dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Basenowa pompa ciepła

    Witam posiadam basen o wymiarach 412x201x122 lustro wody ma wysokości max 110cm a łączna pojemność to 8124L. Zastanawiałem się na zakupieniem do basenu basenowej pompy ciepła:

    https://wszystkodobasenow.pl/pompa-c...-malego-basenu

    Basen stoi od strony południowej i przez prawie cały dzień jest w słońcu w zeszłym roku temp wody była i nawet 30 stopni w czerwcu. W tym roku wszyscy widzimy jaka jest jest pogoda i na dworze 15 stopni. Basen stoi na styropianie a na noc na lustro wody jest kładziona fiola bąbelkowa do zatrzymywania ciepła oraz dodatkowo nad basenem jest rozciągana pokrywa aby bardziej zatrzymać temperaturę nocą. I teraz pytanie czy taka pompa ciepła zda egzamin ??? o prąd zbytnio się nie martwię bo na domu jest instalacja fotowoltaiczna o mocy 8.25 kWp. Założenie jest takie aby w pochmurne dni woda w basenie miała 28 stopni. Dlatego pytanie do was bo nie wiem czy jest sens wydawania pieniędzy i żeby się nie okazało że to ustrojstwo nie zda egzaminu i a pieniądze wyrzucone w błoto.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam basenową pompę ciepła. Dzięki temu sezon mam od maja do końca września.
    Więcej możesz zobaczyć na tym filmie https://youtu.be/0n03ntFkKVw

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem że zdaje egzamin ?? Mnie interesuje ten model bo jednak za dużego basenu nie mam i szkoda mi pieniądze inwestować w pompy do baseny 30m3 jak mój ma 8m3
    Jak z serwisowaniem czy każda firma która zakłada klimatyzację w domach poradzi sobie z tym ustrojstwem ?? Sorry za głupie pytania ale to moje pierwsze podejście pod pompy ciepła do basu i dopiero uczę się wszystkiego.

  4. #4

    Domyślnie

    Pokazałem Ci jak działa basenowa pompa ciepła i czego możesz od niej oczekiwać, nigdzie nie mówiłem, że masz kupić taki model.
    Ta pompa, której dałeś link raczej nie ma funkcji autodefrost. Jak taka funkcja działa, to miałeś okazję zobaczyć na filmie.
    Sam musisz zdecydować, czy będzie Ci potrzebna, czy nie.
    Czy każda firma poradzi sobie z serwisowaniem, to ja tego nie wiem, to jest z założenia, przy normalnej eksploatacji urządzenie bezobsługowe.

  5. #5

    Domyślnie

    Ten filmik oglądałem i bardzo mi się podobał więc dlatego zastanawiam się na zakupem takiej pompy tylko mój basen nie jest duży i trochę szkoda mi ładować parę ładnych tysięcy do tak małego basenu jaki posiadam jakbym miał basen 30m3 to tak wtedy ma sens inwestycja chociaż z drugiej strony jak mam kupić dla przykładu tą pompę co podałem i efekt zero to też bym jej nie kupił. No nic będę musiał bardziej zgłębić temat czy warto dać te 1800zł czy np nie lepiej dołożyć z 500zł i kupić coś pewniejszego, Mam możliwość kupienia nowej pompy za 3000brutto
    https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-...pcwb-35kw.html

    A co do założenia że urządzenie bezobsługowe to jak to ma się do uzupełniania odczynnika?? bo jak dobrze pamiętam jest tam gaz o znaczeniu R32.
    Ostatnio edytowane przez SuchyX ; 01-06-2020 o 15:59

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrze sobie przemyśl wszystkie za i przeciw, porównaj kilka modeli pomp, zwróć uwagę, która ma autodefrost, czy potrzebujesz tej funkcji.
    O potrzebę uzupełniania czynnika, najlepiej zapytać w serwisie lub u dystrybutora.

  7. #7

    Domyślnie

    Napisałem do sprzedawcy o serwisowanie oraz czy posiada jakieś pompy z autodefrost zobaczymy co odpisze bo jak przeglądam oferty to mało kto ma w opisie o tej funkcji a wydaje się że ta funkcja jest całkiem przydatna. No nic dzięki za porady i czekam na to co odpisze sprzedawca.

  8. #8

    Domyślnie

    No i dobrze zrobiłeś. Najlepiej pytać u źródła

  9. #9

    Lightbulb

    I o to dostałem odpowiedź

    "Nie ma potrzeby robić przeglądów

    Po okresie gwarancyjnym każda firma od klimatyzacji"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony