dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Temperatura podłogówki przy panelach

    Witam mam pytanie które już od dłuższego czasu mnie nurtuje. Wszędzie na opakowaniach paneli laminowanych jest napisane że nadają się do ogrzewania podłogowego ale do temperatury 28 albo 29 stopni. Ok. To rozumiem. Ale te 29 stopni ma mieć zasilanie czy to ma być temperatura na powierzchni panela? Z góry dzięki za odpowiedź.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.175

    Domyślnie

    Max temperatura posadzki na której leży panel, co przekłada się na temperaturę otoczenia. Z reguły ustawia się 21,5 C do 23*C, aby było w pomieszczeniu - co dla temperatury zasilania ogrzewania podłogowego mieści się w podanej granicy producenta paneli.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maras1988 Zobacz post
    Witam mam pytanie które już od dłuższego czasu mnie nurtuje. Wszędzie na opakowaniach paneli laminowanych jest napisane że nadają się do ogrzewania podłogowego ale do temperatury 28 albo 29 stopni. Ok. To rozumiem. Ale te 29 stopni ma mieć zasilanie czy to ma być temperatura na powierzchni panela? Z góry dzięki za odpowiedź.
    Panel w okresie niskich temperatur na zewnątrz, nie powinien wykazywać wyższej temperatury niż 28C i to tylko na krótko (kilka dni). Sprawdź swój panel ile jemu daje producent.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony