dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 86 z 97
Pokaż wyniki od 1.701 do 1.720 z 1923
  1. #1701

    Domyślnie

    Małymi kroczkami coś tam chcę działać i w oczekiwaniu na pozwolenie prowadzę wstępne rozmowy z hipotetycznymi wykonawcami. Pan nr 1 powiedział tak: stan zerowy z przyłączami, izolacja poz. i pion. i cała ta reszta za robociznę 10 tyś, kondygnacja 20 tyś. i poddasze z dachem 20 tyś oczywiście cały czas mówimy o kosztach tzw. robocizny. W sumie wychodzi 50 tyś za robociznę za surowy otwarty. Proszę o opinie na ten temat, czy to dużo czy mało? Dodam jeszcze że ten wykonawca jest taki sobie przypadkowy bez jakiś referencji. Pan nr 2 ma odezwać sie po niedzieli.

  2. #1702

    Domyślnie

    ja mialam niby dobrego wykonawce i tyle wlasnie mnie kosztowalo co piszesz...ale czy cena odpowiada jakosci mozna na ten temat dlugo dyskutowac...a o MARNOTRASTWIE materialow nie wspomne np. zamiast gwozdziami zbijac deski ..drogimi wkretakami tez mozna i tak sie inwestor nie doliczy....1 kilo w ta strone albo 5 kilo w tamta.....wiec moja rada juz po tzw.PTOKACH....jak nie bedzie dobrego kierbuda od 8.00 do 18.00 to siedz sama na budowie i badz jak upierdliwa mucha konska
    ja niestety nie bylam i to byl po nieco moj blad
    pozdrawiam i zycze duzo KONSKIEGO ZDROWIA przy budowie zreczniaka

  3. #1703

    Domyślnie

    Tak podejrzewałam z tym marnowaniem materiałów po niedzieli mam mieć wycenę surowizny zamkniętej, firma solidna i średnio tania tak mówią znajomi.No i jeszcze w przyszłą sobotę też spotkanie z wykonawcą. Może coś uda się wybrać. Pozdrawiam.

  4. #1704

    Domyślnie

    jesteśmy w trakcie robienia tarsu - zaraz dorzucę zdjecia, z tyłu będzie miał ok 35 m2.
    wykonawca powiedział mi że za materiały wyjdzie ok 8 tys i nie wiem ile weźmie za robociznę czy nie za dużo wyszły te materiały?
    bloczki zbrojenie itp.

  5. #1705

    Domyślnie

    Cisza na forum, chyba wszyscy budują...no są jeszcze tacy jak ja tzn czekający na papiery.

  6. #1706

    Domyślnie

    trochę budują, trochę wojują, trochę wykańczają... się
    wstawiliśmy właśnie drzwi wewnętrzne, robimy wstępne malowanie ścian (wybór kolorów nie będzie łatwy...), no i po zainstalowaniu drugiego szamba (to dłuuuuga historia) zrobiliśmy wstępne równanie terenu - koparkowy szalał kilka godzin

  7. #1707
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i boguś

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    127

    Domyślnie

    U nas sie bardzo dużo dzieje, ale rzeczywiscie musze sie zmobilizowac, porobic jakies zdjecia, żeby Wam to wszystko pokazać.
    C77B L

  8. #1708

    Domyślnie

    prosimy o zdjęcia!

  9. #1709

    Domyślnie

    Zdjęcia! Zdjęcia! Zdjęcia! Zdjęcia!

  10. #1710

    Domyślnie

    w moim dzienniku dodałam zdjęcia tarasu i wejścia

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...obitka-buduje-)

  11. #1711

    Domyślnie

    Dziś dostałam wycenę SSZ, pan wykonawca wyliczył 228.000,00. Proszę o posty w tej sprawie.

  12. #1712

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angela71 Zobacz post
    Dziś dostałam wycenę SSZ, pan wykonawca wyliczył 228.000,00. Proszę o posty w tej sprawie.
    hmmm... ale czego konkretnie od nas oczekujesz?
    cena zależy od technologii i jakości materiału... możesz mieć zręczniaka za 200kpln i za 500kpln...
    pozdr

  13. #1713

    Domyślnie

    No fakt za mało szczegółów podałam ...

  14. #1714

    Domyślnie

    wykonawca mnie juz pogania a ja nie mogę się zdecydować czy ma być podbitka czy nadbitka..
    co macie u siebie?
    czy biorąc pod uwagę to ze mój domek będzie w takim stylu - czyli czarny dach, jasna elewacja, stolarka okienna w kolorze złoty dąb i do tego gdzie niegdzie na elewacji panel elewacyjny w kolorze okien
    dąże do takiego efektu:

    podbitka moze być zrobiona z tych samych paneli elewacyjnych które będą przy oknach no i kolor będzie całości zgrany - jaka wysokośc tej podbitki ma być?
    czy nadbitkę wybrać?

  15. #1715

    Domyślnie

    sol26,
    jak wcześniej pisałem, robię u siebie podbitkę. O ile nadbitka wyglądałaby "jako tako" na krótszych okapach, to bardzo nieciekawie będzie wyglądać okap nad tarasem. Tam jest ok 3,5m w najwyższym punkcie. Za jakiś czas trzeba będzie tam wejść i zakonserwować... Poza tym ptaki i pająki chętnie tam zaglądają i jest co sprzątać. Nad tarasem mieliśmy co roku gniazdo ptaków. Jak się zorientowaliśmy, to były już jajka, więc ich nie likwidowaliśmy.
    <><><><><><><>
    C77b

  16. #1716

    Domyślnie

    ja myslalam,ze to sie robi na koncu..tzn.podbitke ale jak ma wygladac nadbitka to nie bardzo wiem....ja mam w kolo nabity struktonit a podbitka bedzie biala chyba plastikowa to sa wlasnie te dylematy na budowie ,,,,,trzeba szybko podjac decyzje a czlowiek nie wie co albo nie jest do konca przekonany czy robi dobrze....i stad sie biora tzw. nie przespane noce hahaha powodzenia

  17. #1717
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i boguś

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    127

    Domyślnie

    Rzeczywistość u nas na budowie zmienia sie z dnia na dzień i zdjęcia robią się nieaktulne, zanim je wstawie
    Ale aby wstawić cokolwiek, zobaczcie jak dom wygląda z zewnatrz - jakies 1,5 tyg temu. Oraz wiata na dodatkowe auto.
    Taras drewniany jest gotowy, kładą właśnie kostkę granitową, na ścieżki. A wewnątrz - położone już wszędzie kafle, salon, kuchnia, przedpokój etc - brak jeszcze fug; łazienki gotowe. Zdjecia juz nieaktualne ale chciałam abyscie zobaczyli płytki i moją wnękę na pralkę.
    Teraz chyba będą kleić listwy przysufitowe i powoli wybieram kolory na ściany.
    Schody zamówione, do montażu w pierwszych dniach listopada (tak dla przypomnienia wstawiam zdjęcie schodów modelowych)
    Praca wre...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek1.jpg
Wyświetleń:	480
Rozmiar:	72,6 KB
ID:	78373   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek3.jpg
Wyświetleń:	444
Rozmiar:	75,8 KB
ID:	78374   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek5.jpg
Wyświetleń:	437
Rozmiar:	43,8 KB
ID:	78375   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	domek6.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	39,8 KB
ID:	78376   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	schody2.jpg
Wyświetleń:	441
Rozmiar:	27,1 KB
ID:	78377  

    C77B L

  18. #1718

    Domyślnie

    a ja walcze z podloga

  19. #1719

  20. #1720

    Domyślnie

    Beatenka ... idziesz jak burza.... pozdrawiam.

Strona 86 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony