dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Skrzydłokwiat marnieje w oczach

    Witam,
    Mam problem z skrzydłokwiatem, mianowicie zauważyłam pleśń na torfie, był kupiony jakieś 2 tyg. temu, podarowany mi na prezent urodzinowy. Ogólnie stan jest dobry, niektóre liście są sztywne, nie sprawia problemów wizualnych.
    Małe listki, które wypuszcza u dołu zaczynają brązowieć (nie wszystkie), tak samo jest z kwiatostanem (musiałam odciąć 2 kwiaty, ponieważ już wyglądały marnie, a kolba czerniała) i niektóre średnie liście, też dostają brązowe plamy na brzegach.
    Przesyłam zdjęcia, i bardzo proszę o pomoc, co zastosować, czy to przez tą pleśń na torfie tak się niszczy? Proszę o nazwę specyfiku, która by mogła mu pomóc odzyskać witalność, i pozbyć się tego problemu?
    Ogólnie raz podlałam Biohumusem w pełni naturalnym (oczywiście odpowiednio rozcieńczonym), i od tego czasu mam z nim problem, kwiat bez doniczki liczy 84 cm wysokości (max / wraz z kwiatostanem), 70 cm rozpiętości liści, ma 14 kwiatostanów w pełni rozwiniętych (małe i ogromne), i 5 (jeszcze zwiniętych). Żal mi by było gdyby całkowicie się zmarnował.
    Proszę bardzo o pomoc.



    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ab036e959ceec7d2med.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	79,7 KB
ID:	444918   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	68fd84dfcb4658f4gen.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	444919  

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to roślina, która musi rosnąc w bardzo mokrym podłożu. Ja ją mam w wodzie z nawozami, bez ziemi.
    Nie podobają mi sie liście - nie ma tam jakiegoś szkodnika?

  3. #3

    Domyślnie

    Na pierwszym zdjęciu widać chyba jakieś robale (tarczniki)?
    Co kilka dni spryskuj rośliny wodą,ale tak, żeby woda nie leciała do doniczki tylko myła liście (na poziomo)
    Przesadź do innej doniczki (najlepiej nowej) - lub rozsadź na d doniczki. Ziemię delikatnie wytrzep z korzeni. Zobacz czy nie są pogniłe, jeśli tak usuń te pogniłe.
    Kup nową ziemie i posadź w niej roślinę, podlewaj nie za dużo. Ta roślina lubi wilgoć, ale w środowisku naturalnym. Doniczka takim środowiskiem nie jest. Najgorzej jest w zimie - okres spoczynku, nie za gorąco i mniej wody.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony