dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Peknieta szyba

    Witam, zarejestrowalem się na to forum aby uzyskać trzecia opinie. W słoneczny dzień wyszedłem z domu, kiedy wróciłem takie oto pęknięcie miałem na szybie od drzwi balkonowych. Zadzwoniłem do firmy co montowana okna, ale ich opinią jest taka że oni nie widzą tam swojej winy (montażowej) i wymiana na mój koszt. Dodam tylko że rok wczesniej również pękła mi szyba na tych samych drzwiach, wtedy się przyznali że gwóźdź montażowy uszkodził szybę. Okno mam po słonecznej stronie, jak jest bezchmurny dzień to od około 13-14 do wieczora mam słońce.
    Czy ktoś tu na forum mial/ma podobny problem?
    Czy pęknięcie to faktycznie niczyja wina?
    Jak sobie poradzić z takim problemem skoro to drugie pęknięcie w ciągu roku?
    Z tego co mi powiedzieli, to oni biorą odpowiedzialność za bledy przy montażu, a jak usterka była już na szybie to nie.
    Dziękuję za każdą pomocny post w temacie.
    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200527-WA0007.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	444562   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20200527-WA0010.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	444563  
    Ostatnio edytowane przez _Marcin__ ; 27-05-2020 o 09:08

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Marcin__ Zobacz post
    Czy ktoś tu na forum mial/ma podobny problem?
    Tak.
    Użyj szukajki.

  3. #3

    Domyślnie

    Jako, że temat rozpoznawałem z firmami montującymi okna to sprawa wygląda tak.
    Jeżeli masz nierówno nasłonecznione szyby w oknie to przez różnice temperatur szyba może samoczynnie pęknąć.
    Firmy produkujące okna oraz montażowe nie dają na takie coś żadnej gwarancji czy rękojmi.

    Pytanie czy nie zostawiłeś przykładowo rolet opuszczonych do połowy okna, żeby się pomieszczenie mniej przegrzewało, a jednak wpadało trochę światła?

    Tam gdzie okna będą w budynku nierównomiernie naświetlone polecano mi zastosować hartowane szyby.
    To się oczywiście wiąże z kosztami jednak prawdopodobnie ma to załatwić ten problem.

    Nie jestem ekspertem dlatego zweryfikuj tę informację.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Bardzo realne, że są to pęknięcia termiczne. Nierównomierne nagrzewanie szyby może tak się objawiać. Powtórzę się po raz kolejny: mam szybę, która pękła dwukrotnie w odstępie dwóch lat z dokładnością co do tygodnia. Teraz klient dopłacił do hartowanej..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Skoro teraz ma hartowana to możesz spać spokojnie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony