dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiktor-CK

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-453
    Posty
    38

    Domyślnie Aluminiowe drzwi wejściowe - jaki producent ???

    Witam,

    Szukam drzwi wyjściowych o wymiarach 2300 x 160, myślałem początkowo o drzwiach Wikęd ale podobają mi się też aluminiowe dostałem ofertę na Aluhaus i w stosunku do Wikęda nie ma tak dużej różnicy przy tym wymiarze.
    Z tego co przeglądam internet to większość producentów drzwi aluminiowych produkuje je w oparciu o konkretny system profili np. Aluprof.
    Czy znacie i możecie polecić jeszcze jakiś producentów drzwi aluminiowych?
    Przeglądałem stronę firmy EKOOKNA czy OKNO PARTNER czy ktoś ich zna i może daj jakąś opinię o ich produktach a konkretnie drzwiach?


    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Twoje rozpoznanie pokazało dobre myślenie.
    Tak, firmy produkują drzwi aluminiowe w oparciu o konkretne systemy gotowych profili (np. Aluprof, Aliplasti, Schueco, Ponzio, Yawali) i wypełnień (prostych lub zdobionych - np. Adeco, Veyna). Oczywiście to tylko trzon drzwi, bo o istotnych parametrach jakościowych zdecydują drobiazgi..
    Także - drzwi alu możesz znaleźć u teoretycznie każdego producenta okien z nieskatalogowanej oferty (np. Jezierski z Kielc), możesz też wybierać wśród firm stawiających na drzwi bardziej: Oknoplast, Wiśniowski, Krispol jak i szukać w firmach małych, np. Alusystemy.com

    Wikęd też ma w ofercie drzwi alumionowe, tj. taką hybrydę - ościeżnica alu (jak we wcześniej wymienionych) + skrzydło pokryte blachą alu, ale oparte na konstrukcja rama drewniana+pianka) - dlatego ich drzwi są troszkę inne.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wiktor-CK

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-453
    Posty
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Twoje rozpoznanie pokazało dobre myślenie.
    Tak, firmy produkują drzwi aluminiowe w oparciu o konkretne systemy gotowych profili (np. Aluprof, Aliplasti, Schueco, Ponzio, Yawali) i wypełnień (prostych lub zdobionych - np. Adeco, Veyna). Oczywiście to tylko trzon drzwi, bo o istotnych parametrach jakościowych zdecydują drobiazgi..
    Także - drzwi alu możesz znaleźć u teoretycznie każdego producenta okien z nieskatalogowanej oferty (np. Jezierski z Kielc), możesz też wybierać wśród firm stawiających na drzwi bardziej: Oknoplast, Wiśniowski, Krispol jak i szukać w firmach małych, np. Alusystemy.com

    Wikęd też ma w ofercie drzwi alumionowe, tj. taką hybrydę - ościeżnica alu (jak we wcześniej wymienionych) + skrzydło pokryte blachą alu, ale oparte na konstrukcja rama drewniana+pianka) - dlatego ich drzwi są troszkę inne.

    Dzięki za info.

    Przeglądałem też stronę alusystemy i oni też mają drzwi chyba na profilu aluprof.

    O aluminiowych drzwiach firmy Wikęd wiem z tym że wizualnie i konstrukcyjnie te drzwi wyglądają tak jak stalowe z tym że blacha jest alu. Z firmy Wikęd zamówiłem boczne drzwi optimum z ościeżnicą termo.

    Czy możesz polecić któregoś z producentów drzwi aluminiowych? Od Jezierskiego mam właśnie okna, nie wiedziałemże robią też drzwi.

    Problem u mnie w regionie jest taki że oprócz dystrybutorów wiśniowskiego i aluhaus nie mogę znaleźć innej oferty.


    Pozdrawiam

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Osobiście uważam, że drzwi są ważniejsze pod kątem wykonania i montażu niż drzwi, także szukaj bardziej.. Niestety - nie znam Kielc i tamtego rynku. Aluhaus, Wiśniowski, Krispol są warte rozważenia. Ale koniecznie z dobrym montażem (to że ktoś ma katalog W bo sprzedaje ich bramy o niczym nie musi świadczyć). Wyceń te Alusystemy - na fb ich realizacje robią dobre wrażenie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #5

    Domyślnie

    Też polecam skontaktować się z Alusystemy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony