dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wymiana trójnika w pionie kanalizacyjny w bloku

    Hej,

    Chciałbym zapytać was o poradę w sprawie remontu łazienki.

    Obecnie w mieszkaniu(stare budownictwo) są dwie łazienki obok siebie (łazienka + toaleta obok). Chciałbym je połączyć i wstawić zarówno prysznic jak i wannę. Przy takim planie wc musiałoby być przełożone z drugiej strony pionu kanalizacyjnego a tak gdzie obecnie jest wc znalazł by się prysznic.

    Problemme jest to, że w pionie kanalizacyjnym znajduje się trójniki do którego jest podłączony obecnie WC. Czy istnieje możliwość usunięcie starego trójnika i wstawienie nowego w jego miejsce by móc podpiąć zarówno prysznic jak i WC z drugiej strony pionu bez demontażu całego pionu że względu na to, że nade mną jest jeszcze jedno piętro ?
    Cały pion jest wymieniony na pcv.

    Czytałem o wycinaniu starego trojnika i wstawiania nowego z dodatkowymi nakładkami na rurze?

    Oraz czy podpięcie odpływu z prysznica do rury kanalizacyjnej jest dobrym pomysłem ?


    Dzięki wielkie za pomoc!

  2. #2
    Banned NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Kaizen

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.340
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał DamianKakietek Zobacz post
    Oraz czy podpięcie odpływu z prysznica do rury kanalizacyjnej jest dobrym pomysłem ?
    A masz inną opcję?

    Co do trójnika - skontaktuj się z hydraulikiem serwisującym blok.

  3. #3

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	17,6 KB
ID:	444957Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	18,1 KB
ID:	444958

    Uzyskałem zgodę od wspólnoty, ale resztę ma sobie zrobić sam jak coś chcę kombinować.

    Planowałem podsunąć ekipie remontowej pomysł na wycięcie starego trójnika i zamontowanie czwórnika a brakujący kawałek rury zastąpić nową, krótszą i połączyć wszystko nasuwką. Coś takiego znalazłem w internecie, ale nie wiem czy to jest bezpieczne i czy to się w ogóle stosuje.

    Kolejny pion jest po lewej stronie łazienki o trochę ciężko będzie uzyskać spadek, zwłaszcza, że jest to strop zbrojony i kucie oraz wycinanie prętów zbrojeniowych może być problematyczne.

    Wrzucam dwa zdjęcia jak obecnie wyglądają łazienki, a jakby miały wyglądać po połączeniu.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Czwórnik nie sprawdzi się, bo do prysznica musisz zrobic odpływ jak najniżej pionu.Trojnik do wc zostaw, tylko go przekręć. Musisz wstawić trojnik 110/50 do prysznica (pod trójnikiem do wc) tak żeby był możliwie najniżej. Nasuwki sie stosuje, tylko musisz zabezpieczyć przed osuwaniem sie. Może być to obejma stalowa z gumą np. Niczuk czy Mefa lub wieksza prowizorka w postaci oklejenia tego jakąś bardzo dobrą taśma, np czerwona/niebieska Anticor. W systemie Sitech+ masz fajny trójnik Shower Branch, ale on sie u Ciebie nie sprawdzi. Są jeszcze nakładki siodłowe klejone. Osobiście nie miałem z tym styczności, ale w tym przypadku można spróbować.

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc!

    Wydawało mi się, że czwórnik, będzie najlepszym wyborem, że względu na to, że obecny trójnik, znajduje się praktycznie w stropie i wydawało mi się, że nie będzie problemu, ale zastanowię się nad tym co poradziłeś, żeby zrobić dwa trójniki. Dzięki wielkie za tę radę o opasce, nie myślałem o tym, a to mega ważne, żeby nie wracać do tego ponownie

    Co do tych opasek to wystarczą takie montowane na samą rurę, czy jeszcze dodatkowo montowana do ściany ?

    Czy warto zwrócić uwagę na tę nasuwkę, jaka firma jaka technologia, czy wszystko to jest to samo ?

    Czy ważne jest na jakiej wysokości montuje się taką nasuwkę ? bliżej, dalej od trójnika ma to znaczenie ?
    Wymyśliłem sobie, żeby wyciąć rurę jakieś 50 cm nad trójnikiem, wyjąć go i wstawić dwa nowe trójniki lub jeden czwórnik i nową rurę tak, żeby weszła na styk do starej, nieruszanej rury na górze i połączyć je nasuwką, dodatkowo zabezpieczyć by się nie zsunęła niżej. Dobrze myślę ?

    Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc!

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Jeśli obecny trójnik znajduje się w stropie to moze faktycznie lepiej będzie na czwórnik. Sprawdź czy uzyskasz spadek z prysznica. Jeśli masz możliwość przymocowania obejmy do ściany to to zrób. Jeśli chodzi o miejsce montażu nasuwki to bez znaczenia, aby wygodnie było ją nabijać na swoje miejsce (nie myśl ze bedzie sie suwać jak po maśle )
    Nie kupuj marketowych "nołnejmów". Jakoś nie ufam tym uszczelkom.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, tak właśnie czytałem, że takie łatwe i przyjemne to to nie będzie

    Może jeszcze takie pytanie laika, ale czy taką obejmę daje się tylko pod nasuwką czy również dać na niej ?

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    Do góry nie poleci. Jeśli to zapewni Tobie spokojny sen to nic sie nie stanie jak dasz i na górze. 10 zł to nie majątek

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za pomoc! Tak też zrobię, ma nadzieję, że wszystko się uda

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony