dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Widze kolego , że należysz do tych którzy montują tylko drogie systemy albo wcale . Napisałem w jednym zdaniu o działaniu psychologicznym i nie mam zamiaru robić tu wykładu z systemów zabezpieczeń . Kolega autor buduje dom własnymi rękami i nie przypuszczam żeby powstała z tego twierdza, którą trzeba uzbrajać w ochronę zewnętrzną . Kilka kamer dobrej jakości , dobry domofon i alarm uzupełniony o czujniki zalania, gazu , i dymu spokojnie wystarczą . A ewentualne szkody uszkodzonego okna to pokryje ubezpieczyciel , a wszystko to wyjdzie taniej niż dobre zabezpieczenie zewnętrzne , które też można obejść jak ktoś się uprze
    Isom ma jak najbardziej rację. Mój dom to nie twierdzą. Nie mam milionów w sejfie i cennych obrazów na ścianie. Jestem zwykłym Kowalskim. Układam instalację elektryczna i pomyślałem sobie że to okazja do.ulozenia instalacji pod alarm. Mam już zamontowane 3 kamery. Planuje dokupić jeszcze jedna i rejestrator. Zawsze to jakiś monitoring. Zależało mi aby materiał który kupuje na budowę były pod okiem kamer. Jak już mówiliście ma też to aspekt psychologiczny....u mnie działa.

    Budżet jaki chciałbym przeznaczyć na alarm to ok 5tys. Zależy.mi na podstawowej ochronie. Jestem świadomy że to nie będzie jakieś super zabezpieczenie ....Ale zawsze jakieś jest....na pewno odstraszy amatorów....

    Proszę Was, podpowiedzieć w co warto zainwestować i czy mój projekt spełnia chociaż podstawowe zadanie czyli zapewni ochronę obwodowa (kontaktron w drzwiach i oknach, czujniki inercyjne drzwiach i oknach balkonowych) oraz czujniki ruchu wewnątrz. Będę stosował czujniki zalania itp w zależności od potrzeb.
    Wideodomofon również będzie.....

    Z góry dziękuję za odzew z Waszej strony
    Ostatnio edytowane przez Miras84 ; 16-06-2020 o 12:01

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony