dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 95 z 97
Pokaż wyniki od 1.881 do 1.900 z 1923
  1. #1881

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas.dz Zobacz post
    Potwierdzam schody na prawdę robią wrazenie, no i widzę na pozostałych zdjęciach ze wszystko bardzo ładnie dobrane jeśli chodzi o kolorystykę. Masz gust Sylwia. Czuje ze u mnie bedzie duzy problem z aranzacją wnętrza bo mamy całkiem rózne wizje z zoną, no i ciekawe co z tego naszego kompromisu wyjdzie
    Dzięki... Cieszę się ze nasze pomysły się podobają to że ten dom tak wygląda to w 80 % zasługa mojego męża -to on od początku miał wizję jak to będzie wyglądało ja tylko akceptowałam projekty Kolor przewodni to biel i antracyt - okna brama i drzwi zewnętrzne też antracytowe jedynie w pokoju córki jedną ścianę malujemy na pastelowy fiolecik...

  2. #1882

    Domyślnie

    Czuję ze nasze domy z zewnątrz mogą być bardzo podobne poniewaz tez postawiliśmy z zona na antracyt. Jeśli chodzi o elewację to myślę ze wybierzemy jakiś bardzo jasny kolor.

  3. #1883

    Domyślnie

    My też stawiamy na jasny kolor elewacji-ale to chyba w przyszłym roku... mamy już za sobą pierwszą nocke w naszym Zrecznym!!! Mimo warunków nadal biwakowych spało się suuupeer powoli zjeżdżają meble -dziś do pokoju Nikoli, robi się coraz bardziej domowo mnóstwo pracy i nerwów ale radość z pierwszej nocy "na swoim" bezcenna

  4. #1884

    Domyślnie

    Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze, u mnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim zaliczymy pierwszą nocke. Jutro kończę tynkować ( z Panem Jankiem) garaz po to by móc załozyć bramę przed zimą. A czym ogrzewacie dom?

  5. #1885

    Domyślnie

    Moja pierwsza noc w zręcznym wydaje się tak odległa, że nie wiem czy wogóle nadejdzie

  6. #1886

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtas.dz Zobacz post
    Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze, u mnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim zaliczymy pierwszą nocke. Jutro kończę tynkować ( z Panem Jankiem) garaz po to by móc załozyć bramę przed zimą. A czym ogrzewacie dom?
    ja myślałam że też nigdy nie nadejdzie ten czas... A dziś właśnie kładę się spać u siebie zmęczona pozbywaniem się kurzu budowlanego prawie skończone prawie czysciutko.... Tylko mieszkać!!! Dom ogrzewany gazem zobaczymy jak to wyjdzie :-/

  7. #1887

    Domyślnie

    Cytat Napisał Angela71 Zobacz post
    Moja pierwsza noc w zręcznym wydaje się tak odległa, że nie wiem czy wogóle nadejdzie
    Cierpliwości Angela zanim się obejrzysz będziesz już na swoim!

  8. #1888
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MARCIN C77CL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Witam Szanownych Formowiczów zręcznego
    Również buduję C77CL z delikatnymi modyfikacjami
    Właśnie tynkarze skończyli robotę i dzisiaj wjechałstyropian na podłogę
    Okna i brama w kolorze antracyt (jak widzę na topie)

    I od razu pierwsza prośba:
    Proszę o info ile m2 wełny poszło Wam na ocieplenie poddasza - mam okazję kupić tanio rockwoola 0,35. Tylko zastanawiam się nad ilością
    Z góry dzięki

  9. #1889

    Domyślnie

    W temacie wełny nie pomogę... My ocieplalismy pianą... Koszt 10 tys. A czy było warto ocenimy po sezonie grzewczym faktycznie antracyt dominuje ostatnio ciekawy,spokojny kolor przy jasnej elewacji wygląda super...

  10. #1890
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MARCIN C77CL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Ten koszt to samo ocieplenie czy z zabudową?
    I jaka lambda takiej piany? Lepsza niż wełny o,35?

  11. #1891

    Domyślnie

    Koszt bez zabudowy niestety :-/ jaka lambda to pojęcia nie mam :-/ale z tego co mówil wykonawcy 10 cm takiej piany to 18 cm waty,dobrze izoluje bo wypełnia wszystkie szczeliny - zdania są podzielone -wełna jest chyba mimo wszystko taniej... A tak jak pisałam wcześniej sami niewiele możemy w tej chwili powiedzieć jak to się sprawdzi - latem jeszcze nie mieszkaliśmy a sezon zimowy dopiero przed nami...poczytaj o właściwościach i opinie innych budujących i wtedy podejmiesz decyzję na ten moment nasza decyzję uważamy za słuszną

  12. #1892

    Domyślnie

    Ciekawa też jestem MarcinC77CL jakie zmiany wprowadziłes w swoim Zrecznym może masz jakieś zdjęcia?

  13. #1893
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MARCIN C77CL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Zmiany naprawdę symboliczne
    Na parterze połączyłem łazienkę i kibelek w jedno pomieszczenie, schody metalowo-drewniane zamiast betonu, z 2 ścianki usunięte (jedna w korytarzu na parterze koło łazienki) i ogrzewanie pompą ciepła. ... I to tyle.
    Jutro postaram się wkleić jakieś fotki. Jako świeżak na forum będę próbował wkleić.

    Czyli pianki macie 10 cm? Patrzyłem na przestrzeń między krokwiami i tam wchodzi 20 cm waty. Muszę poszukać jakiejś firmy docieplającej pianką i przekalkulować...

  14. #1894
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MARCIN C77CL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20140929_17_57_38_Pro.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	282369

  15. #1895
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MARCIN C77CL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Znalazłem firme ocieplająca pianką- na sobotę jestem umówiony na wycenę.

    A tak z innej beczki - Sylwia schody masz super, ale będą poręcze czy zostaną bez?
    Bo jak bez poręczy, to do parapetówki wykupiłbym dobre OC

  16. #1896

    Domyślnie

    zwiedzanie domu może być na początku imprezy a potem zakaz wstępu na górę ale tak poważnie to poręcz będzie z jednej strony tylko tak jakoś nam zeszło i jeszcze nie mamy nawet zamówionego fachowca :-/ więc co najwyżej opóźni się parapetówka my już biegamy po tych schodach i brak barierki nie przeszkadza chociaż fakt faktem po imprezie jeszcze tam nie wchodziłam...
    Ostatnio edytowane przez sylwia 30 ; 03-10-2014 o 17:49

  17. #1897

    Domyślnie

    A pianki mamy ok 16 cm /miejscami nawet więcej bo krokwie mają 16 cm a miejscami są całe zalane/

  18. #1898
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MARCIN C77CL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Mam wycenę - 9000 za grubosc ok 18 cm. Lambda 0,3.
    Ma to odpowiadac grubosci ok 25 wełny.
    Kurcze grubo się zastanawiam, bo jak sobie wyliczyłem koszt wełny +robocizna, to różnica jest niewielka...

  19. #1899
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    MARCIN C77CL

    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    15

    Domyślnie

    Poczytałem sobie trochę o tej piance i wygląda, że nie byłby to zły pomysł
    Jedyny minus, to że kładziona może być przy tem co najmniej + 5 stopni i 2 tyg po wylewkach...
    15 października mam mieć robione wylewki... Ciekawe jakie temperatury będą w listopadzie...

  20. #1900

    Domyślnie

    No to cena nawet przystępna - i też bez zabudowy? początek listopada bywa różny...Ale mam nadzieje że +5 w ciągu dnia to jeszcze złapie- jakoś niekoniecznie lubię zimę...
    Ostatnio edytowane przez sylwia 30 ; 05-10-2014 o 14:27

Strona 95 z 97

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony