dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła, problem

    Witam wszystkich. Mam Na imię Darek.
    Planuję zamontować PC P-W. W związku z ty, że dostałem kilka ofert rozbieżnych 100% czyli od 8 do 16kw najpierw zlecę obliczenia OZC... ale do rzeczy.
    W chwili obecnej w sezonie nie grzewczym CWU grzeję https://agaterm.pl/pompy-ciepla-cwu/...238496897.html , sprzęt kupiłem dwa lata temu tak, że pracuje już 3 rok. Jestem bardzo zadowolony, wygoda i koszty.
    Czy ktoś ma pojęcie, doświadczenie lub pomysł jak wykorzystać to urządzenie po zamontowaniu pompy ciepła? Wydaje mi się że mało sensowne jest aby pracowały dwie pompy ciepła ale czy np jako zbiornik na cwu mogło by to służyć? Zbiornik swoje kosztuje a Kaliko nie łatwo sprzedać. Bez sensu żeby stało i się kurzyło.

    Druga sprawa, czy są na forum może osoby użytkujące PC De dietrich? Jeśli tak to poproszę o jakieś opinie, wrażenia i doświadczenia z tą marką. Mam możliwość mieć taką pompę taniej o jakieś 20%. Niestety niewiele informacji w sieci na ich temat.

    Dzięki za pomoc Darek

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Jeśli znasz instalatorów PC tej firmy, to może mogą dać Ci parę adresów gdzie montowali i wtedy popytasz Użytkowników? Ja tak działałem po zdecydowaniu się na PC - instalator jak najbliżej a później rozmowa z użytkownikami tego co montował.
    Co do PC cwu - skoro sprzedają same pompy, bez zbiorników, to prawdopodobnie mógłbyś użyć samego zbiornika, ale gdyby udało się ją sprzedać za np 4000pln, to miałbyś zbiornik z górnej półki cenowej

  3. #3

    Domyślnie

    Idea sprzedaży jest dobra. Najprawdopodobniej nie da się tego zasobnika wykorzystać do PC (inny sposób grzania wody).

    Kiedy trwały u mnie prace wykończeniowe, akurat ktoś mi polecił instalatora PC De Dietrich (okazało się, że rodzinę ).
    Trochę poczytałem, ale nie przekonywały mnie zasobniki emaliowane w tzw. lodówkach (all in one).

    Cała reszta bez szału, aczkolwiek cena jaką dostałem była atrakcyjna.
    Ostatnio edytowane przez ProStaś ; 30-05-2020 o 10:30
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Sprawdź oferty z i bez zasobnika do nowej PC. Obstawiam, że za zasobnik z montażem zapłacisz więcej, niż dostaniesz za obecną PC. Jeżeli tak, to zostawiłbym starą PC montując nową tak, żeby łatwo było podpiąć zasobnik i dopiero jak padnie to wstawił nowy zasobnik.

  5. #5

    Domyślnie

    De Dietrich sprzedaje też pompy pod marką Sofath. Jest parę wątków na ten temat. Mają też powietrzne.

  6. #6

    Domyślnie

    Pytajnick: Co do PC cwu - skoro sprzedają same pompy, bez zbiorników, to prawdopodobnie mógłbyś użyć samego zbiornika, ale gdyby udało się ją sprzedać za np 4000pln, to miałbyś zbiornik z górnej półki cenowej

    niestety, nie ma szans na taka cenę może max 3 tyś


    Stos: A nie warto rozważyć zainstalowanie PC tylko do grzania bo będzie tańsza i prostsza a co za tym idzie bardziej niezawodna i zostawić to co działa dobrze do CWU.

    ten dietrich działa od +4 stopni C

    Kaizen: Obstawiam, że za zasobnik z montażem zapłacisz więcej, niż dostaniesz za obecną PC. Jeżeli tak, to zostawiłbym starą PC montując nową tak, żeby łatwo było podpiąć zasobnik i dopiero jak padnie to wstawił nowy zasobnik.

    tak mi podpowiedział kuzyn od Dietricha

    maciejos36: De Dietrich sprzedaje też pompy pod marką Sofath. Jest parę wątków na ten temat. Mają też powietrzne.

    dzięki, zainteresuję się.

    nie wiem jak cytować, sorry

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Czyli Twoja PC do CWU pobiera powietrze z zewnątrz.
    Próbowałeś pobierać powietrze z wnętrza domu?
    Jej sprawność jest wtedy znacznie wyższa w zimie a w lecie działa jak klimatyzator.

    Cytujesz naciskając ikonkę w prawym dolnym rogu (pod wpisem który chcesz cytować) wyglądającą jak chmurka z cudzysłowem.
    To jest jakaś myśl, muszę to przeanalizować. I tak będę demontował piec na groszek więc w kotłowni będzie już "czysto" i nie będzie się pylić. Dzięki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony