dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 85 z 97
Pokaż wyniki od 1.681 do 1.700 z 1923
  1. #1681

    Domyślnie

    szkrab...czy ja dobrze widze,ze sciana nad tarasem jest ocieplona grubszym styropianem?
    a jak zamierzasz mocowac laty na podbitke bo ja tez sie nad tym zastanawialam...co prawda mnie jeszcze do tego daleko ale przeciez mozna to i owo przemysliwac.....

  2. #1682

    Domyślnie

    beatenka,
    zgadza się, dołożyłem 10cm styropianu, żeby docieplić pokój i łazienkę. Podczas mrozów można było odczuć różnicę temperatur między tym pokojem, a dwoma innymi, które otacza pustka między ściankami kolankowymi. Być może, po założeniu podbitki problem by zmalał, jednak wolałem przykleić teraz styropian (w sumie 15mkw) niż później żałować.

    A co do podbitki, to będę podwieszał kantówki pod krokwiami a później powstawiam poprzeczki między nimi. Dodatkowe ocieplenie schowa się za podbitką.
    <><><><><><><>
    C77b

  3. #1683

    Domyślnie

    szkrab...to jaki gruby styropian dales na calym domu, ze zimno wyczuwales?
    ciekawe jakie sa odczucia innych zreczniakow?

  4. #1684

    Domyślnie

    witam
    moja wymarzona łązienka do której efektu dąże wygląda tak:


    i


    mam już wstępną wizualizację:



    ale moim zdaniem odbiega ona od inspiracji i nie wiem co z tym zrobić prosze o pomoc!


    ( Glazura- sciana. http://plytki24.pl/ceramika-paradyz/...rod_11706.html

    Mozaika czarna http://skleplazienki.pl/produkty/pal...ika-30x30/5857

    Mozaika grafitowa/szara http://plytki24.pl/ceramika-paradyz/...prod_7096.html

    płytki drewnopodnobne : noce by my way: http://www.paradyz.com.pl/Collection/new/noce )

  5. #1685

    Domyślnie

    sol26

    fajne łazienki, mój klimat....

    jeśli chodzi o Twoją wizualizacje to
    - nie wiem czy w oryginale tam jest drewno czy płytki drewno podobne... ja mam u siebie merbau bo jest ciepły i naturalny, ale masa z nim zachodu i cena.... ale materiał naturalny zawsze będzie ładniejszy...
    -te wizualizacje Twoje sa niezbyt wystarczające , przydałoby się wiecej rzutów... np. nie rozumiem tego murka... między wanna a... prysznicem? jak to ma wyglądać....?
    -podciągnij płytki do sufitu a nie do połowy...
    -wywal drewno ze słupka
    -liczą się proporcje i symetria lub aysymetria, u ciebie wszystko jest wyciągnięte
    -może warto dać wanne w poprzek a kibel za murkiem schowac ? jak ktoś ma tam sikać na stojąco?
    -drewno na podłodze wyciagnąłbym do ściany a nie zostawiał pośrodku z obwódką szarą
    -będzie ciemno w takiej łazience - a zatem licz, ze sporo punktów świetlnych trzeba dać ja mam 10 w łazience 2x4,5m i też dla niektórych jest ciemno...
    - dodasz wazoniki ,lusterka,miseczki kwiatki i bedzie git....

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez annecy ; 08-09-2011 o 08:46

  6. #1686

    Domyślnie

    annecy... czy Twój domek był podwyższany ?

  7. #1687

    Domyślnie

    Cytat Napisał annecy Zobacz post
    sol26

    fajne łazienki, mój klimat....

    jeśli chodzi o Twoją wizualizacje to
    - nie wiem czy w oryginale tam jest drewno czy płytki drewno podobne... ja mam u siebie merbau bo jest ciepły i naturalny, ale masa z nim zachodu i cena.... ale materiał naturalny zawsze będzie ładniejszy...
    -te wizualizacje Twoje sa niezbyt wystarczające , przydałoby się wiecej rzutów... np. nie rozumiem tego murka... między wanna a... prysznicem? jak to ma wyglądać....?
    -podciągnij płytki do sufitu a nie do połowy...
    -wywal drewno ze słupka
    -liczą się proporcje i symetria lub aysymetria, u ciebie wszystko jest wyciągnięte
    -może warto dać wanne w poprzek a kibel za murkiem schowac? jak ktoś ma tam sikać na stojąco?
    -drewno na podłodze wyciagnąłbym do ściany a nie zostawiał pośrodku z obwódką szarą
    -będzie ciemno w takiej łazience - a zatem licz, ze sporo punktów świetlnych trzeba dać ja mam 10 w łazience 2x4,5m i też dla niektórych jest ciemno...
    - dodasz wazoniki ,lusterka,miseczki kwiatki i bedzie git....

    pozdr
    z tym kibelkiem to na rację, bo jeśli masz podniesiona kolankowa o jeden bloczek to może być tam strasznie nisko (zobacz u mnie łazienkę na górze) ni jak nie da się tam dojść by nawet usiąść :-/ a i do kąpieli będzie mało miejsca nad głową dlatego u siebie zdecydowałem się wyciągnąć tak wannę prawie na środek łazienki bo w rezultacie skosy ścian byly by zbyt PRZYTŁACZAJĄCE (to chyba dobre określenie) Dobrze by było Wam sprawdzić jakoś w realu czy wam będzie odpowiadało takie ustawienie z tak duzym nawidem nad głową.
    Pozdrawiam Piotr.
    zręczny III - mały a jednak WIELKI domek
    http://maca.albumik.pl codziennie nowe zdjęcia
    hasło: c77c
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------
    zobacz też tutaj album: http://forum.muratordom.pl/member.php?97515-maca

  8. #1688

    Domyślnie

    sol...powaliles mnie tymi lazienkami....ja wlasnie wojuje z elektryka.....wiec ci co juz mieszkaja wiedza ,jak latwo w pustych murach okreslic gdzie chce sie miec np. kinkiety albo w lazience lustro i oswietlenie dodatkowe
    wychodzi na to ,ze juz teraz musze wiedziec gdzie co bedzie stalo ....od gniazdek w kuchni rozbolala mnie glowa
    z lazienkami jest jeszcze gorzej tu paskudzi sprawe ta nieszczesna scianka....a ni na nia sikac ani na nia usiasc czyli chyba jednak tam kibel sie nie sprawdzi
    ale podobno papier wszystko przyjmie wiec wizualizacja wcale nie wyglada najgorzej ale w mojej lazience by sie tak nie zmiescilo.

  9. #1689

    Domyślnie

    a jeszcze zapomnialam zapytac o najwazniejsze :GDZIE WY MACIE PRALKI??????????????

  10. #1690

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angela71 Zobacz post
    annecy... czy Twój domek był podwyższany ?
    nie. a wręcz przeciwnie - wydłużone krokwie o 10cm.... po to aby go optycznie obniżyć i mieć więcej miejsca pod okapami i tarasami.
    pozdr

    beatenka - pralnie z suszarnią zrobiliśmy w górnej łazience, tam sporo miejsca jest i można trochę miejsca na to przeznaczyć..
    pozdr

  11. #1691

    Domyślnie

    ten murek jest od prysznica.
    projektant mnie zapewnia ze pod tym oknem będzie wystarczająco miejsca żeby skorzystać z toalety...
    a co do łazienki to jednak zdecyduję się chyba na cos jaśniejszego bo nie chcę mieć kafelek do sufitu a w tej czarnej wersji to najlepiej wygląda jednak jak będą wysoko..
    więc taką czarno - szaro - drewnianą łązienkę zrobię jednak na dole.
    co do pytania o pralkę - ja swoją zamierzam wstawić w miejsce wc na dole.

  12. #1692
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i boguś

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    127

    Domyślnie

    U nas kafelki dojechały na budowę. Od poniedziałku kładą. Dziś montuja brodzik w małej łazience. Okazało się że trzeba trochę podkuc ścianę jakieś 2 cm bo inaczej brodzik 100 x 100 do wnęki 100 x 100 nie pasuje
    C77B L

  13. #1693

    Domyślnie

    Miło przeczytać jak wszyscy małymi kroczkami zmierzacie do przeprowadzki. Niestety ja raczej w tym roku już nie zacznę . Bardzo nad tym ubolewam, ale mimo to nie zniechęcam się namiętnie śledzę forum i stosowne notatki czynię ku pamięci. Pozdrawiam wszystkich zręczniaków.

  14. #1694

    Domyślnie

    Czy dobrze zauważyłam, że okna połaciowe w projekcie mają wymiar 78/150, który to rozmiar nie występuje ani w Fakro ani w Velluxie. Nie wiem już czy źle zobaczyłam czy rzeczywiście tak jest i w związku z tym pytanie jakie okna wstawiacie 78/140 czy 160?

  15. #1695
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam ZRĘCZNIAKÓW. Właśnie chyba podjęliśmy decyzję i po kilku przeróbkach nim się zajmiemy. Natomiast przed postawieniem kropki nad I chętnie byśmy podejrzeli już toki budynek w naturze. Ztąd moje pytanie czy jest gdzieś tutaj jakiś ZRĘCZNIAK z Łodzi lub okolic który byłby skłonny pochwalić się swoim dziełem.
    Pozdrawiam

  16. #1696

    Domyślnie

    Cytat Napisał beatenka Zobacz post
    a jeszcze zapomnialam zapytac o najwazniejsze :GDZIE WY MACIE PRALKI??????????????
    moja znalazła swoje miejsce w skosie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	image007.jpg
Wyświetleń:	278
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	74153  

  17. #1697

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Witam ZRĘCZNIAKÓW. Właśnie chyba podjęliśmy decyzję i po kilku przeróbkach nim się zajmiemy. Natomiast przed postawieniem kropki nad I chętnie byśmy podejrzeli już toki budynek w naturze. Ztąd moje pytanie czy jest gdzieś tutaj jakiś ZRĘCZNIAK z Łodzi lub okolic który byłby skłonny pochwalić się swoim dziełem.
    Pozdrawiam
    Witam budujemy w Łodzi jaką wersję macie zamiar budować? my mamy C77c lustro jeżeli Was ta wersja interesuje możemy się umówić ale tylko w soboty [email protected]

  18. #1698

    Domyślnie

    nairda...wlasnie mnie zatkalo...jaki niesamowity pomysl z ta pralka....u mnie bedzie stala za kominem ..frontem do wanny mam juz zrobione przylacze albo w lazience na dole ale tylko opcjonalnie a najprawdopodobniej w pomieszczeniu gospodarczym....moze to nie jest najlepsze rozwiazanie ale ja zamierzam mieszkac na dole wiec pralka na gorze sie nie bardzo sprawdzi

  19. #1699

    Domyślnie

    uff ... w koncu sie udało... jest juz pozwolenie a nawet prawie skonczona podmurowka . teraz trzeba tylko ładnej pogody bo jak jesien bedzie taka jak lato to nawet nie uda sie wyciagnac do gory... ale mamy nadzieje , ze pogoda sie utrzyma , moze sniegu narazie nie bedzie . w tym roku tylko chcemy przykryc i narazie tyle- reszta ruszy znowu na wiosne... zazdroszcze wszystkim ,ktorzy sa juz na etapie wykonczeniowki albo lepiej -juz mieszkaja ! ciekawe kiedy ja bede na tym etapie...

  20. #1700

    Domyślnie

    Cytat Napisał nairda_g Zobacz post
    moja znalazła swoje miejsce w skosie
    pomysł z pralka super !

Strona 85 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony