego gazowego, a wg Państwa co w tym układzie najlepiej współpracuje ?
    pozdrawiam
    ŻONA "macy"
    ja niestety nie pomogę
    u nas kominek z założenia jest traktowany jako mebel
    palę w nim tylko w weekendy (jak mi się chce)

    A o współpracę kominka z piecem to pewnie jakiegoś instalatora najlepiej zapytać.
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  13. #1033
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    havana82

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    dzien dobry wszystkim!
    od ponad roku sledzimy to forum bo jestesmy zainteresowani projektem c77c. nie mozemy sie jednak ostatecznie zdecydowac poniewaz wciaz mamy pewne watpliwosci co do projektu. ogladalismy zdjecia udostepnione przez wszytskich forumowiczow ale wciaz mamy pewne "ale". mieszkamy w woj. wielkopolskim i zastanawialismy sie nad mozliwoscia obejrzenia tego domu na zywo. bylibysmy bardzo wdzieczni za taka mozliwosc. wiec jesli ktos z forumowiczow buduje ten dom w okolicach wroclawia lub gdzies na terenie woj. wielkopolskiego i pozwoliby nam obejrzec swoj dom to bardzo prosze o odpowiedz!!!

  14. #1034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał maca@
    No znowu to samo !!!
    zabiliscie mi ĆWIEKA... no OK ... a macie w kominkach płaszcze wodne? i jak przedstawiał sie koszt tych kominków? No i ostatnie pytanie... bo zręczny nie jest przystosowany kompletnie do składowania drewna - gdzie go trzymacie bo budowa wiaty to dość drogie rozwiązanie?????
    acha!!!!! a co z malowaniem salonu co dwa lata - bo nikt mi nie powie że dymi sie z kominka na salon (to też opinia znajomych co mają kominek)??? jak to widzicie???
    no ja też nie bardzo pomogę chyba ....
    kominek będę mieć ( ) ale tylko, że tak powiem turystycznie. Żadne rozprowadzenie ciepła nie wchodzi w grę bo mój syn jest alergikiem i każdy nadmuch ciepłego powietrza, nawet przy zastosowaniu najlepszych filtrów nie jest wskazany.
    A co do tych filtrów właśnie to jeśli nie poskąpisz kasy to nie ma szans żeby jakiś syf Ci na ściany leciał.
    Co do wiaty to mój zręczniak ma garaż jednostanowiskowy więc i tak muszę wybudować wiatę na drugie auto - tym samym będzie też gdzie trzymać drewno

  15. #1035

    Domyślnie

    Cytat Napisał maca@
    No znowu to samo !!!
    zabiliscie mi ĆWIEKA... no OK ... a macie w kominkach płaszcze wodne? i jak przedstawiał sie koszt tych kominków? No i ostatnie pytanie... bo zręczny nie jest przystosowany kompletnie do składowania drewna - gdzie go trzymacie bo budowa wiaty to dość drogie rozwiązanie?????
    acha!!!!! a co z malowaniem salonu co dwa lata - bo nikt mi nie powie że dymi sie z kominka na salon (to też opinia znajomych co mają kominek)??? jak to widzicie???
    kolego / Panie Maca - od tych masturbacji na temat opłacalności solarów jest dział poświęcony domom pasywnym , gdzie każdy się licytuje ile zaoszczędził... i w sumie tam mógłby się Pan wykazać... tu nie ma zbyt wielu fanatyków do polemiki...

    BTW poza tym , tak mi się zdaje , że solary i kominek to 2 różne parafie... nie widzę płaszczyzny dla porównań..

    zatem kup se Pan solary i tyle... nikt tu z Panem nie polemizuje...

    ... nie wszystko da się jednak przeliczyć na pieniądze , a już na pewno klimatu jaki daje kominek... są rzeczy na tym świecie , które się filozofom nie śniły !
    ... Pańskim tokiem rozumowania dojdziemy zapewne do wniosku , że nie warto płacić więcej, bo nie ekonomicznie, za inne auto niż daewoo nexia w sedanie na gaz, bo w sumie wszystko tam jest i tanio się jeździ...

    ja mam kominek bez żadnych płaszczy czy nadmuchów... i wali mnie to ile on kosztował , on musiał być i basta! bo chcę...
    palę nieregularnie, głównie w zimne wieczory wiosenno-jesienne, kiedy C.O. jeszcze śpi... bo lubię sobie przed nim zasiąść ze szklaneczką whiskey, a wątku ekonomicznego nawet nie biorę pod uwagę
    ..a na dach pooglądać solary ,z flaszką, się nie wybieram...

    a propos brudu to jak ktoś ma zjeb... ne dystrybucję ciepłego powietrza lub manię czystości laboratoryjnej , to moze mieć malownie co miesiąc, ja nie widzę u siebie takiej potrzeby.... zdecydowanie gorzej jest jak się huczne balety po domu przetoczą...

    p.s. nie znam też nikogo , kto trzyma w domu więcej niz max 0,5 m3 drewna kominkowego... a i te ludzie nie zalecają tego , gdyż po domu się robactwo z tego drewna rozałazi...
    u mnie pod głębokimi zadaszeniami wzdłuż ścian mieści się w suchości ponad 10m3... wiaty niet...

    tak czy siak , życzę powodzenia w budowie , fajnie że rodzina zręczniaków się rozrasta... pozdr i proszę meldować z budowy...

  16. #1036

    Domyślnie

    Cytat Napisał annecy
    ..a na dach pooglądać solary ,z flaszką, się nie wybieram...
    ROTFL

    Cytat Napisał annecy
    u mnie pod głębokimi zadaszeniami wzdłuż ścian mieści się w suchości ponad 10m3... wiaty niet...
    hmm... dobry pomysł....
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  17. #1037

    Domyślnie

    annecy kiedy w konczyu doczekam sie na zjecia???
    pozdrawiam

  18. #1038

    Domyślnie

    Cytat Napisał cardura
    annecy kiedy w konczyu doczekam sie na zjecia???
    pozdrawiam
    jak mi tylko play odblokuje szybki transfer danych...
    bo wyczerpałem limit na ten miesiąc...

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał annecy
    ... Pańskim tokiem rozumowania dojdziemy zapewne do wniosku , że nie warto płacić więcej, bo nie ekonomicznie, za inne auto niż daewoo nexia w sedanie na gaz, bo w sumie wszystko tam jest i tanio się jeździ...
    jeżdzę oplem na ON i też jest ekonomicznie i bezpiecznie
    Cytat Napisał annecy
    ... bo lubię sobie przed nim zasiąść ze szklaneczką whiskey, a wątku ekonomicznego nawet nie biorę pod uwagę
    ..a na dach pooglądać solary ,z flaszką, się nie wybieram...
    z tonu wnioskuję że za dużo tej Whisky i AGRESJA się włącza :/
    żal tylko za ton wypowiedzi - nie jestem żebrakiem tylko proszącym o pomoc...
    Pzdr. Piotr
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam32
    zacna dyskusja
    jednak porównanie kominka do solarów , przepraszam ale przemilczę
    ja posiadam automatyczny kominek wolnostojący na pellety , moge nim ogrzewac cały dom (jest wpiety w siec co) oraz wodę uzytkową,
    zimą gdy miałem awarie groszkowego kotła dawał radę przez 2 tygodnie podczas mrozów
    wode ogrzewam na codzień latem groszkowcem , spala mi za ok 80 zł paliwa/mc
    kominkiem jakos nie widze ogrzewania latem wody
    solary jak ktos ma $ to fajna sprawa
    pewnie sobie kiedyś sprawie takowe
    Witajcie, wtrącam się z sąsiedniego wątku Barwny mam takie pytanko do was, ogrzewacie dom i podgrzewacie wodę używając "groszka", jako że projekt barwny jest bardzo podobny bardzo was prosze napiszcie jakie są całkowite roczne koszty takiego ogrzewania, lub koszt m-czny ale w zimie le zużywacie tego groszku rocznie? Będę bardzo wdzięczna bo przyblizy mi to ewentualne koszty tego ogrzewania a jestem właśnie na etapie wyboru. dzięki

Strona 52 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony