dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 97
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1923
  1. #1041

    Domyślnie kominek i solary

    Witam wszystkich.
    Stwierdzilem, że podepnę się do dyskusji na temat kominka i solarów.
    Koszt mojego kominka wyniósł 6 000 zł z gotowych elementów, wkład francuzki okładzina jakiś kamień nie znam się na tym, w załozeniu jest to kominek do palenia w wekendy i od święta, do górnych pokoi rozprowadziłem nadmóch ciepłego powietrza - samoistny bez wymyszenia myśle, że przy paleniu można skorzystać na ogrzewaniu.
    Jeśli chodzi o kolektory słoneczne mam je założone od marca. Koszt 12 500. Dwie płyty na dachu zbiornik 220 litrów, dodatkowo grzałka elektryczna. Temperatura na zbiorniku nie spadła poniżej 40 stopni, max ustawiona temperatura w tej chwili na zbiorniku wynosi 70 stopnik ( możliwa 90 stopni) i w tej granicy się utrzymuje. W upalne dni włancza się cyrkulacja i oddaje część ciepłą ze zbiornika. Producent ekologia polska, 10 lat gwarancji. Żeby nie nadwyrężać budżetu solary zakupiłem przez BOŚ 20 rat bez odsetek. Kiedyś to się zwróci ale jak na razie jestem zadowolony. Zastanawiam się na dołożeniem jeszcze 4 płyt i podpięcia do CO.
    Pozdrawiam wszystkich.
    DAREK

  2. #1042

    Domyślnie

    Cytat Napisał maca@
    Cytat Napisał annecy
    ... Pańskim tokiem rozumowania dojdziemy zapewne do wniosku , że nie warto płacić więcej, bo nie ekonomicznie, za inne auto niż daewoo nexia w sedanie na gaz, bo w sumie wszystko tam jest i tanio się jeździ...
    jeżdzę oplem na ON i też jest ekonomicznie i bezpiecznie
    Cytat Napisał annecy
    ... bo lubię sobie przed nim zasiąść ze szklaneczką whiskey, a wątku ekonomicznego nawet nie biorę pod uwagę
    ..a na dach pooglądać solary ,z flaszką, się nie wybieram...
    z tonu wnioskuję że za dużo tej Whisky i AGRESJA się włącza :/
    żal tylko za ton wypowiedzi - nie jestem żebrakiem tylko proszącym o pomoc...
    Pzdr. Piotr
    jeśli czuje się Pan urażony tonem mojej wypowiedzi to przepraszam, nie taka była moja intencja...

    sugeruje jednocześnie nie tracić z oczu rzeczowych argumentów i porad, jakie zostały Panu przedstawione...
    pozdr

  3. #1043

    Domyślnie Re: kominek i solary

    Cytat Napisał darek1969
    Witam wszystkich.
    Stwierdzilem, że podepnę się do dyskusji na temat kominka i solarów.
    Koszt mojego kominka wyniósł 6 000 zł z gotowych elementów, wkład francuzki okładzina jakiś kamień nie znam się na tym, w załozeniu jest to kominek do palenia w wekendy i od święta, do górnych pokoi rozprowadziłem nadmóch ciepłego powietrza - samoistny bez wymyszenia myśle, że przy paleniu można skorzystać na ogrzewaniu.
    Jeśli chodzi o kolektory słoneczne mam je założone od marca. Koszt 12 500. Dwie płyty na dachu zbiornik 220 litrów, dodatkowo grzałka elektryczna. Temperatura na zbiorniku nie spadła poniżej 40 stopni, max ustawiona temperatura w tej chwili na zbiorniku wynosi 70 stopnik ( możliwa 90 stopni) i w tej granicy się utrzymuje. W upalne dni włancza się cyrkulacja i oddaje część ciepłą ze zbiornika. Producent ekologia polska, 10 lat gwarancji. Żeby nie nadwyrężać budżetu solary zakupiłem przez BOŚ 20 rat bez odsetek. Kiedyś to się zwróci ale jak na razie jestem zadowolony. Zastanawiam się na dołożeniem jeszcze 4 płyt i podpięcia do CO.
    Pozdrawiam wszystkich.
    toż to przechwałki a nie argument w dyskusji...

    pozdr

    poza tym , gdzie ta dyskusja ? ja jej nie widzę...

    ale to nic , uwaga ! pogłębiam dyskusję... czy radio cd w samochodzie mi się zwróci???

  4. #1044

    Domyślnie

    Witam!
    Od jakiegos czasu sledze ten watek, gdyz projekt zreczny wpadl nam w oko juz jakis czas temu. To forum sprawilo, ze jestesmy z narzeczonym juz prawie pewni co do tego projektu. No wlasnie....... prawie....... Do ostatecznej decyzji brakuje nam tylko "kropki nad i" w zwiazku z tym zwracam sie do was kochani forumowicze z pytaniem czy ktos buduje zrecznego w woj.mazowieckim?? i pozwolilby zobaczyc to cudo w realu??? Baaaardzo jestesmy ciekawi jak to wyglada na zywo. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich budujacych

  5. #1045
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piero20

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bita21
    Witam!
    Od jakiegos czasu sledze ten watek, gdyz projekt zreczny wpadl nam w oko juz jakis czas temu. To forum sprawilo, ze jestesmy z narzeczonym juz prawie pewni co do tego projektu. No wlasnie....... prawie....... Do ostatecznej decyzji brakuje nam tylko "kropki nad i" w zwiazku z tym zwracam sie do was kochani forumowicze z pytaniem czy ktos buduje zrecznego w woj.mazowieckim?? i pozwolilby zobaczyc to cudo w realu??? Baaaardzo jestesmy ciekawi jak to wyg
    lada na zywo. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich budujacych
    WITAM. MY BUDUJEMY NA TRASIE MIĘDZY MIŃSKIEM MAZ. A OTWOCKIEM JAK BY CO TO ZAPRASZAM

  6. #1046

    Domyślnie

    Cytat Napisał piero20
    Cytat Napisał bita21
    Witam!
    Od jakiegos czasu sledze ten watek, gdyz projekt zreczny wpadl nam w oko juz jakis czas temu. To forum sprawilo, ze jestesmy z narzeczonym juz prawie pewni co do tego projektu. No wlasnie....... prawie....... Do ostatecznej decyzji brakuje nam tylko "kropki nad i" w zwiazku z tym zwracam sie do was kochani forumowicze z pytaniem czy ktos buduje zrecznego w woj.mazowieckim?? i pozwolilby zobaczyc to cudo w realu??? Baaaardzo jestesmy ciekawi jak to wyg
    lada na zywo. Dziękuje i pozdrawiam wszystkich budujacych
    WITAM. MY BUDUJEMY NA TRASIE MIĘDZY MIŃSKIEM MAZ. A OTWOCKIEM JAK BY CO TO ZAPRASZAM


    Super na pewno przyjedziemy A ktory wariant zrecznego budujecie? I na jakim jestescie etapie? Widac juz wielkosc pomieszczen? super juz sie nie moge doczekac.

  7. #1047

    Domyślnie

    Kurcze nie dostałem powiadomienia na mejla, że tu taki ruch się zrobił.
    U nas zaczął się końcowy etap. Kafelki, podłączanie pieca, grzejników itp. Ja aktualnie jestem na etacie malarza i coraz lepiej mi idzie. W życiu bym nie przypuszczał, że mocno włochaty wałek osadzony na długim trzonku maluje praktycznie sam Gdyby jeszcze nie kłopoty z hydroforem to byłoby super, ale nie takie problemy się rozwiązywało.
    Byle do przodu. Pozdrowienia dla nowych zręczniaków!
    P.S. Może niedługo wrzucę parę fotek z placu boju.

  8. #1048

    Domyślnie Re: kominek i solary

    Cytat Napisał darek1969
    Jeśli chodzi o kolektory słoneczne mam je założone od marca. Koszt 12 500.
    maca@ ma solary za 8000.

    Ciekawe czy czymś się różnią?


    Cytat Napisał darek1969
    Żeby nie nadwyrężać budżetu solary zakupiłem przez BOŚ 20 rat bez odsetek.
    Czy możesz rowinąć temat kredytowania przez BOS? Czy to jest jakaś specjalna akcja? Preferowani są jacyś klienci?
    Pozdrawiam
    Habier
    ------------------------------------
    C77c

  9. #1049

    Domyślnie

    Witam,
    z informacji jakie posiadałem BOŚ ma podpisaną umowę z firmą SOLAR SHOP i oni załatwiają wszelki informacje o kredytach. wiem, że były 2 opcje:
    1. to dowolna ilość rat 1% miesięcznie
    2. do 20 rat bez żadnego oprocentowania.
    Klient przyjechał zrobił wywiad co mnie interesuje, doradził, zostawił druki dla banku po akceptacji przyjechali i je zamontowali.
    link do solarshop:
    http://www.solarshop.pl/
    Pozdrawiam
    DAREK

  10. #1050
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piero20

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    BITA21 MY BUDUJEMY C77C JESTEŚMY NA ETAPIE KOŃCZENIA HYDRAULIKI, W PONIEDZIAŁEK PRZYJEŻDŻA EKIPA OD POSADZEK, JUZ NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ!!!

  11. #1051

    Domyślnie Re: kominek i solary

    Cytat Napisał Habier
    maca@ ma solary za 8000.

    Ciekawe czy czymś się różnią?
    niczym się nie różnią - sprawa polega na tym że jeśli kupuje się komplet z piecem kondensacyjnym gazowym - to posiada on po pierwsze już niezbędne urządzenia do podłączenia a po drugie zestawy są zawsze tańsze niż kupowanie oddzielnie i dostosowywanie solarów do posiadanego już ogrzewania - to tyle ... a no i różnica w cenie oczywiście może wynikać od firmy, dostawcy i ilości pośredników którzy chcą zarobić
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  12. #1052
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie Re: kominek i solary

    Cytat Napisał Habier
    Czy możesz rowinąć temat kredytowania przez BOS? Czy to jest jakaś specjalna akcja? Preferowani są jacyś klienci?
    kilka lat temu przy zakupie pieca na olej opałowy również korzystałam z nisko oprocentowanego (chyba 2%) kredytu z BOŚ-a
    Bank Ochrony Środowiska wspiera w ten sposób zakup ekologicznych rozwiązań i nie ma żadnych preferencji co do klientów. Najlepiej załatwiać to przez dystrybutora, tak jak darek1969 załatwiał przez SOLAR SHOP tak moje formalności załatwiał BUDERUS.

  13. #1053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickoz
    Może niedługo wrzucę parę fotek z placu boju.
    zdjęcia w albumiku super, polecam wszystkim
    mickoz mam pytanko o blachę dachową - co to jest i jaki to kolor bo mi się bardzo podobuje

  14. #1054

    Domyślnie

    Dzięki aniziaki Jak skończę malowanko to wrzucę jeszcze parę.

    Co do dachu to nie jest blacha, tylko dachówka ceramiczna firmy RuppCeramika, kolor: tekowy.

  15. #1055

    Domyślnie

    nie przepadam za pokazywaniem wnętrz własnych domów..., ale skoro sam korzystałem , to teraz czas spłacać dług, hehe...

    dom jest niewykończony, ale to każdy sam zauważy..., sorry jeno za bałagan , wczoraj był kawalerski kolegi i niezbyt mi się chciało sprzątać dom do zdjęć...

    pozdr







    słynne drewno pod zadaszeniem




    część salonu z kominkiem





    kuchnia





    sypialnia



    kotłownia



    schody







    poddasze








    hmmm , to tylko tak poglądowo.. mam nadzieję , że się komuś przydadzą...

    pozdr

  16. #1056
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    hmmm .... annecy teraz rozumiem Twój wpis w moich komentarzach ....
    nie będzie łatwo ...
    domek świetny - szczególnie elewacja no i kuchnia - gratuluję!
    i napisz jeśli możesz coś o schodach: kto je robił z czego są no i ile kosztowały( )???

  17. #1057

    Domyślnie

    Cytat Napisał aziniaki
    hmmm .... annecy teraz rozumiem Twój wpis w moich komentarzach ....
    nie będzie łatwo ...
    domek świetny - szczególnie elewacja no i kuchnia - gratuluję!
    i napisz jeśli możesz coś o schodach: kto je robił z czego są no i ile kosztowały( )???
    buehehe, ten wpis to tylko podpucha taka była....
    sam najpierw chciałem domek z bala ale mi gotowe projekty niezbyt podchodziły plus to że , wymurować sobie sam wymuruje a na domach z bala to się trza znać... i bez firmy ani rusz...

    do meritum - schody robił znajomy stolarz, drewno merbau, cena 13.500 pln...

    pozdr

  18. #1058
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał annecy
    do meritum - schody robił znajomy stolarz, drewno merbau, cena 13.500 pln...
    pozdr
    ło matko! normalnie pogłupieli z tymi cenami!
    kurczę to mam problem - człowiek, który buduje mi dom wliczył schody i barierkę w cenę, ale będzie to zrobione z drewna sosnowego i polakierowane.
    Tak myślałam żeby sobie te schody zrobić z innego drewna (chodzi mi głównie o kolor - sosna jest piękna ale bardzo jasna a ja chciałabym mieć schody ciemne), no ale tak wywalić 13 koła za kolor????

  19. #1059

    Domyślnie

    myślę , ze możesz spokojnie zejść z tej ceny tysiąca abo dwa...
    ja płaciłem przy wysokim kursie euro ...

    nie wiem czy sosna to najlepsze rozwiązanie na schody...?
    robi się na lata... tu nie warto oszczedzac...
    zwykle robi się je z dębu, jesionu lub buka... oraz egzotyka oczywiście...

    jak kcesz mieć jasne schody to lepiej je zrobić z dębiny chyba... ja kciałem mieć ciemniejsze schody a to oznacza zastosowanie tez ciemniejszego drewna , które nie wytrze się do jasnego na krawędziach od użytkowania... podobno potem dobejcowywanie licho wygląda...

    pozdr

  20. #1060

    Domyślnie

    Cytat Napisał annecy
    nie przepadam za pokazywaniem wnętrz własnych domów..., ale skoro sam korzystałem , to teraz czas spłacać dług, hehe...

    dom jest niewykończony, ale to każdy sam zauważy..., sorry jeno za bałagan , wczoraj był kawalerski kolegi i niezbyt mi się chciało sprzątać dom do zdjęć...

    pozdr
    Kurcze! Myślałem, że to moja kuchnia. Bardzo ładna. "Musi" nam się podobać, bo też mamy taki układ (i ciemne meble), tylko u nas wszystko idzie wolniej , bo robię ją sam, tak jak i pozostałe rzeczy, po pracy.

    Kolor w salonie też w naszym guście. Myśleliśmy o "śliwce", ale będzie coś w beżach i brązach. No cóż układ wg stron świata nie pozwala na ciemne kolorki a tak bardzo je lubimy
    Gratulacje!
    <><><><><><><>
    C77b

Strona 53 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony